Arka Planı
Göster/Gizle

29 EKİM ADRASAN DENİZ TATİLİ ve LİKYA YOLU

Etkinlik : Doğa Yürüyüşü
Tarih : 27 Ekim 2015 , Salı Saat: 21:00 | Arası
Süre : 4 Gece 5 Gün
Kontenjan : 1 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede : Antalya Adrasan
Not :

Antik Topraklarda Tarih ve Doğa Etkinliği

Keçikalesinden Adrasan Koyu Keçikalesinden Adrasan Koyu

Seçime göre uyarlanmış programımız aşağıdaki şekildedir.

29 Ekim tatilinde antik Likya topraklarında olacağız. Likya yolu patikalarını keşfedip Akdeniz’in sıcak sularına gireceğiz. Güneşin kızıllığına boyanmış koylarda güneşi batırırken muhteşem doğası ile Bey Dağları patikalarında tarihin, tabiatın ve dostluklarımızın izini süreceğiz.

27 Ekim Salı akşamı saat 21:00 de İstanbul’dan hareket ederek Antalya Adrasan’a ulaşacağız. 4 gece boyunca kalacağımız bu şirin Akdeniz kasabasında Likya yolu patikalarında yürüyecek ve Tekne ile en güzel koyları keşfedeceğiz. Programlara katılmak istemeyenler denize sıfır otelimizde kalarak Adrasan Plajı’nın keyfini gönüllerince çıkarabilirler.

Muhteşem Adrasan Plajı ve Arkada Keçi Kalesi

Muhteşem Adrasan Plajı

Kayıt için bilgi@dagtrek.com mail adresine isim-soyisim, telefon, TC NO, kan gurubu ve acil durum telefonunuzu göndermeniz yeterlidir. Katılımcılardan ön ödeme alınacaktır.

Faaliyet Koordinatörü; Faik Kayhan 0532 792 49 39, bilgi@dagtrek.com

Ücrete Neler dahil: İstanbul Adrasan gidiş-dönüş ulaşım Adrasan Arkadaş Otel’de 2 kişilik odalarda konaklama, Otelde alınan kahvaltı ve akşam yemekleri ( 1. Gün kahvaltı ekstradır) Bütün gezilerin transferleri ve rehberlikler Zorunlu Seyahat Sigortası ve acenta hizmetleri

Ücrete Dahil olmayanlar: Tekne Gezisi Ören yeri ve teleferik ücretleri Öğle yemekleri İstanbul gidiş-dönüş yolculuklarında alınan yemekler Bütün yemeklerde alınan içecekler

Ücret: 660 TL (24 kişi ve üzeri katılımlarda geçerlidir. 23 kişiye kadar 710 TL)

Program

27 Ekim Salı saat 21:00 de Kadıköy yada Uzunçayır’dan hareket.

28 Ekim Çarşamba; Sabah otelimize yerleşip öğleye kadar serbest zaman veriyoruz. Öğle’den sonra dileyenlerle Adrasan koyunu çevreleyen sırtlarda bulunan Keçi kalesine çıkıp muhteşem Adrasan koyu manzarasını izleyeceğiz. ( gidiş-dönüş 2,5 saat) Gezi sonrasında plajda denize girebilir yada Adrasan çayı kenarında bulunan kahvelerde çay-kahve içebilirsiniz. Akşam yemeğimiz otelde.

Adrasan Plajından Gündoğumu

Adrasan Plajından Gündoğumu

29 Ekim Perşembe; Sabah 04:00 de kalkabilenlerle deniz kıyısında gizli bir noktada Deniz’den doğan güneşin kızıl şafağını izleyeceğiz. Kahvaltı saatinde otele dönmüş olacağız Kahvaltının ardından dünyanın en iyi 10 manzarasından birisine sahip meşhur Gelidonya Fenerini görebileceğimiz bir parkurda Doğa yürüyüşü yapacağız. Korsan koyu ve Akdeniz’in gizli güzelliklerini de bu yürüyüşte keşfedebiliriz. Toplam yürüme mesafesi 12 km. Kahvaltı ve akşam yemeği otelimizde. Akşam yemekten sonra ayarlayabilirsek bir ateş yakar ve başında akşam keyfimizi yaparız.

Muhteşem Gelidonya Feneri Manzarası ve açıkta Beş Adalar

Muhteşem Gelidonya Feneri Manzarası ve açıkta Beş Adalar

30 Ekim Cuma; Otelde alacağımız kahvaltının ardından Torosların heybetli zirvelerinden birisini ziyaret edeceğiz. Tahtalı Dağı zirvesine kadar giden teleferiği kullanarak zirveye ulaşacağız ve burada bulunan kafede biraz vakit geçirip manzaranın tadını çıkardıktan sonra yürümek isteyenlerle Tahtalı Dağı zirvesinden Beycik köyüne kadar devam eden patikayı yürüyeceğiz. Muhteşem sedir ormanları içinden geçen parkurumuz yaklaşık 4 saat sürecek. Parkur sonunda Beycik köyünde bir kahvede çay-kahve içebiliriz. Akşam yemeğinden sonra meşhur Yanartaş’a gideceğiz. Kayaların arasından çıkan gazların yandığı bu yerde yanan taşların yanında oturarak şarap yudumlayabilirsiniz.

Tahtalı Dağından Manzara

Tahtalı Dağından Manzara

31 Ekim Cumartesi; Bu gün Akdeniz’in koylarını keşfetme günü. Saat 10:00 gibi teknemizle Adrasan koyundan ayrılacak ve muhteşem koyları keşfedeceğiz. Öğle yemeğimizi teknede balık olarak alacağız. İnanılmaz güzellikte akvaryum gibi koyların, ancak tekneyle ulaşılan plajların ve mağaraların arasında çok keyifli bir gün yaşayacağız. Kahvaltı ve akşam yemeğimiz otelde.Yemekten sonra hazırlıklarımızı tamamlıyoruz ve saat 22.00 gibi dönüş için yola çıkacağız. 1 Kasım Pazar sabah İstanbul’da olacağız ve oyumuzu kullanabileceğiz.

Yanartaşta Gece

Yanartaşta Gece

1 Kasım Pazar; sabah İstanbul’da olacağız ve oyumuzu kullanabileceğiz.

Adrasan etrafında bulunan koylardan

Adrasan etrafında bulunan koylardan

Gerekli Malzemeler:

Doğa yürüyüşleri için bot, yağmurluk ve küçük bir sırt çantası, yüzme için mayo, şort, havlu, şapka, terlik, güneş kremi vs. Akşamları serin olabilir ince bir polar çok işinize yarayacaktır. Fotoğraf makineniz ve pilleri.

DİKKAT;

Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir.

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir. Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 8657 numaralı Seyahat Acentası Vitray Travel organizasyonudur

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0