Arka Planı
Göster/Gizle
29 EKİM LİKYA YOLU YÜRÜYÜŞÜ

29 EKİM LİKYA YOLU YÜRÜYÜŞÜ

Etkinlik : Doğa Yürüyüşü
Tarih : 27 Ekim 2018 , Cumartesi Saat: 10:30 | 20:00 Arası
Süre : 5 Gün
Kontenjan : 16 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 0
Nerede : Antalya Olympos Adrasan Kekova
Not :

Likya Yolu patikalarında deniz, doğa ve tarih yolculuğu

Ülkemizin ilk uzun mesafeli yürüyüş yolu olan Likya yolu toplam 535 km uzunluğundadır ve Fethiye Ovacık’dan başlayarak Antalya Geyikbayırı mevkiine kadar uzanır. Tarihte Likya olarak adlandırılan Teke yarımadası boyunca devam eden patikalar üzerinde nefis bir doğa, bölgede bulunan köyler, nefis manzaralar ve tarihi eserler arasında zaman zaman kıyılardan zaman zaman yüksek dağlardan geçerek yürümenin en keyifli zamanlarını yaşarsınız.

 

Bu programımız boyunca 10 km ile 18 km arasında değişen mesafelerde Tekirova, Çıralı, Olympos, Adrasan ve Kekova bölgesinde 5 farklı parkurda yürüyeceğiz. Hem konakladığımız Adrasan’da hem parkurlar üzerinde sık sık Akdeniz’in ekim güzelliği yaşayan sularıyla buluşacağız. Yorulduğunuz günlerde Adrasanda kalarak Adrasan plajında denize girebilir veya tesisimizde portakal ağaçları arasında dinlenebilirsiniz.

 

Programımız minumum 10 kişilik katılımla yapılacaktır. Buluşma saatimiz Antalya havalimanı saat 10:30 ( otogar saat 11:00 ) ve son gün uçuşları için en erken 21:00 uçağı olmalıdır. (Otobüs 20:00 ve sonrası. Daha erken dönmek isteyenler son gün yürüyüşüne katılmadan Adrasan’dan Antalya’ya kendi imkanları ile gidebilirler)

 

KONAKLAMA AYRINTILARI

Programımızda Antalya Adrasan’da sahile 50 mt mesafede Portakal bahçeleri arasında bir tesiste 2 kişilik banyolu bugalowlarda konaklayacağız.

 

Kayıt için:

1) www.dagtrek.com internet sitemize üye olabilir ve etkinliğe sitemizden katılabilirsiniz         

2) bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, telefon numaranız, bineceğiniz durak, kan gurubunuz, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu bilgilerini içeren bir mail atabilirsiniz yada

3) 0532 792 49 39 Faik Kayhan’a whatsapp bilgilerinizi gönderebilirsiniz.

Kaydınızı yaptıktan sonra aşağıda yazan hesap numarasına 250 TL ön ödeme göndermeniz gerekmektedir. 

Faik Kayhan Is Bankasi Siracevizler Subesi TR 350006400000111730376171

 

Bilgi için Faik Kayhan  0532 792 49 39 yada bilgi@dagtrek.com

 

Not: Fiyatlarımız katılım sayısına göre farklılık göstermektedir. Lütfen Fiyat Bilgisi bölümünü inceleyiniz.

  • Program
  • Gerekli Malzemeler
  • Fiyat Bilgisi ve Uyarılar
  • Uyarılar
  • Parkur Fotoğrafları

PROGRAM

27 Ekim Cumartesi günü saat en geç 10:30 Antalya havalimanında buluşma ( Otogar buluşması saat 11:00 ) . Kahvaltı sonrasında bu gün hem coğrafyaya hemde yola alışmak ve yol yorgunluğunu üzerimizden atmak için kısa bir rotada yürüyeceğiz. ilk rotamız Ulupınar Çıralı rotası. Yaklaşık 9-10 km. Belki çıralı sahilde denize gireriz. Akşam yemeğimiz ve konaklama Adrasan’da.

 

28 Ekim Pazar Kahvaltı sonrasında konakladığımız tesisten başladığımız yürüyüşümüzde Adrasan’dan Olympos’a Musa Dağı’nı tırmanarak yürüyeceğiz. 4 satlik bir tırmanış sonrasında ulaşacağımız Seyir terasında harika bir manzara bizleri bekliyor. Ayrıca Musa dağı üzerinde antik bir kentin harabelerinide göreceğiz. Olyympos’a indiğimizde antik kent içinde 1 saatlik bir gezi ve sonrasında meşhur Olympos plajında denize girmek için zamanımız olacak. Akşam yemeğimiz ve konaklama için aracımızla Adrasan’a döneceğiz. Yaklaşık 16-18 km ve yükseklik farkı 800 mt.

