Arka Planı
Göster/Gizle

1 GÜNDE DAĞCILIK EĞİTİMİ SEMİNERLERİ

Etkinlik : Seminer
Tarih : 9 Mayıs 2015 , Cumartesi
Süre : 8 saat
Kontenjan : 1 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede : Etiler Yaban Akademi Eğitim Salonu
Not :

1 Günde Temel Dağcılık Eğitimi Semineri

Dagcilik_seminer_mayıs_site3

Dağcılık, Kampçılık ve Doğa Sporları ile ilgilenenler için düzenlediğimiz Temel Eğitimlerimiz ve Uygulama Atölyelerimiz 2015 yılında tekrar başlıyor. Eğitimlerimiz Yaban Akademi Eğitim Salonunda yapılacaktır. Eğitim 1 gün sürecektir.

Seminer yeri adresi; Mustafa Kemal Kültür Merkezi, MKM B5, Uğur Mumcu Cad. No:8 34335 Etiler/İSTANBUL

Eylül 2015’e kadar tekrar açılmayacak olan bu eğitim programında, dağcılık ve doğa sporları ile uğraşan herkesin bilmesi gereken temel bilgileri seminerlerle öğrenecek ve uygulama kampları ile pratik yaparak bilgilerinizi doğada yaşama geçirebileceksiniz.

Teorik eğitimlerimiz ücretsizdir. Eğitime katılacaklardan eğitim kampı ön ödemesi olarak 50 TL alınacaktır. Kampa katılmayanlara ücret iadesi yapılmayacaktır.

Eğitim kampı 29 Mayıs Cuma akşamı çıkışla 30-31 Mayıs tarihlerinde Isparta Dedegöl Dağı’nda yapılacaktır ( 3000 mt) Eğitim kampı ücreti 250 TL’dir. 50 TL si teorik eğitimlere kayıt sırasında alınacaktır.

Kayıt için bilgi@dagtrek.com mail adresine isim-soyisim, TC No, telefon, kan gurubu ve bilgilerini içeren bir mail atılması gerekmektedir. Kayıt işlemlerinin tamamlanması için ön ödeme alınacaktır.

Eğitim programımız 25 kişi ile sınırlıdır.

Sizde doğada ve dağlarda olmanın güzelliğini eğitimli olmanın ayrıcalığı, huzuru ve güveni ile birleştirin. Deneyimli eğitmen ve hocalarımızın tecrübelerinden yararlanın.

PROGRAM 9 Mayıs 2015 Cumartesi saat 09:30 – 17:00

ÖZET

09:30 - 12:15 Dağcılık ve Kampçılıkta Malzeme Bilgisi 1 ve 2 12:15 – 13:30 Öğle Arası 13:30 – 14:30 Doğada Seyahat ve Kampçılık, Yön Bulma ve Temel Harita Bilgisi 14:45 – 15:45 Doğada Antrenman, Beslenme ve Mutfak Ekipmanları 16:00 – 17:00 Türkiye ve Yakın Coğrafyamızın Belirli Dağları

Dağcılık ve Kampçılıkta Malzeme Bilgisi Kıyafetler ve Katmanlar Ayakkabı ve Tozluk Gözlükler Çadırlar Uyku Tulumları Kask, Baton

Doğada Seyahat ve Kampçılık, Yön Bulma ve Temel Harita Bilgisi Dağ hazırlığı ve organizasyon Dağa Yaklaşım Sırasında Gözlem Yürüyüş ve ekip düzeni Molalar ve dinlenme Değişik zeminlerde yürüyüş Dağda Su Temini Sis, Yağmur Faktörü Kamp yeri Seçiminde dikkat edilecek faktörler Pusula ve Teknikler GPS Kullanımı ve Teknikler Kaybolma Temel Yön Bulma Teknikleri Gece Yön Bulma

Türkiye ve Yakın Coğrafyamızın Belirli Dağları Rotalar Hafta Sonu Rotaları ve Uzun Translar Zorluk Dereceleri

Doğada Antrenman, Beslenme ve Mutfak Ekipmanları Temel Antrenman Bilgisi Dağda ve Doğada Beslenme, Temel Menüler Ocaklar, Yakıtlar ve mutfak Ekipmanları

KİMLER KATILABİLİR

Doğada ve dağlarda olmayı isteyen, doğa sporlarına ilgi duyan, doğada ve dağlarda olmanın kurallarını öğrenmek veya bilgilerini yenilemek ihtiyacı duyan herkes bu programa katılabilir. Eğitim Programının seminerleri herkese açıktır.

Programa katılmak için bilgi@dagtrek.com mail adresine mail atarak ön kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

PROGRAMIN ÜCRETİ NE KADAR?

Bütün seminer programları ücretsizdir. Uygulama kampına katılım zorunluluğu vardır. Uygulama kampı ücretinin bir kısmı seminerlerin başında alınacaktır. Uygulama kampı 250 TL dir. Seminerlerin başında Kamp ön ödemesi olarak 50 TL herkesten alınacaktır, kampa katılanlar kalan kısmı kamp sırasında vereceklerdir.

SEMİNERLER NEREDE YAPILACAK

Seminerlerimiz 1 gün süre ile 9 Mayıs Cumartesi günü Yaban Akademi Eğitim Salonunda yapılacaktır. Adres: Mustafa Kemal Kültür Merkezi, MKM B5, Uğur Mumcu Cad. No:8 34335 Etiler/İSTANBUL

Sorularınız İçin: Faik Kayhan 0 532 792 49 39

*Dağcılık Eğitimleri Türkiye’de Dağcılık Kulüpleri ve Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından verilmektedir. Tam ve kapsamlı bir eğitim için 8 hafta boyunca uygulama kampları ile verilen Türkiye Dağcılık Federasyonu eğitimleri önerilir.

Dagcilik_seminer_mayıs_site2

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0