Arka Planı
Göster/Gizle

AYTEPE KUNGUL KAR YÜRÜYÜŞÜ

Etkinlik : Doğa Yürüyüşü
Tarih : 10 Şubat 2015 , Salı
Süre :
Kontenjan : 1 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede :

kungul_kar_site (1)

Bu hafta boyunca yağacak kar Cuma gününden sonra hafta sonunda yerini Parçalı bulutlu-güneşli bir havaya bırakacak. Geçen haftalarda oldukça kar alan Samanlı Dağları’nda kar artık iyice oturdu. Eriyen yerlerin dışında kalan karların üzerine yağan taze kar, yürümek için çok güzel bir ortam oluşturacaktır.

Yağan kar ile beraber geçen sefer yağan yoğun kardan sonra yanına bile yaklaşmadığımız Kungul Dağı eteklerinde bir kar yürüyüşü yapacağız. Bu sefer hediklerimizi de getiriyoruz. Önde iki kişi tarafından hedikle iz açarak karın keyfini çıkaracağız. Tozluklarınızı unutmayın. Kungul dağı eteklerinde eski orman deposu civarında başlayacağımız yürüyüşümüzde rotamız orman içi patikalar ve henüz karı çiğnenmemiş orman yollarını takip ederek yağış ve kar durumuna göre rotanın devamına bölgede karar vereceğiz. Yürüyüş mesafesi kar ve yağış durumuna göre 12 ila 18 km arasında olabilir.

Program; Sabah İstanbul’dan hareket ederek Başiskele'de köy içinde kahvaltı ve alışveriş molası vereceğiz. Dönüş sırasında gurup kararına göre akşam yemeği molası verebiliriz. Faaliyet Koordinatörü; Faik Kayhan 0532 792 49 39

Kayıt için: bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu bilgilerini içeren bir mail atmanız gerekmektedir. Bilgi ve irtibat için Faik Kayhan 0532 792 49 39

Fiyata Neler Dahil: Ulaşım Rehberlik Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyat: 50 TL (23 kişi ve üzerinde geçerlidir. 22 kişi ve altı katılımlarda sayımıza göre 55-60 TL)

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Perşembe günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

kungul_kar_site

Gerekli Malzemeler:

Su geçirmez bot yürüyüş botu, mutlaka tozluk, polar ve sentetik t-shirt, bere ve eldiven, 1-2 litre su, öğle için kumanya ve isteğe bağlı atıştırmalık çerez, çikolata, kuruyemiş vs, fener ve pilleri, varsa kullandığımız ilaçlar

Kot ve kadife gibi pamuklu kumaştan pantolonlar, pamuklu t-shirt ve kısa bilekli spor ayakkabılar ve lastik çizmeler yürüyüş için uygun değildir.

Parkurlarımız kısmi keşif etapları içerir. Orman içi geçişler, patikalar, dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir. Doğa karşılaşacağımız beklenmedik durumlar karşısında parkurlarımızda değişiklikler yapabiliriz. Verilen mesafeler yaklaşık değerlerdir.

Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir.

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir. Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Araç Durakları: 06:30 İncirli 06:40 Mecidiyeköy 06:45 Yıldız Sait Çiftçi 07:05 Kadıköy Evlendirme 07:10 Göztepe 07:15 Kozyatağı 07:15 Bostancı 07:20 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir.

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz, Türsab A Gurubu 5910 numaralı Seyahat Acentası Extway Turizm ile yapılmaktadır.

kungul_kar_site (2)

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0