 

29 Ekim Pazartesi Kahvaltı sonrasında Aracımızla Karaöz’e ulaşacağız ve Likya Yolunun en güzel rotalarından birisinde dünyanın en güzel manzaralarından birisine doğru yola çıkacağız, Gelidonya Feneri. Fener’e ulaştıktan sonra Karaöze geri döneceğiz ve meşhur Korsan koyunda denize gireceğiz. Akşam yemeğimiz ve konaklama için aracımızla Adrasan’a döneceğiz. Toplam yürüme mesafesi 11 km. (Not: Ekip durumuna göre Rotayı Adrasan’a kadar tamamlamakta mümkün ama bu rota biraz zorludur. Bu rotadan toplam mesafe 17-18 km)

 

30 Ekim Salı Bu gün aracımızla Kekova – Kaş arasında bulunan Boğazcık köyüne ulaşacağız. Boğazcık köyünden başlayan parkurumuz Kekova Üçağız köyünde bitecek. Aperlai antik kentini ve nefis koyları göreceğiz. Aperlaide kısa bir deniz molasıda verebiliriz. Kekova’da kısa bir dinlenme ve köy gezisi sonrasında akşam yemeğimiz ve konaklama için aracımızla Adrasan’a döneceğiz. Yürüme mesafesi 15 km yükseklik farkı 300 mt.

 

31 Ekim Çarşamba Bu gün aracımızla Kekova Üçağız köyüne geleceğiz ve Theimusa Antik kenti harabelerinden geçerek Gökkaya koyuna ulaşacağız. Bu nefis koyda biraz yüzdükten sonra Kapaklı köyü veya duruma göre Demre Üçağız’da yürüyüşümüzü bitireceğiz. ( Kapaklı 8 km, Demre 14 km) Saate ve zamana bağlı olarak dönüş için Antalya’ya doğru yola çıkacağız. Otogar ve havaalanı transferleri sonrasında programımız sona erecek.

 

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 9361 numaralı Seyahat Acentası organizasyonudur.

Yürüyüşler için tshirt, havaya bağlı yağmurluk ve polar üst, yürüyüş pantolonu veya şort, rahat botlar, küçük sırt çantası, mutlaka güneş gözlüğü - güneş kremi ve şapka,  isteğe bağlı baton( çok işinize yarar) ve tozluk (istek dahilinde), yürüyüşlerde yüzme molalarında ve denizde kullanmak için havlu, mayo, şort vs.

 

Fiyat 730 TL (14 kişi ve üzeri katılımlarda geçerlidir. 10-14 arası 760 TL Rehberler sayıya dahil değildir)

 

Fiyata Neler Dahil

Bütün araç transferleri

Akşam yemekleri ve kahvaltılar ( 1. gün kahvaltı ve son gün akşam yemeği hariçtir)

2 kişilik odalarda konaklama

Rehberlik

Zorunlu seyahat sigortası

 

Dahil Olmayanlar

1. gün kahvaltı

Son gün akşam yemeği

Öğle yemekleri

Bütün yemeklerde alınan içecekler

Ören yeri giriş ücretleri ve kişisel harcamalar.

Dahil olanlar bölümünde belirtilmeyen bütün kalemler

 

Önemli Not: Araç ve konaklama tesisi organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Kayıt olduktan sonra sağlıkda dahil her ne sebeple olursa olsun yapılan iptallerde yerinize birisini bulamamamız yada faaliyete gelmemeniz durumunda ön ödeme iadesi yapılmaz ve faaliyet ücretinin tamamı katılımcıdan alınır.

Uyarılar

Doğada karşılaşacağımız beklenmedik durumlar karşısında parkurlarımızda değişiklikler yapabiliriz. Verilen mesafeler yaklaşık değerlerdir.

 

Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir.

  

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

 

Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

  

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

 

Yürüyüşlerimiz standart günübirlik Yürüyüşlerimizle eşdeğer zorluktadır. Günübirlik Yürüyüşlerimize katılan kişiler için zorlayıcı nitelikte değildir. Hiç yürüyüş deneyiminiz yoksa parkurlar zor gelebilir. Lütfen faaliyet öncesinde günübirlik yürüyüşleri deneyimleyin.

Parkurlarımız kısmi keşif etapları içerir. Orman içi geçişler, patikalar, dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir. Doğa karşılaşacağımız beklenmedik durumlar karşısında parkurlarımızda değişiklikler yapabiliriz. Verilen mesafeler yaklaşık değerlerdir.

 

Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir.

 

Faaliyet öncesinde mail ile araç durakları ve saatleri, araç iletişim bilgileri mail ile bildirilecektir. Lütfen faaliyet öncesinde maillerinizi kontrol ediniz. Faaliyete eklediğiniz yada mail ile kaydını yaptırdığınız misafirlerinizin etkinliğe gelmesi ve araç bilgilerine ulaşması misafiri ekleyenin sorumluluğundadır. Lütfen misafirlerinizin isimlerini, mail adreslerini ve telefon numaralarını kayıt sırasında doğru olarak veriniz.

 

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

 

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir.
Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

 

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0