Arka Planı
Göster/Gizle

ÇALKÖY KARAGÖLLÜ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Etkinlik : Rafting
Tarih : 27 Ocak 2015 , Salı
Süre :
Kontenjan : 1 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede :

dumbuldek_site

2 Parkur bir arada, 14 km kısa parkur ve 20 km uzun parkur (orta zor)

Bu hafta, geçen yıl keşfini yaptığımız ve çok az gidilen bir bölgede yürüyüş yapacağız. Kar kalmayan bölgede İzmit Körfez ilçesinin köylerinden Çalköy bölgesinde yer alan ve şifalı olduğu için sıkça ziyaret edilen bir memba suyu olan “Dümbüldek Pınarı”ndan başlayacak olan rotalarımız Karagöllü köyünde sona erecek. Kayın, Gürgen ve Meşe ormanları içinde patikalar, yemyeşil çayırlar ve orman yolları içinde yapacağımız bu rotayı ve bölgeyi çok seveceksiniz. Bölgede kar yok, belki orman içinde yüksek kuzey yamaçlarında 5-10 cm görebiliriz.

Yürüyüş 14 km kısa ve 20 km uzun olmak üzere iki parkurda yapılacaktır.

Program; sabah 06:30 hareketle İncirli’den hareket ediyoruz. Gebze Balçık köyünde kahvaltı ve alışveriş molası vereceğiz. Tarihi İstanbul-Anadolu kervan yolundan giderek Sevindikli köyü ve Dümbüldek suyunun olduğu bölgeye ulaşacağız. Dönüşte bitiş saatimize göre Mollafenari köyünde özel bir tesiste köfte ve çorba molası verebiliriz.

Faaliyet Koordinatörü Faik Kayhan 0532 792 49 39

Yürüyüş Liderleri; Faik Kayhan, Uğur Sarısoy, Nurcan Taşpınar ve Esin Kayhan

Kayıt için: bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu bilgilerini içeren bir mail atmanız gerekmektedir. Bilgi ve irtibat için Faik Kayhan 0532 792 49 39

Fiyata Neler Dahil: Ulaşım Rehberlik Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyat: 50 TL (katılımcı sayısı 22 ve üzeri olursa geçerlidir,22 ve altı katılımlarda 55 TL)

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Perşembe günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

Gerekli Malzemeler:

Su geçirmez yürüyüş botu ve tozluk ( zorunlu malzeme), su geçirmez mont yada yağmurluk, polar mont ve sentetik t-shirt, uzun kollu içlik, bere ve eldiven, 1 litre normal su ve 1 litre kadar termos içinde sıcak su, öğle için kumanya ve isteğe bağlı atıştırmalık çerez, çikolata, kuruyemiş vs, fener ve pilleri, varsa kullandığımız ilaçlar. Yürüyüş sonunda ıslanan kıyafet ve ayakkabıları değiştirmek için araçta bırakmak üzere yedek kıyafet ve yedek ayakkabı.

Kot ve kadife gibi pamuklu kumaştan pantolonlar, pamuklu t-shirt ve kısa bilekli spor ayakkabılar yürüyüş için uygun değildir.

Parkurlarımız kısmi keşif etapları içerir. Orman içi geçişler, patikalar, dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir. Doğa karşılaşacağımız beklenmedik durumlar karşısında parkurlarımızda değişiklikler yapabiliriz. Verilen mesafeler yaklaşık değerlerdir.

Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir.

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir. Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Araç Durakları: 06:30 İncirli 06:40 Mecidiyeköy 06:45 Yıldız Sait Çiftçi 07:05 Kadıköy Evlendirme 07:10 Göztepe 07:15 Kozyatağı 07:15 Bostancı 07:20 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir.

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz, Türsab A Gurubu 5910 numaralı Seyahat Acentası Extway Turizm ile yapılmaktadır.

 dumbuldek_site2

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0