Arka Planı
Göster/Gizle

BIÇAKÇI DÜMBÜLDEK ORMANLARI DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Etkinlik : Yurtdışı Gezileri
Tarih : 10 Ocak 2014 , Cuma
Süre :
Kontenjan : 1 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede :

[caption id="attachment_2627" align="aligncenter" width="640"]bıçakcılar (6) Parkurda geçen hafta yapılan keşif yürüyüşünden bir kare[/caption]

Kolay yürüyüş, yaklaşık 16 km, yaklaşık süre 5 saat

Bu hafta İzmit ilimizin İstanbul gruplarınca çok uğranmayan bölgelerinde yürüyeceğiz. DagTrek ekibine katılan sevgili Nurcan Taşpınar koordinatörlüğünde yapılacak olan faaliyetimiz İzmit Nicomedia Trekking Grubu ile ortak olarak yapılacaktır. İzmit’li dostlarımızın rehberliğinde yeni bir rotada keyifli bir gün yaşayacağız. Bıçakçılar Köyü arasında Dümbüldek ormanlarında bulunan ve yaklaşık 16 km uzunluğunda olan parkurumuz kolay bir yürüyüş parkurudur.

Sabah köyde bizim için özel olarak hazırlanan bir kahvaltı yapacağız. Yöreye özgü “Lokum”  denilen ve fırında pişen peynirli özel bir poğaça, yumurta, bal, zeytin, peynir, köy ekmeği, sınırsız çay açık büfe 10 TL.

Akşam yemeğini ise yürüyüşten sonra köy meydanında bulunan yöresel fırında bize özel pişirilen ve tamamen bu bölgeye has “Mancarlı” adı verilen pide ve köy ayranı ile yapacağız. 2 pide ve ayran 10 TL.

Ayrıca isteyenler için yürüyüşten 1 gün önce sipariş vermek koşulu ile köy ekmeği, köy tavuğu, köy hindisi, köyde üretilen peynir ve yumurta alma şansımız bulunmaktadır.

Kayıt için bilgi@dagtrek.com mail adresimize ad-soyad-telefon-kan grubu-acil durumda aranacak kişi ve telefonu bilgilerini mail atmanız gerekmektedir.

Bilgi almak için program koordinatörü Nurcan Taşpınar Tel: 0 506 787 52 05

Fiyata Neler Dahil Rehberlik Zorunlu Seyahat Sigortası Ulaşım

Gerekli Malzemeler:  Kış şartlarına uygun kıyafet( ceket yada yağmurluk, polar, içlik, yürüyüşe uygun pantolon, bileği saran bot ve mutlaka tozluk, isteğe bağlı su geçirmez pantolon, bere, boyunluk, kar eldiveni) en az 1 litre su, termos içinde sıcak su şiddetle tavsiye edilir, isteğe bağlı atıştırmalık çerez, meyve vs, en az 1 öğün yetecek kadar yiyecek (2 öğün taşımanız tavsiye edilir), mutlaka kafa feneri ve yedek pil, varsa kullandığımız ilaçlar. Not: Kot ve kadife gibi pamuklu kumaştan pantolonlar, pamuklu t-shirt ve kısa bilekli spor ayakkabılar yürüyüş için uygun değildir. Yürüyüşler sırasında katılımcıların yanında bere ve eldiven taşıması önerilir. Yürüyüş sonunda giymek için araçta bırakmak üzere yanınızda yedek t-shirt, spor ayakkabı bulundurmanız tavsiye edilir.

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir.

Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Araç Durakları:                                                   06:30 İncirli 06:40 Mecidiyeköy 06:45 Yıldız Sait Çiftçi 07:05 Kadıköy Evlendirme 07:10 Göztepe 07:15 Kozyatağı 07:15 Bostancı 07:20 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir. 1618 sayılı yasa kapsamına giren  bu faaliyetimiz, Türsab A Gurubu 5910 numaralı Seyahat Acentası Extway Turizm ile yapılmaktadır

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0