Arka Planı
Göster/Gizle

Adem Gül

Bitlis Doğumluyum. Spor hayatıma 1988 yılında Bitlis İl Gençlik Spor Atletizm takımında Kros Koşucu olarak başladım. 1996 yılında başladığım Türkiye Dağcılık Federasyonu bünyesinde verilen Dağcılık ve Arama Kurtarma Eğitimlerini tamamladım.

2009-2011 yılları arasında Türkiye Dağcılık Federasyonu & Sakarya Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Birinci Kademe Antrenörlük Eğitimini tamamladım.

2014-2015 yılları arasında Türkiye Dağcılık Federasyonu & Erzurum Atatürk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi Yüksek Okulu İkinci Kademe Antrenörlük Eğitimini tamamladım.

Halihazırda Türkiye Dağcılık Federasyonu bünyesinde  Yaz Temel, Yaz Gelişim, İleri Kaya, Yaz Arama Kurtarma, Kış Temel,  Kış Gelişim, İleri Kar-Buz, Kış Arama Kurtarma Eğitimlerinde Antrenör ve Eğitmen olarak görev alıyorum.

Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağ Mihmandarı olarak Ağrı, Süphan, Artos, Aladağlar, Kazbek (Gürcistan), Demavend (İran), Elbruz(Rusya), Erciyes, Kaçkarlar, Munzur Dağları, Tendürek gibi pek çok dağda defalarca tırmanış liderliği yaptım.

2016 yılında Kırgızistan'da bulunan Peak Lenin (7134 mt) dağında, 2017 yılında ise Tacikistan'da bulunan Korjenevskaya (7105 mt) ve Komünizma ( İsmail Somoni ) (7495 mt)  dağlarında zirveye ulaşma mutluluğunu yaşadım.  

Dağcılık yanında Tur Kayağı’da çok severek yaptığım bir spordur. 2013 yılında Ergan Dağı 1. Uluslararası Dağ Kayağı yarışmasında milli sporcu olarak bulundum. Ağrı, Süphan, Artos ve Nemrut dağlarında pek çok tur kayağı organizasyonunda rehberlik yaptım.

Endüstriyel Dağcılık – Yüksekte Çalışma – İple Erişim IRATA sertifikasına sahibim.

Süphan Doğa Sporları Derneği Kurucusu ve Başkanıyım.

Hayatımı Dağcılık Antrenörlüğü ve Rehberliği, Tur Kayağı Eğitmenliği ve Rehberliği yaparak kazanıyorum.

 

Foto Galeri

Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0