Arka Planı
Göster/Gizle

ACELLE ÇARDACIK KILAVUZLAR DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Etkinlik : Doğa Yürüyüşü
Tarih : 22 Kasım 2015 , Pazar
Süre : 5 saat 12 ve 19 km
Kontenjan : 1 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede : Adapazarı Akyazı
Not :

2 Parkur 12 km Kolay ve 19 km Orta Zor Parkur

Çardacık Yaylası

Çardacık Yaylası

2 Parkur birlikte 12 km kolay ve 18 km orta zor parkur birlikte

Bu hafta Adapazarı Akyazı ilçesinde Kapıorman Dağları’nın muhteşem tabiatında olacağız. 1000 metreler civarında bulunan bu ormanlar Ladin, Göknar, Kayın ve Gürgen ağaçları ile kaplıdır. Osmanlı İmparatorluğu donanmasının kalyonları bu bölgeden götürülen ağaçlar ile inşa edilirmiş. Kış bastırmadan bu yaylaları görmek için son günlerimiz. Fazla iniş çıkış olmayan parkurlarımızın doğal güzelliğine hayran kalacaksınız. Acelle Yaylası, masallar yaylası Çardacık yaylası, Mustaflar Yaylası, dağ göletleri ve pek çok yayla parkurlarımızda bulunmaktadır.

karagol_kseyhler_site (3)

Kolay parkurumuz rahat bir tempoda yürümek isteyenler için, orta zor parkurumuz ise seri yürüyen ve kondisyonu yüksek katılımcılar için uygundur.

Program: Sabah İncirliden hareket ederek aşağıda belirtilen duraklarda katılımcılarımızı alıyoruz ve uygun bir noktada kahvaltı ve alışveriş molası veriyoruz. Yürüyüşlerin bitiminde gurup kararına göre akşam yemeği molası verebiliriz. (oylama sonucuna göre karar verilmektedir)

Kayıt için: bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu bilgilerini içeren bir mail atmanız gerekmektedir.

[caption id="attachment_3818" align="aligncenter" width="640"]Kılavuzlar Yaylası

Kılavuzlar Yaylası

Faaliyet Koordinatörü: Faik Kayhan 0532 792 49 39, yürüyüş liderleri Faik Kayhan, Esin Kayhan ve Uğur Sarısoy.

Fiyata Neler Dahil: Rehberlik Zorunlu Seyahat Sigortası Ulaşım

Fiyat: 70 TL (23 kişi üzeri katılımlarda geçerlidir, 23 ve altı katılımlarda 80 TL) Fiyatlarımız araçların yaptığı km.ye göre hesaplanmaktadır.

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Cuma günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

Karagöl Göleti

Karagöl Göleti

Gerekli Malzemeler:

Herhangi bir bot, herhangi bir sırt çantası, herhangi bir yağmurluk yada mont, polar ve sentetik t-shirt, 1-2 litre su, öğle yemeği için kumanya ve isteğe bağlı atıştırmalık çerez, çikolata, kuruyemiş vs, varsa kullandığımız ilaçlar. Yürüyüş sonunda değiştirmek için yedek kıyafet ve spor ayakkabı ( araçta bırakılacak)

Kot ve kadife gibi pamuklu kumaştan pantolonlar, pamuklu t-shirt ve kısa bilekli spor ayakkabılar yürüyüş için uygun değildir.

Parkurlarımız kısmi keşif etapları içerir. Orman içi geçişler, patikalar, dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir. Doğa karşılaşacağımız beklenmedik durumlar karşısında parkurlarımızda değişiklikler yapabiliriz. Verilen mesafeler yaklaşık değerlerdir.

Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir.

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir. Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Acelle Yaylası

Acelle Yaylası

Araç Durakları: 06:30 İncirli 06:40 Mecidiyeköy 06:45 Yıldız Sait Çiftçi 07:05 Kadıköy Evlendirme 07:10 Göztepe 07:15 Kozyatağı 07:15 Bostancı 07:20 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir.

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 8657 numaralı Seyahat Acentası Vitray Travel organizasyonudur.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0