Arka Planı
Göster/Gizle

ALDERE ORMAN KAMPI (KAFA KAMPI)

Etkinlik : Fotoğraf Gezisi
Tarih : 19 Mart 2014 , Çarşamba
Süre :
Kontenjan : 1 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede :

kafa_kampı_site1

Ormanların koynunda güzel bir yaylada bir gece geçirmeye ne dersiniz. Baharla uyanan doğanın tıpırtılarını, akan derelerin coşkusunu, açan çiçeklerin huzurunu ruhumuzda hissedeceğiz. Samanlı dağlarında kocaman bir yaylada çadırlarımızı kuracağız. Akşam ateş yakıp közde köfte ve Rehber Pilavı yiyeceğiz. Ateş başı muhabbetlerimiz yudumladığımız içkilerimizle ve söylediğimiz türkülerimizle şenlenecek. Yat saati kalk saati serbest, ateş başında muhabbet ve türkü şarkı zorunlu …

Faaliyet Koordinatörü Faik Kayhan 0532 792 49 39 ve Esin Kayhan 0530 153 54 83

Kayıt için bilgi@dagtrek.com mail adresine Ad-Soyad, telefon numarası, katılmak istediğiniz parkur, bineceğiniz durak, kan grubu ve acil durumda aranacak kişi ve telefon bilgilerini içeren bir mail atmanız gerekmektedir.

Program

5 Nisan Cumartesi; Sabah İstanbul’dan yola çıkıyoruz ve feribot ile Yalova’ya geçiyoruz. Yolda kısa bir alışveriş molası verdikten sonra kahvaltı için Teşvikiye köyünde mola veriyoruz. Mustafa Abi’nin yerinde serpme köy kahvaltımızı alıyoruz. (köyde üretilen tereyağı ve bal, peynir, domates, salatalık, zeytin, sahanda yumurta, demlikle çay)

Kahvaltıdan sonra baraj gölünü görerek aracımızla Kamp alanına doğru hareket ediyoruz. Sırası ile Erikli, Delmece yaylarını göreceğiz. Onno Tunç için yapılan anıt mezarı da gördükten sonra kamp kuracağımız Aldere Yaylasına ulaşacağız. Kamp alanımız yeşillikler içinde, ormanın ortasında muhteşem bir yayla. Çadırlarımızı kurduktan sonra işbölümü yapıyoruz. Öncelikli işimiz akşam ateşi için odun toplamak. Hep beraber bolca odun topladıktan sonra isteyenlerin katıldığı ve civar bölgelerin gezildiği kısa bir yürüyüşümüz olacak.

Akşam karanlığı ile beraber ateşimiz yanmaya başlayacak. Yemekte rehber pilavı var, içerik sürpriz. Ayrıca közde köfte, içecek bohçadan ne çıkarsa… Gecenin kalan kısmı türküler, şarkılar, şiirler.

6 Nisan Pazar; Sabah kahvaltıda peynir, bal, tereyağ, zeytin, közde sucuk var. Çayımız ateşte demlenecek. Kahvaltı keyfinden sonra 12:00 gibi kampımızı topluyoruz. İsteyenlerle yürüyerek erikli yaylasına ulaşıyoruz. Yürüyüş parkurumuz yaklaşık 5 km uzunluğunda ama sıkı bir iniş bölümü bulunmaktadır. isteyenler araçla Erikli yaylasına gelebilir. Araçla gelenler dipsiz gölü de görecekler. Erikli de çifte şelaleleri gördükten sonra Teşvikiye köyüne ulaşıyoruz. İsteğe ve arzuya göre ya yemek molası yada çay molası veriyoruz ve sonra İstanbul yollarına düşüyoruz.

Gerekli Malzemeler Çadır, tulum, mat, tabak, bardak, çatal, kaşık, mutlaka fener, yağmur ihtimaline karşı yağmurluk, panço vs.

Fiyata Neler Dahil; Rehberlik, Ulaşım, Zorunlu seyahat sigortası, 1.gün Teşvikiye köyünde serpme kahvaltı 1. gün akşam yemeği (Rehber Pilavı ve Közde Köfte) 2. gün kahvaltı ( peynir, tereyağ, bal, zeytin, közde sucuk, çay)

Dahil Olmayanlar; İçecekler, Öğle atıştırmalıkları

Notlar;

Herkes kendi ekmeğini yanında getirecek. Herkes kendi tabağını, bardağını, çatalını, kaşığını, bıçağını yanında getirecek.

Akşam yemeği ve 2. gün sabah kahvaltısında domates, biber, salatalık vs. isteyenler bu tip ihtiyaçlarını yanlarında getirebilirler.

Herkes kendi içeceğini kendisi getirecek. Öğle öğününde acıkabilirim diyenlerin yanında atıştırmalıklarını getirmeleri gerekiyor.

Köfte ve sucuklar Teşvikiye köyünde özel bir tesiste köyün hayvanlarından üretilmektedir. Yıllardır bölgede yaptığımız organizasyonlarda deneyip defalarca test ettik. Lezzetine doyamayacaksınız.

Akşam kamp ateşi başında uzun uzun oturmak istiyorsanız bolca odun toplamak zorundayız. Bütün ekibin katkıda bulunması tercihimizdir.

Dağcılık kampları sıkı bir disiplinle gerçekleştirilir. Ancak bu faaliyet gibi rahat olan kamplar yeme, içme ve keyif yapma amaçlı olduğu için dağcılar arasında “Kafa Kampı” olarak adlandırılır. Kampımızın adı buradan gelmektedir.

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir.

Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Araç Durakları: 06:30 İncirli 06:40 Mecidiyeköy 06:45 Yıldız Sait Çiftçi 07:05 Kadıköy Evlendirme 07:10 Göztepe 07:15 Kozyatağı 07:15 Bostancı 07:20 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir.

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz, Türsab A Gurubu 5910 numaralı Seyahat Acentası Extway Turizm ile yapılmaktadır

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0