Arka Planı
Göster/Gizle
AKSIĞIN KAYAÜSTÜ BÜYÜKKAYA DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

AKSIĞIN KAYAÜSTÜ BÜYÜKKAYA DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Etkinlik : Doğa Yürüyüşü
Tarih : 9 Ekim 2016 , Pazar Saat: 06:30 | 18:00 Arası
Süre : 5 Saat
Kontenjan : 82 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 0
Nerede : Tepecik Köyü İzmit
Not :

Kuruluş 3. Yıldönümümüzde Birlikte Olalım

Bu hafta 2 farklı rotada bol bol manzara izleyebileceğimiz bir parkurda yürüyeceğiz. 14-15 km kısa ve 18-20 km uzun rota. Talep nedeni ile kalabalık yürümemek için 3 farklı liderle 3 ekip olarak yürüyeceğiz.

 

Bundan 3 yıl önce 6 Ekim 201 tarihinde ilk yürüyüşümüz ile faaliyetlerimize başlamıştık. 3 Koca yılı devirmiş olduğumuz bu hafta yürüyüşünde sizlere beraber bir kutlama yapmak istiyoruz. Pek çok yürüyüşte sabah kahvaltımızı yaptığımız Yukarı Yuvacık’ta kahvaltı sonrasında kutlama pastamızı keseceğiz ve yürüyüşümüze başlayacağız. Bu etkinlik için özel bir fiyatımız var. Ancak bu fiyatın geçerli olabilmesi için bu etkinliği facebook sayfanızda paylaşmanız ve bu gönderide bizi etiketlemeniz gerekiyor.

 

İzmit Yuvacıkta bulunan Aksığın köyünden başlayan parkurumuz biraz yükselerek sarp bir yamaçta bulunan bir kayaya ulaşıyor. Orman yolu ve bir patika izleyerek ulaştığımız bu kayadan meşhur Kazandere vadisini ve Yuvacık barajına değin uzanan alanları izleyeceğiz. Yine orman yolunu kullanarak ulaştığımız Kayaüstü yaylasında ise son 50 metreyi çıkabilenlerle muhteşem bir manzara izleyebileceğiz. Sonra meşhur Kayaüstü Yaylası patikasını kullanarak Tepecik köyüne ineceğiz. İndiğinizde “ben buradan mı indim” diye kendinize şaşıracaksınız. Uzun parkurda yürüyenleri meşhur Büyükkaya manzarası da bekliyor.

 

Sabah kahvaltı ve alışveriş molası Yukarı Yuvacıkta verilecektir. Yürüyüş sonrasında gurup kararına göre yemek molası verebiliriz.

 

Program: Sabah İncirliden hareket ederek aşağıda belirtilen duraklarda katılımcılarımızı alıyoruz ve Yukarı Yuvacık’da kahvaltı ve alışveriş molası veriyoruz. Yürüyüşlerin bitiminde gurup kararına göre akşam yemeği molası verebiliriz.

 

Kayıt için www.dagtrek.com internet sitemize üye olabilir ve etkinliğe sitemizden katılabilirsiniz ya da  bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu bilgilerini içeren bir mail atabilirsiniz.

 

Bilgi almak için Faik Kayhan 0532 792 49 39 veya bilgi@dagtrek.com ( Devam eden turlarımız nedeni ile Facebook Messenger yada Whats-up vb. mesajlarınıza cevap veremeyebiliriz. Lütfen mail yada doğrudan telefon ediniz )

 

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 8657 numaralı Seyahat Acentası organizasyonudur.

  • Araç Durakları
  • Gerekli Malzemeler
  • Fiyat Bilgisi ve Uyarılar
  • Uyarılar
  • Parkur Fotoğrafları

Durduğumuz ara durakları etkinlik kaydını oluştururken seçebilirsiniz.

Araç Durakları:
06:30 İncirli
06:40 Mecidiyeköy
06:45 Yıldız Sait Çiftçi
07:00 Kadıköy Evlendirme
07:05 Göztepe
07:10 Kozyatağı
07:15 Bostancı
07:20 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

Kesin hareket saatleri faaliyetten önceki gün mail ile bildirilecektir. Belirtilen saatler yaklaşık saatlerdir.

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir.

Yürüyüşe uygun bot ve tozluk, (uzun parkura katılacaklar için bot mecburidir), 

Küçük sırt çantası,

Su geçirmez yağmurluk panço yada mont,

Polar ceket ve yedekli sentetik t-shirt,

Kafa feneri ve yedek piller,

1-2 litre su, en az 2 öğün yiyecek ve isteğe bağlı atıştırmalık çerez, çikolata, kuruyemiş vs,

Varsa kullandığımız ilaçlar.

Yürüyüş sonunda değiştirmek için yedek kıyafet ve spor ayakkabı (araçta bırakılacak)

Kot ve kadife gibi pamuklu kumaştan pantolonlar, pamuklu t-shirt ve kısa bilekli spor ayakkabılar yürüyüş için uygun değildir.

Belirtilen Fiyat İnternet sitemiz üyeleri ve onların misafirleri için geçerlidir. ( Etkinliği facebook hesabında paylaşan katılımcılarımız için geçerli fiyattır. Paylaşmayanlar için fiyat 50 TL’dir) 

Facebook kampanyamızdan yararlanabilmek için etkinliğimizi kendi facebook hesabımızda paylaşmanız ve Dagtrek, Faik Kayhan, Nurcan Taşpınar yada Esin Kayhan hesaplarından en az birisini bu gönderide etiketlemeniz gerekmektedir.

Sitemize üye olmayanlar ve  üye olsalar bile kayıtlarını internet sitesinden yapmayanlar için 10 TL ilave edilir.

Sitemiz üyelerinin etkinlik kayıtlarını internet sitesi üzerinden kendilerinin yapıyor olması gerekmektedir.

Yukarıdaki fiyatlar 23 kişi ve üzeri katılımlarda geçerlidir, daha az katılım halinde 10 TL ilave olunur.

Fiyata Neler Dahil:
Ulaşım
Acente maliyetleri ve rehberlik

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Perşembe günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

Uzun parkurlarımıza yeni başlayan, malzemesi tam olmayan  ve referansı olmayan katılımcılar katılamazlar. Uzun parkurlarımız hızlı tempoda ve nerdeyse hiç mola vermeden yapılır. Kondüsyonu yüksek ve doğa yürüyüşü deneyimi olan katılımcılar içindir. Faaliyet liderleri bu parkura katılmanıza onay vermedikleri sürece bu parkura katılamazsınız.

Parkurlarımız kısmi keşif etapları içerir. Orman içi geçişler, patikalar, dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir. Doğa karşılaşacağımız beklenmedik durumlar karşısında parkurlarımızda değişiklikler yapabiliriz. Verilen mesafeler yaklaşık değerlerdir.

Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir.

Faaliyet öncesinde mail ile araç durakları ve saatleri, araç iletişim bilgileri mail ile bildirilecektir. Lütfen faaliyet öncesinde maillerinizi kontrol ediniz. Faaliyete eklediğiniz yada mail ile kaydını yaptırdığınız misafirlerinizin etkinliğe gelmesi ve araç bilgilerine ulaşması misafiri ekleyenin sorumluluğundadır. Lütfen misafirlerinizin isimlerini, mail adreslerini ve telefon numaralarını kayıt sırasında doğru olarak veriniz.

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir.
Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0