Arka Planı
Göster/Gizle

ALAÇALI KERVANSARAY GÖLETİ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Etkinlik : Yurtdışı Gezileri
Tarih : 10 Ocak 2014 , Cuma
Süre :
Kontenjan : 1 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede :

IMG_0070 minik

Faaliyetimiz tamamlanmıştır. Etkinlik fotoğrafları ve raporu için tıklayınız.

Yaklaşık 15 km ve Orta Zor Doğa Yürüyüşü, Yükseklik farkı yaklaşık 300 metre

Bayram tatilinde İstanbul’da kalanlar için çok güzel ve yeni bir parkurumuzda yürüyeceğiz.

Birkaç hafta önce keşfini yaptığımız bu parkurumuz Şile yakınlarında. Yemyeşil bir vadi ve etrafındaki sırtları geçen patikalardan ve bol manzaralı Orman yollarından oluşuyor.

Program: Sabah İstanbul’dan hareketle kahvaltı ve alışveriş molasını Yeşilvadi köyü civarında bir noktada yürüyüşümüze başlayacağız. Meşe ve Gürgen ağaçları arasında vadi tabanı boyunca ilerleyen patikaları takip edeceğiz. Yükselmeye başlayan yol boyunca bulabileceğimiz Kocayemişlerle ağzımızı tatlandırabiliriz.

IMG_0106 minik

Zaman zaman patikalar ve orman içi yollardan ilerleyerek Kervansaray Göleti kıyılarına ulaşacağız. Nefis manzaralar ve orman içi göl görüntüleri aldıktan sonra Kervansaray köyü kahvehanesinde yürüyüşümüz son bulacak.

Kayıt için: bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu bilgilerini içeren bir mail atmanız gerekmektedir.

Fiyata Neler Dahil: ulaşım, rehberlik, zorunlu seyhat sigortası

Gerekli Malzemeler: yağmurluk ya da panço, 1 öğün yetecek kadar yiyecek, en az 1,5 litre su, isteğe bağlı atıştırmalık çerez, meyve vs, yürüyüşe uygun pantolon, bileği saran bot, isteğe bağlı tozluk, kafa feneri, varsa kullandığımız ilaçlar.

Not: Kot pantolon, pamuklu t-shirt ve kısa bilekli spor ayakkabılar yürüyüş için uygun değildir. Yürüyüşler sırasında katılımcıların yanında bere ve eldiven taşıması önerilir. Yürüyüş sonunda giymek için araçta bırakmak üzere yanınızda yedek t-shirt, spor ayakkabı bulundurmanız tavsiye edilir.

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir.

Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Araç Durakları; 06:30 İncirli 06:40 Mecidiyeköy 06:45 Yıldız Sait Çiftçi 07:05 Kadıköy Evlendirme 07:10 Göztepe 07:15 Kozyatağı 07:15 Bostancı 07:20 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

1618 sayılı yasa kapsamına giren  bu faaliyetimiz, Türsab A Gurubu 5910 numaralı Seyahat Acentası Extway Turizm ile yapılmaktadır.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0