Arka Planı
Göster/Gizle

ALADAĞLARDA YÜRÜYÜŞ ve GEZİ

Etkinlik : Konaklamalı Geziler
Tarih : 11 Nisan 2014 , Cuma
Süre :
Kontenjan : 1 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede :

aladagalar_flash

Aladağları biz hiç göremeyecek miyiz diyenler bu faaliyet size göre. Dağcı olmadan Aladağların havasını koklamak, şifalı sularından içmek ve muhteşem doğa harikasını tamda bu dağların bahar zamanında görmek isteyenler eller havaya.

Kayıt için bilgi@dagtrek.com mail adresine Ad-Soyad, telefon numarası, bineceğiniz durak, kan grubu ve acil durumda aranacak kişi ve telefon bilgilerini içeren bir mail atmanız gerekmektedir.

Faaliyet hakkında bilgi almak için faaliyet koordinatörleri Faik Kayhan 0532 792 49 39 ve Esin Kayhan 0530 153 54 83

Gerekli Malzemeler; Yürüyüş botu, şapka, güneş gözlüğü ve uzun kollu tshirt veya içlik, akşam serinliği için polar ve yağmurluk, küçük bir sırt çantası, su taşımak için matara ya da şişe, fener, varsa düzenli kullandığımız ilaçlar

[caption id="attachment_3472" align="aligncenter" width="640"]Emli Ormanı üstlerinden Aladağlar Emli Ormanı üstlerinden Aladağlar[/caption]

Program:

27 Haziran Cuma akşamı Aladağlar’a giden dağ ekiplerimizle beraber yola çıkıyoruz.

28 Haziran Cumartesi günü yolda kahvaltı molası ardından Niğde Çamardı Kasabası Demirkazık Köyü'ne ulaşıyoruz, dağ tırmanışı yapacak arkadaşlarımızı uğurluyoruz biz ve dağ evine yerleşiyoruz. Bu gün hareketli bir program bizi bekliyor.

[caption id="attachment_3473" align="aligncenter" width="640"]Emli Ormanı Emli Ormanı[/caption]

Traktörlerle yolda Kazıklı Ali kanyonunu gördükten sonra Emli Vadisi içlerine kadar ilerliyoruz ve Emli ormanı içinde 1 saat kadar yürüdükten sonra Kocadölek olarak adlandırılan ve dağcıların kamp alanı olarak kullandığı mevkiiye geliyoruz. Yarım saatlik bir yükselişle Direktaş vadisi, Akşampınarı  kamp alanı ile meşhur Parmakkaya’yı göreceğiz. Acıktığımızda sabahtan bize pişirilen sac böreklerini yiyeceğiz. Etrafımızda yüksek zirveleri izleyeceğiz, Eznevit, Kızılkaya, Kaldı, Lahitkaya, Gürpınar, Güzeller ve diğerleri ile çevrili bu alanda Valikonağı isimli kamp alanı da görebileceklerimiz arasında.

[caption id="attachment_3475" align="aligncenter" width="640"]Sarımehmetin Yurdu Sarımehmetin Yurdu[/caption]

Emli ormanı içinde ilerleyerek Sarımehmetler Yaylasına ulaşacağız. Burada bizim için kesilip hazırlanan kuzu sac, bulgur pilavı ve taze köy yoğurdu ile akşam yemeğimizi yaylada kıl çadırlarda yiyeceğiz.

Akşam yemeğinden sonra traktörlerle Dağ evine döneceğiz. Dağ evinin bahçesinde sohbetler ne zaman biterse o zaman yatıyoruz.

[caption id="attachment_3469" align="aligncenter" width="640"]Aladağlarda Günbatımı Aladağlarda Günbatımı[/caption]

29 Haziran Pazar Sabah Dağevinde kahvaltımızı aldıktan sonra bu kez Aladağların bir başka güzelliğini Cımbar Kanyonu'nu keşfetmeye gidiyoruz. Cımbar Kanyonu içinde kısa bir yürüyüşten sonra yürümek isteyenlerle beraber kanyonu boydan boya geçiyoruz. Yürümek istemeyenler de traktörle Sokullupınar Yaylası'na ulaşacaklar. Cımbar Kanyonu'nu boydan boya geçip Arpalık Yaylası'na ulaşıyoruz. Demirkazık Dağı eteklerinde yapacağımız bu yürüyüşü yeşillikler içinde Sokullupınar Yaylasında bitireceğiz. Narpuz Vadisi, Kayacık Tepesi, Büyük ve Küçük Demirkazık Dağları, Karayalak Boğazı, Gelincik Kayaları bugün göreceğimiz yerler.

[caption id="attachment_3470" align="aligncenter" width="640"]Cımbar Vadisi Cımbar Vadisi[/caption] [caption id="attachment_3477" align="aligncenter" width="640"]Sokullupınar Sokullupınar[/caption]

Dağ evine traktörle ulaştıktan sonra Dağ faaliyetinden gelen arkadaşlarımızla buluşuyoruz ve saat 17:00 gibi dönüş için yola çıkıyoruz. Sabaha karşı İstanbul'a gelmiş oluyoruz.

Fiyata Neler Dahil İstanbul-Çukurbağ gidiş dönüş ulaşım 1. gün öğle yemeği (sac böreği ve meyve suyu), 2. gün öğle yemeği  (kumanya olarak verilecektir) 1. gün akşam yemeği (Kuzu sac kavurma, bulgur pilavı, salata ve yoğurt ) 2. gün sabah kahvaltı Rehberlik Zorunlu Seyahat sigortası 1 gece dağevi Konaklama 2 veya 3 kişilik odalar

Fiyata Dahil Olmayanlar Yolda yenilen yemekler

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Faaliyet öncesi Çarşamba günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

Aksi programda belirtilmediği sürece doğa yürüyüşü programlarımızda alkollü ürünler tüketilmemektedir. Tütün ürünleri etrafı rahatsız etmemek kaydı ile sadece molalarda içilebilir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir.

Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Araç Durakları: 21:00 İncirli 21:15 Mecidiyeköy 21:20 Yıldız Sait Çiftçi 21:45 Kadıköy Evlendirme 21:50 Göztepe 21:55 Kozyatağı 22:00 Bostancı 22:10 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir. Cuma akşamı trafik vb. nedenlerle araç belirtilen saatlerde duraklara gelemeyebilir.

1618 sayılı yasa kapsamına giren  bu faaliyetimiz, Türsab A Gurubu 5910 numaralı Seyahat Acentası Extway Turizm ile yapılmaktadır.

[caption id="attachment_3468" align="aligncenter" width="640"]Aladağlarda Bahar Aladağlarda Bahar[/caption]

 

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0