Arka Planı
Göster/Gizle
29 EKİM EDİRNE TARİH ve KÜLTÜR GEZİSİ

29 EKİM EDİRNE TARİH ve KÜLTÜR GEZİSİ

Etkinlik : Fotoğraf Gezisi
Tarih : 29 Ekim 2016 , Cumartesi Saat: 06:15 | 20:00 Arası
Süre : 1 GÜN
Kontenjan : 28 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 4
Nerede : EDİRNE
Not :

Edirne'nin yerel lezzetleri, tarihi ve doğal zenginliklerinin keşfi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tatilinde Profesyonel Kokartlı Rehberimiz Semra Atilla ile beraber gerçekleştireceğimiz bu programımızda Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yapmış tarihi ve doğa dokusu ile pek çok kültür mirasını barındıran bu güzide şehrimizi gezmeye, zenginliklerini ve lezzetlerini keşfetmeye doyamayacaksınız. Darüşşifa, 2. Beyazıd Camii ve Külliyesini, Saray içi, Balkan Savaşları Anıtı, Fatih Köprüsü, Adalet Kasrı ve Kırkpınar Güreşlerinin yapıldığı alan, Kanuni Köprüsü, Şehabettin Paşa Köprüsü, Selimiye Camii, Kapalıçarşı ve daha neler neler saymakla bitmez. Acıkanlar için meşhur Edirne ciğeri yada Kırkpınar köftesi, yerel ürünler, tarihi ve doğal güzellikler, yerel tatlar ve bölgeye özel ürünlerle dolu dolu bir program bizleri bekliyor.


Kayıt için www.dagtrek.com internet sitemize üye olabilir ve etkinliğe sitemizden katılabilirsiniz ya da  bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu bilgilerini içeren bir mail atabilirsiniz.

 

Bilgi almak için Faik Kayhan 0532 792 49 39 veya bilgi@dagtrek.com ( Devam eden turlarımız nedeni ile Facebook Messenger yada Whats-up vb. mesajlarınıza cevap veremeyebiliriz. Lütfen mail yada doğrudan telefon ediniz )

  • Program
  • Araç Durakları
  • Fiyat Bilgisi ve Uyarılar
  • Parkur Fotoğrafları

06:00 Kartal’dan hareketle yola çıkıyoruz ve belirtilen duraklardan katılımcılarımızı alıyoruz. Tem’de kahvaltı molası veriyoruz ve 10:30 gibi Edirne’ye ulaşıyoruz. İlk durağımız Beyazıt Külliyesi Tıp Müzesi eski adıyla Darüşşifa. Tıp tarihimiz ve o döneme ait uygulamaları göreceğimiz bu müzeden sonra 2. Beyazıd Camii ve Külliyesini de gezerek Saray içine geliyoruz. Fatih Sultan Mehmet’in doğduğu bu eski Osmanlı sarayından geriye kalanları göreceğiz. Ayrıca Balkan Savaşları Anıtı, restore edilen Fatih Köprüsü, Adalet Kasrı ve Kırkpınar Güreşlerinin yapıldığı alan, Kanuni Köprüsü, Şehabettin Paşa Köprüsü göreceğimiz diğer yerler.

 

Buradan aracımızla doğrudan büyük usta Mimar Sinan’ın eseri Selimiye Camii’ne geliyoruz. Bu muhteşem eseri ve muazzam mimariyi hayranlıkla dolaştıktan sonra Üç Şerefeli Camii’yi görüyoruz.

 

Artık acıkan midelerimize Edirne’nin muhteşem ciğer tavası ile bir ödül verme zamanı geldi. Edirne’nin meşhur ciğercisi Kazım Usta’ya gidiyoruz. Ciğer yemeyenler için çarşı içinde pek çok alternatifde mevcut, Edirne’nin meşhur köftesi de dileyenler için bir alternatif olacaktır.

 

Yemek sonrası alışveriş zamanı. Tarihi Alipaşa Çarşısı, çarşı içi ve tarihi Bedesten’de Edirne’nin zenginliklerini keşfediyoruz. Edirne’de neler bulabiliriz; Kavala Kurabiyesi, Badem ezmesi ve badem lokumu, meyve şeklinde yapılmış türlü kokulu ve renkli sabunlar, aynalı süpürge, meşhur Trakya peynirleri, peynir helvası ve daha neler neler.

 

Yemekten sonra aracımızla Karaağaç İstasyonuna gidiyoruz. Eski İstasyon binası ve Karaağaç sokaklarında turladıktan sonra Meriç Nehrinin kenarına geliyoruz. Tarihi Meriç Köprüsü manzarasında Meriç Nehri kenarında çay bahçelerinde çay-kahve isteyenler için bira içerek yorgunluk atıyoruz.

 

Zamana göre Balkan Savaşları Müzesi, Hıdırlık Tabyaları ve Şükrüpaşa Anıtı’da uğrayabileceğimiz yerler arasında.

 

Yoğun geçen günün sonunda akşam 6 gibi yola çıkarak İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz.

 

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 8657 numaralı Seyahat Acentası Vitray Travel organizasyonudur.

Araç Durakları:

06:00 Kartal
06:10 Maltepe
06:15 Bostancı-Kozyatağı
06:20 Göztepe
06:30 Kadıköy Evlendirme
06:45 Mecidiyeköy
07:00 İncirli
07:15 Avcılar-Beylikdüzü

 

Not: Avcılar Ünversite durağı, Beylikdüzü Bauhaus ve Metrobüs son durak. Mecidiyeköy Murat Muhallebicisi önü. 

 

Kesin hareket saatleri faaliyetten önceki gün mail ile bildirilecektir. Belirtilen saatler yaklaşık saatlerdir.

 

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir.

Belirtilen Fiyat İnternet sitemiz üyeleri ve onların misafirleri için geçerlidir.

Sitemize üye olmayanlar ve  üye olsalar bile kayıtlarını internet sitesinden yapmayanlar için 10 TL ilave edilir.

Sitemiz üyelerinin etkinlik kayıtlarını internet sitesi üzerinden kendilerinin yapıyor olması gerekmektedir.

Yukarıdaki fiyatlar 23 kişi ve üzeri katılımlarda geçerlidir, daha az katılım halinde 10 TL ilave olunur.

Fiyata Neler Dahil:
Ulaşım
Acente Maliyetleri

Profesyonel Kokartlı Rehberlik

 

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Perşembe günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

 

Bu program minumum 16 katılımcı olması halinde yapılacaktır.

Bu bir gurup faaliyetidir. Katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmesi beklenir. Rehber programda değişiklik yapabilir.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0