Arka Planı
Göster/Gizle

8. REEL ROCK FİLM TURU İSTANBUL

Etkinlik : Tiyatro
Tarih : 22 Kasım 2013 , Cuma Saat: 18:00 | 22:00 Arası
Süre :
Kontenjan : 1 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede :

Pek çok ülkede gösterilen Reel Rock Film Turu 8. yılında İstanbul’da. Filmleri dostlarımızla beraber izleyelim.  4 filmin gösterileceği organizasyona katılım ücretsiz.

Gösterimler saat 22 Kasım Cuma günü 19:00 da Yıldız Teknik Üniversitesi Yıldız Kampüsü (Beşiktaş) içinde yapılacak. Başlama saatinden sonra gelebilenler ilk filmden sonraki filmleri görebilirler.

18:00 Sait Çiftçi Hastanesi yanında bulunan büfede, 18:15 den itibaren Yıldız Teknik Üniversitesi Orta Kantin de gelebilenlerle buluşuyoruz ve filmleri beraber seyrediyoruz. Gösterimlerden sonra vakti olanlarla Beşiktaş'ta çıtırlarız.

19:00-22:00 Film Gösterimleri Gösterimi Yapılacak Olan Filmler Hakkında:

Sensei: Ünlü Japon kaya tırmanıcısı Yuji Hirayama’nın simdiye kadarki en zor projesini gerçekleştirmek icin Amerikalı genç kısa kaya tırmanıcısı Daniel Woods ile Borneo’da bir araya gelmesinin hikayesi. High Tension (Yüksek Gerilim): Everest’te dünyanın en güçlü iki alpinisti Ueli Steck ve Simone Moro’nun bir grup kızgın sherpa tarafından saldırıya uğraması üzerine gelişen, sherpaların, batılı tırmanıcıların, ve tur şirketlerinin taraf oldukları tartışmaların üzerine bir film. Spice Girl: genelde erkeklerin hakim olduğu, sıkı etik kodları ve tehlikesi ile ünlenmiş Ingiliz geleneksel tırmanış camiasinda kendini göstermiş bir kadın tırmanıcının, Hazel Findlay’in hikayesi. Ingiltere’de E9 (son derece zor, son derece tehlikeli) derecesini tırmanmış ilk kadın olan Hazel, bu filmde Emily Harrington ile beraber Fas’ta Taghia Kanyonundaki duvarlar ile yüzleşiyor. Stonemasters: Amerika’nın tırmanış dünyasının kalbi Yosemite’nin en önemli yılları olan erken dönemi ve bu yılların efsanevi tırmanıcıları üzerine bir belgesel.

Gösterim Sponsoru: Toros -  www.toroskamp.com Organizasyon: Tırmanış.org - www.tirmanis.org Yıldız Teknik Üniversitesi Dağcılık Kulübü - www.ytudak.org Yıldızlı Dağcılar Kulübü - www.ydk.org.tr http://www.youtube.com/watch?v=iRQh50lAl4Y

reel_rock_site

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0