Arka Planı
Göster/Gizle

CEHENNEM ŞELALELERİ 2

Etkinlik : Doğa Yürüyüşü
Tarih : 26 Temmuz 2015 , Pazar
Süre : 5 saat 10 km
Kontenjan : 1 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede : Kırklareli Vize
Not :

Dere ve Şelaleler İçinde Yüzme Molalı Doğa Yürüyüşü

cehennem_selale_site (7)

Bu hafta yoğun talepler üzerine yeniden Trakya topraklarında Istranca Dağlarının gizli güzelliklerinden birisini Cehennem Şelalelerini keşfedeceğiz. Bu parkur Vize Kızılağaç köyü sınırlarında. Köyün dışından orman içine girerek dere yatağına ulaşacağız ve dere boyunca yürüyüş yapacağız. Şelalelerin olduğu bölümde 1 saat kadar yüzme için mola vereceğiz. İsteyen şelalenin berrak suları altında keyif yapabilir. Yürüyüşümüz Kerevizdere boyunca ilerleyerek Kızılağaç köyü yakınlarında son buluyor. Toplam parkur uzunluğu yaklaşık 12 km.

Deniz ayakkabısı ve sandalet ile gelen katılımcılar yürüyüşe alınmazlar.

Program; Sabah İstanbul’dan hareket ederek Saray kasabasında kahvaltı ve alışveriş molası vereceğiz. Yürüyüşümüz sonrasında gurup kararında göre yemek molası verebiliriz.

Faaliyet Koordinatörü; Faik Kayhan 0532 792 49 39

Kayıt için: bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu bilgilerini içeren bir mail atmanız gerekmektedir. Bilgi ve irtibat için Faik Kayhan 0532 792 49 39

Fiyata Neler Dahil: Ulaşım Rehberlik Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyat: 60 TL (23 kişi üzeri katılımlarda geçerlidir, 23 ve altı katılımlarda 65 TL)

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Cuma günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

cehennem_selale_site (6)

Gerekli Malzemeler:

Herhangi bir bot, herhangi bir sırt çantası, herhangi bir yağmurluk yada mont, polar ve sentetik t-shirt, 1-2 litre su, öğle için kumanya ve isteğe bağlı atıştırmalık çerez, çikolata, kuruyemiş vs, fener ve pilleri, varsa kullandığımız ilaçlar. Yüzecekler için küçük bir havlu taşınabilir. Yürüyüş sonunda değiştirmek için yedek kıyafet ve spor ayakkabı ( araçta bırakılacak)

Kot ve kadife gibi pamuklu kumaştan pantolonlar, pamuklu t-shirt ve kısa bilekli spor ayakkabılar yürüyüş için uygun değildir.

Parkurlarımız kısmi keşif etapları içerir. Orman içi geçişler, patikalar, dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir. Doğa karşılaşacağımız beklenmedik durumlar karşısında parkurlarımızda değişiklikler yapabiliriz. Verilen mesafeler yaklaşık değerlerdir.

Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir.

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir. Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Araç Durakları: 06:15 Pendik 06:20 Kartal 06:25 Maltepe 06:30 Küçükyalı-Bostancı-Kozyatağı 06:45 Kadıköy 07:00 Mecidiyeköy 07:15 İncirli 07:30 Avcılar-Beylikdüzü-Büyükçekmece

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir.

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 8657 numaralı Seyahat Acentası Vitray Travel organizasyonudur.

cehennem_selale_site (3)

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0