Arka Planı
Göster/Gizle

ATATÜRK ARBORETUMU GEZİSİ (Bir Cumartesi Etkinliğidir)

Etkinlik : Yelken
Tarih : 10 Ocak 2014 , Cuma
Süre :
Kontenjan : 1 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede :

arboretum_1Bu bir ücretsiz cumartesi günü etkinliğidir. İstanbul’un içinde gizli cennet Atatürk Arboretumu’nu beraber keşfedeceğiz. Daha önce gidenler için hoş bir cumartesi gününü beraber yaşayabilme fırsatı. Fotoğraf makinelerinizi mutlaka yanınıza alın, fotoğraf çekmeye doyamayacaksınız.

Arboretum gezimizin liderliğini İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü mezunu olan Esin Kayhan yapacak. Ekosistemler, doğal döngüler, parkta bulunan bitki ve ağaç türleri hakkında genel bilgileri sizinle paylaşacak.

Atatürk Arboretum’u 1949 yılında kurulmaya başlanmış bir canlı ağaç müzesidir. Orman Genel Müdürlüğü'nün oluşturduğu bu arboretum bir danışma kurulunca işletilmektedir ve bu kuruldaki bilimsel otorite de İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi'dir.

Program: Sabah 09:00da Mecidiyeköy Sevinç Simit sarayında buluşuyoruz (Trump Towers tarafında )

Saat 10:00 da metro ile Hacıosman durağına hareket ediyoruz. 10:30 Bahçeköy otobüsü ile hareket ediyoruz. Kemerburgaz yolu durağında iniyoruz ve Arboretum’a giriş yapıyoruz.

Çıkış saatimiz 16:00 gibi olacaktır. İsteyenlerle bir yerlerde oturup laflarız. Dileyenler yanında atıştırmalık bir şeyler bulundurabilir. 

Not: Bu etkinlik ücretsiz bir etkinliktir. Arboretum girişinde alınan giriş ücretleri katılımcılar tarafından Arboretum görevlilerine ödenecektir. Hafta sonu Tam 10, öğrenci 5 TL. Faaliyete katılmak için kayıt yaptırmanıza gerek yoktur. Sadece buluşma saatlerinde orada olun ve bize katılın.

Fotoğraflar İnternet ortamından alınmıştır.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0