Arka Planı
Göster/Gizle
ALDERE KARLIK YAYLASI DELMECE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

ALDERE KARLIK YAYLASI DELMECE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Etkinlik : Doğa Yürüyüşü
Tarih : 21 Şubat 2016 , Pazar Saat: 06:30 | 19:00 Arası
Süre : 5 saat
Kontenjan : 29 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 0
Nerede : Yalova Çınarcık
Not :

2 Parkur Birlikte. 12 km Kolay ve 18 km Orta Zor Parkur

Bu hafta Çınarcık ilçesinin sırtlarında Samanlı dağlarında olacağız. Güne muhteşem bir köy kahvaltısı ile başlayacağız. Dipsiz gölü gördükten sonra dağ köyleri arasında gizlenmiş patikalardan ve yaylalardan geçen parkurlarımızda yürüyeceğiz. 2 Parkur olarak yapacağımız etkinliğimizde dileyenler 12 km kolay parkur dileyenler ise 18 km orta zor parkurda yürüyebilirler. Aldere, Karlık Yaylası, Papaz harmanı ve Samanlı Dağları’nın en büyük yaylası Delmece yaylası göreceğimiz yerler arasında. Karlık yaylası zaman zaman yılın bu zamanında sular altında kalarak bir göl haline gelir kim bilir belki bu haline rastlarız.

Program; Sabah 06:30 hareketle İncirli’den yola çıkıyoruz. (duraklar aşağıda yer almaktadır) Yol üzerinde kahvaltı ve alışveriş molası veriyoruz. Yürüyüş programı bitiminde gurup kararına göre yemek molası verebiliriz.

Bilgi almak için Faik Kayhan 0532 792 49 39 yada bilgi@dagtrek.com

Yürüyüş Liderleri Faik Kayhan ve Uğur Sarısoy

Kayıt için: bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu, bineceğiniz durak bilgilerini içeren bir mail gönderebilir yada internet sitemize üye olarak sitemizden etkinliğe kendinizi ve misafirlerinizi ekleyebilirsiniz . www.dagtrek.com  

Bilgi ve irtibat için Faik Kayhan 0532 792 49 39

1618 sayılı yasa kapsamına giren  bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 8657 numaralı Seyahat Acentası Vitray Travel organizasyonudur

  • Gerekli Malzemeler
  • Fiyat Bilgisi ve Uyarılar
  • Uyarılar
  • Araç Durakları
  • Parkur Fotoğrafları

Yürüyüşe uygun bot ve isteğe bağlı tozluk,

Küçük sırt çantası,

Su geçirmez yağmurluk panço yada mont,

Polar ceket ve yedekli sentetik t-shirt,

Bere ve eldiven,

Kafa feneri ve yedek piller,

1-2 litre su, en az 2 öğün yiyecek ve isteğe bağlı atıştırmalık çerez, çikolata, kuruyemiş vs,

Varsa kullandığımız ilaçlar.

Yürüyüş sonunda değiştirmek için yedek kıyafet ve spor ayakkabı (araçta bırakılacak)

Kot ve kadife gibi pamuklu kumaştan pantolonlar, pamuklu t-shirt ve kısa bilekli spor ayakkabılar yürüyüş için uygun değildir.

Fiyata Neler Dahil:
Ulaşım ve köy kahvaltısı
Acente Maliyetleri ve Rehberlik

Belirtilen fiyat İnternet sitemiz üyeleri ve onların misafirleri için geçerlidir. Sitemize üye olmayanlar ve kayıtlarını internet sitesinden yapmayanlar için 90 TL. Sitemiz üyelerinin etkinlik kayıtlarını internet sitesi üzerinden kendilerinin yapıyor olması gerekmektedir.

Yukarıdaki fiyatlar 23 kişi ve üzeri katılımlarda geçerlidir, daha az katılım halinde 5 TL ilave olunur.

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Perşembe günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

Parkurlarımız kısmi keşif etapları içerir. Orman içi geçişler, patikalar, dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir. Doğa karşılaşacağımız beklenmedik durumlar karşısında parkurlarımızda değişiklikler yapabiliriz. Verilen mesafeler yaklaşık değerlerdir.

Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir.

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir.
Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Durduğumuz ara durakları etkinlik kaydını oluştururken seçebilirsiniz.

Araç Durakları:
06:30 İncirli
06:40 Mecidiyeköy
06:45 Yıldız Sait Çiftçi
07:05 Kadıköy Evlendirme
07:10 Göztepe
07:15 Kozyatağı
07:15 Bostancı
07:20 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0