Arka Planı
Göster/Gizle

BOLLUCA GÖKMASLI YARI KEŞİF DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Etkinlik : Doğa Yürüyüşü
Tarih : 28 Kasım 2015 , Cumartesi
Süre : 7 saat 25 km
Kontenjan : 1 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede : İzmit Bolluca Köyü
Not :

25 km üstü Yarı Keşif Zor Parkur

alihocalar_gokmaslı_site

25 km Zor Parkur, Yarı keşif, Katılım 16 kişi ile sınırlıdır

Bu hafta Cumartesi geçen yıl keşfini yaptığımız ve yürürken büyük keyif aldığımız bir rotada yürüyeceğiz. İzmit Derince köylerinden başlayacak olan yürüyüşümüz İstanbul Ağva köylerine kadar sürüyor. Programımızın bir kısmını geçen yıl yürüdüğümüz parkurdan bir kısmını ise rahat durmayarak yeni hatlarda keşif yaparak tamamlayacağız.

Dikkat: Bu zor bir doğa yürüyüşüdür. Kondisyonu iyi olmayan katılımcılara uygun değildir. Bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bu tip yürüyüşlerde rota belirli bir hat izlemez. Her şeyle karşılaşabiliriz. Ekipmanı yeterli olmayan katılımcılar faaliyete alınmazlar.

Program: Sabah İncirli’den hareket ederek aşağıda belirtilen duraklarda katılımcılarımızı alıyoruz ve uygun bir yerde kahvaltı ve alışveriş molası veriyoruz. Yürüyüşlerin bitiminde akşam yemeği molası ve dinlenme molası vereceğiz.

Kayıt için: bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu bilgilerini içeren bir mail atmanız gerekmektedir.

Faaliyet Koordinatörü: Faik Kayhan 0532 792 49 39

Fiyata Neler Dahil: Rehberlik Zorunlu Seyahat Sigortası Ulaşım

Fiyat: 70 TL ( 12 kişi üzeri katılımcı için geçerlidir. 12 kişi ve daha az katılımlarda 80 TL)

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Perşembe günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

Gerekli Malzemeler:

Yürüyüşe uygun bot, tozluk, sırt çantası, su geçirmez yağmurluk panço yada mont, polar ve yedekli sentetik t-shirt, bere ve eldiven, kafa feneri ve yedek piller, 1-2 litre su, en az 2 öğün yiyecek ve isteğe bağlı atıştırmalık çerez, çikolata, kuruyemiş vs, varsa kullandığımız ilaçlar. Yürüyüş sonunda değiştirmek için yedek kıyafet ve spor ayakkabı (araçta bırakılacak)

Kot ve kadife gibi pamuklu kumaştan pantolonlar, pamuklu t-shirt ve kısa bilekli spor ayakkabılar yürüyüş için uygun değildir.

Parkurlarımız kısmi keşif etapları içerir. Orman içi geçişler, patikalar, dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir. Doğa karşılaşacağımız beklenmedik durumlar karşısında parkurlarımızda değişiklikler yapabiliriz. Verilen mesafeler yaklaşık değerlerdir.

Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir.

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir. Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Araç Durakları: 06:30 İncirli 06:40 Mecidiyeköy 06:45 Yıldız Sait Çiftçi 07:05 Kadıköy Evlendirme 07:10 Göztepe 07:15 Kozyatağı 07:15 Bostancı 07:20 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir.

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 8657 numaralı Seyahat Acentası Vitray Travel organizasyonudur.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0