Arka Planı
Göster/Gizle

İsmail Şekerci

1965 Isparta doğumluyum… 1982’de başlayan askeri öğretimim ve mesleğim 2009’a kadar TSK’nin çeşitli kademelerinde; farklı il ve ülkelerde devam etti. 2009’da emekli oldum… Yedi Tepe Üniversitesinde MBA yaptım.

Emekli olduktan üye olduğum Dağcılık Kulüpleri vasıtası ile hem Türkiye Dağcılık Federasyonu hem de kulüpler bünyesinde dağcılık ve kaya tırmanışı eğitimleri aldım. Ağrı, Süphan, Kaçkar, Erciyes, Hasan, Munzur, Kızlar Sivrisi ve Aladağlar gibi Türkiyenin belli başlı zirvelerinde pek çok yaz ve kış tırmanışına katıldım. Ayrıca İran Demavend ve Gürcistan Kazbek gibi dağlarda yurtdışı tırmanışlarım oldu. Üyesi olduğum dağcılık kulüpleri, danışmanlık yaptığım dernekler ve okullarda pek çok dağcılık eğitim kampında liderlik ve eğitmenlik, faaliyetlerde tırmanış liderliği ve doğa yürüyüşü liderliği yaptım.

Dağcılık, kampçılık ve doğa yürüyüşü sevdiğim bir spor dalı olarak yaşamımda önemli bir yere sahiptir. Mesleğim nedeni ile çok zaman geçirdiğim ve çok sevdiğim dağlarda amatör ruhla dağcılık yapmaya devam ediyorum. Halen ülkemizde ve yurt dışında zirvelerden kopmamaya, zirveler müsaade ettiği sürece zirvelere çıkmaya çalışıyorum. Ayrıca öğrenciliğimden bu yana koşu hayatımın her anında severek yaptığım bir spor olmuştur. Amatör de olsa koşu antrenmanlarıma devam ediyorum.  Koşu ve dağcılık yanında kampçılık, bisiklet, yüzme, dalış, kondisyon ve dayanıklılık amaçlı uzun mesafeli doğa yürüyüşleri sevdiğim ve yaptığım diğer spor dallarıdır.

Hali Hazırda danışmanlık yaptığım şirketler aracılığı ile Türkiye’nin önemli şirketlerine verilen Outdoor Training ve Yaşayarak Öğrenme eğitimlerinde koçluk ve takım liderliği yapıyorum.

Para ve Pul Koleksiyonculuğu, çocukluğumdan bu yana vazgeçemediğim en önemli hobilerimden ikisidir.

Evliyim ve mesleği Mimar olan genç bir kız babasıyım…

 

Foto Galeri

Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0