Arka Planı
Göster/Gizle

19 MAYIS TATİLİNDE KÖYCEĞİZ DALYAN DOĞA DENİZ ve TREKKİNG TATİLİ

Etkinlik : Konaklamalı Geziler
Tarih : 15 Mayıs 2015 , Cuma
Süre : 3 Gece 4 Gün
Kontenjan : 1 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede : Muğla Köyceğiz
Not :

Köyceğiz Doğasında Deniz ve Doğa Tatili

koycegiz_site (5)

19 Mayıs tatilinde Türkiye’nin cennet köşelerinden birisine gidiyoruz, “Köyceğiz” …

Lezzetli yemekler yiyeceğiz, göle sıfır köyceğizin en güzel otelinde kalacağız ve dostluklarımızla doğanın güzelliklerini birleştireceğiz.

[caption id="attachment_4099" align="aligncenter" width="640"]Kalacağımız Otel Kalacağımız Otel[/caption]

 

Programımızdan satır başları şu şekilde; Toparlar şelalesinde suya girebileceğiz, Yuvarlakçay kanyonunda yürüyeceğiz. Köyceğiz sırtlarında Çiçekbaba Dağı içinde Kartal gölünü göreceğiz ve muhteşem ormanlar içinde yürüyüş yapacağız, muazzam güzellikte dağ gölleri göreceğiz. Köyceğiz gölünün sularına girebileceğiz. Ayrıca meşhur İztuzu plajında denize gireceğiz. Dalyan, Kaya Mezarları, bu bölgenin şifalı kaplıca sularında çamur banyosu, tekne turu ve daha neler neler … Bu gezimizde burada yaşayan ve emekli bir  Orman Mühendisi olan bir abimiz orman içinde ve köyceğiz doğasında saklı kalan gizli güzellikleri keşfederken bize yardımcı olacak ve bizleri ağırlayacak.

[caption id="attachment_4103" align="aligncenter" width="640"]Toparlar Şelalesi Toparlar Şelalesi[/caption]

Nasıl konaklayacağız; Konaklamamızı Köyceğiz’in en büyük oteli olan Kaunos Hotel’de yapacağız. Otel hakkında bilgi almak için www.kaunoshotel.com . Kahvaltı ve akşam yemeklerimiz otelde olacak.

[caption id="attachment_4102" align="aligncenter" width="640"]Kalacağımız Otelden Kalacağımız Otelden[/caption]

Katılımcılardan ön ödeme alınacaktır.

Kayıt için: bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, TC No, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu bilgilerini içeren bir mail atmanız gerekmektedir. Bilgi ve irtibat için Faik Kayhan 0532 792 49 39

Program

1. Gün 15 Mayıs Cuma akşamı İstanbul’dan hareket ( Olası tatil trafiği nedeni ile kalkışımız Uzunçayır’dan yada Kadıköy’den olabilir. Dönüş sırasında aracımız İncirli'ye kadar servis yapacak.

[caption id="attachment_4109" align="aligncenter" width="640"]İztuzu Plajı İztuzu Plajı[/caption]

2.Gün 16 Mayıs Cumartesi sabah otelimize yerleşiyoruz ve sabah önce Toparlar Şelalesine gidiyoruz. Kısa bir vadi yürüyüşü sonrasında şelale altında yüzme şansımız olacak. Ardından buradan ayrılarak Yuvarlakçay Kanyonuna gideceğiz. 1 saat kadar kanyonda yürüdükten sonra öğle yemeğimizi burada bulunan kır restoranında alacağız. Yemekten sonra saat 15:00 gibi Köyceğize döneceğiz ve isteyenler göl sularında serinleyebilecek. Dileyenler göl kenarında gezinti yapabilir, isteyenlerde Palmiye merkezine giderek burada birbirinden farklı bitkileri görebilirler. Akşam yemeği otelimizde.

[caption id="attachment_4108" align="aligncenter" width="640"]Yuvarlakçay Kanyonundan Yuvarlakçay Kanyonundan[/caption]

3. Gün 17 Mayıs Pazar; Sabah erken saatlerde otelde kahvaltımızı aldıktan sonra Çiçekbaba Dağı’na hareket ediyoruz. Yayla köyü yakınlarında bulunan Eğriova Göletine gideceğiz. Dileyenlerin katılabileceği bir kolay bir yürüyüşle 2 saatte zirveye çıkacağız. Buradan Kartal gölünün manzarasına bayılacaksınız. Yürümek istemeyenler Eğriova Göleti kenarında muhteşem doğanın keyfini çıkarabilirler.

[caption id="attachment_4096" align="aligncenter" width="640"]Kartal Gölü Kartal Gölü[/caption]

Zirvede kar-pekmez keyfi yapacağımızı da belirtmeliyiz. Çıralıoluk kaynağına uğrayarak şifalı sulardan tadacağız. Duruma göre öğle yemeğimizi Çıralıoluk’ta yada köyceğizde alabileceğiz. Saatimiz uygun olursa dönüşte kaplıcaya giderek sıcak ve şifalı sulara bulanacağız. Akşam yemeğimiz otelde. Dileyenlerle yeterli sayımız olursa akşam gölde tekne ile mehtap turu yapabiliriz. ( 21:00-22:30 saatleri arası)

[caption id="attachment_4110" align="aligncenter" width="640"]Eğriova Göleti Eğriova Göleti[/caption]

4. Gün 18 Mayıs Pazartesi; Bu gün önceki güne göre daha geç bir saatte hareket edeceğiz. Sabah miskinliği yapmak için vaktimiz olacak. Kahvaltıdan sonra tekne ile İztuzu plajına gideceğiz ve Egenin muhteşem sularında yüzeceğiz. Öğle yemeğinde göl çuprası var. Dönüşte Dalyan beldesinde gezecek, kaya mezarlarını görebileceğiz. Ayrıca çamur banyosu ve kaplıca içinde vaktimiz olacak. Gölün en temiz koyunda yüzme şansımız olacak. Akşam yemeği otelimizde.

[caption id="attachment_4111" align="aligncenter" width="640"]Köyceğiz Gölü ve İztuzu Plajı Köyceğiz Gölü ve İztuzu Plajı[/caption]

5. Gün 19 Mayıs Salı; Kahvaltıdan sonra serbest zamanımız olacak ve belirlediğimiz saatte dönüş için yola çıkacağız. Gece saatlerinde İstanbul’a dönmüş olacağız.

[caption id="attachment_4097" align="aligncenter" width="640"]Otelimizden Otelimizden[/caption]

Fiyat; 18 kişiye kadar 480, 24 ve üzeri sayılarda ise 450 TL

Neler Dahil

İstanbul gidiş dönüş ulaşım,

Kaunos otelde 2 kişilik odalarda konaklama,

Otelde 3 kahvaltı ve 3 akşam yemeği,

Bahsedilen gezilerin ara transferleri,

Rehberlik

Zorunlu seyahat sigortası

Fiyata Dahil olmayanlar;

16 Mayıs sabahı kahvaltı ve programdaki öğle yemekleri,

tekne turları,

milli park, ören yeri vs giriş ücretleri

Yemeklerde alınan içecekler

Gerekli Malzemeler: Doğa yürüyüşleri için bot, yağmurluk ve küçük bir sırt çantası, yüzme ve kaplıca vs. için mayo, şort, havlu, şapka, terlik, güneş kremi vs. Akşamları serin olabilir polar mont çok işinize yarayacaktır. Fotoğraf makineniz ve pilleri.

DİKKAT;

Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir.

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir. Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

 

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0