Arka Planı
Göster/Gizle
CEHENNEM ŞELALELERİ YÜRÜYÜŞÜ

CEHENNEM ŞELALELERİ YÜRÜYÜŞÜ

Etkinlik : Doğa Yürüyüşü
Tarih : 26 Haziran 2016 , Pazar Saat: 06:15 | 17:00 Arası
Süre : 5 Saat
Kontenjan : 52 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 2
Nerede : Kırklareli Vize Kızılağaç Köyü
Not :

Efsane Parkurda Bol Bol Yüzmeli Yürüyüş

Bu hafta efsane parkur Cehennem Şelalelerinde yürüyeceğiz ve bol bol yüzeceğiz. Istranca Dağlarının gizli güzelliklerini barındıran Kereviz Deresi boyunca yapacağımız yürüyüşümüzün parkuruna bayılacaksınız.  Bu parkur Vize Kızılağaç köyü sınırlarındadır. Köyün dışından orman içine girerek dere 30 dakika sonra dere yatağına ulaşacağız ve şelalelerin olduğu bölümde 1 saat kadar yüzme için mola vereceğiz. İsteyen şelalenin berrak suları altında keyif yapabilir. Daha sonra orman içi ve dere boyunca devam eden yürüyüşümüzde bu defa nefis kazanlar ve küçük göletlerin olduğu bir bölüme geleceğiz. Hem yüzme hemde yemek molası vereceğimiz bu bölümden sonra Kızılağaç köyüne kadar yürüyerek günü sonlandıracağız. Toplam parkur uzunluğu yaklaşık 10 km.

Deniz ayakkabısı ve sandalet ile gelen katılımcılar yürüyüşe alınmazlar. Mutlaka yürüyüşe uygun bir ayakkabınızın olması gerekir. Yüzme molalarında sandaletlerinizi giyebilirsiniz. Yanınızda mutlaka suyun içinde giymeye müsait mayo, tayt, şort, tshirt vs bulundurmalısınız. Bir havluda çok işinize yarar.

Katılımcıların araçta bırakmak üzere mutlaka yedek kıyafet ve yedek ayakkabı getirmeleri gerekmektedir.

Program: Sabah Pendik’ten hareket ederek aşağıda belirtilen duraklarda katılımcılarımızı alıyoruz ve uygun bir noktada kahvaltı ve alışveriş molası veriyoruz.

Kayıt için www.dagtrek.com internet sitemize üye olabilir ve etkinliğe sitemizden katılabilirsiniz yada  bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu bilgilerini içeren bir mail atabilirsiniz.

Bilgi almak için Nurcan Taşpınar 0506 787 52 05 veya bilgi@dagtrek.com ( Facebook Messenger yada Whats-up vb mesajlarınıza cevap veremeyebiliriz. Lüfen mail yada doğrudan telefon ediniz )

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 8657 numaralı Seyahat Acentası organizasyonudur.

  • Araç Durakları
  • Gerekli Malzemeler
  • Fiyat Bilgisi ve Uyarılar
  • Uyarılar
  • Parkur Fotoğrafları

Durduğumuz ara durakları etkinlik kaydını oluştururken seçebilirsiniz.

Araç Durakları:

Araç Durakları:
06:15 Pendik
06:20 Kartal
06:25 Maltepe
06:35 Kozyatağı-Bostancı-Göztepe
06:45 Kadıköy Evlendirme
07:10 Mecidiyeköy
07:20 İncirli
07:25 Avcılar-Beylikdüzü

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir.

Herhangi bir bot, herhangi bir sırt çantası, herhangi bir yağmurluk yada mont, polar ve sentetik t-shirt, 1-2 litre su, öğle yemeği için kumanya ve isteğe bağlı atıştırmalık çerez, çikolata, kuruyemiş vs, varsa kullandığımız ilaçlar. Yüzme molalarında giymek üzere yanınızda mutlaka suyun içinde giymeye müsait mayo, tayt, şort, tshirt vs bulundurmalısınız. Bir havluda çok işinize yarar. Yürüyüş sonunda değiştirmek için yedek kıyafet ve spor ayakkabı ( araçta bırakılacak)

Kot ve kadife gibi pamuklu kumaştan pantolonlar, pamuklu t-shirt ve kısa bilekli spor ayakkabılar yürüyüş için uygun değildir.

Belirtilen Fiyat İnternet sitemiz üyeleri ve onların misafirleri için geçerlidir.

Sitemize üye olmayanlar ve  üye olsalar bile kayıtlarını internet sitesinden yapmayanlar için 10 TL ilave edilir.

Sitemiz üyelerinin etkinlik kayıtlarını internet sitesi üzerinden kendilerinin yapıyor olması gerekmektedir.

Yukarıdaki fiyatlar 23 kişi ve üzeri katılımlarda geçerlidir, daha az katılım halinde 10 TL ilave olunur.

Fiyata Neler Dahil:
Ulaşım
Acente maliyetleri ve rehberlik

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Perşembe günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

Parkurlarımız kısmi keşif etapları içerir. Orman içi geçişler, patikalar, dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir. Doğa karşılaşacağımız beklenmedik durumlar karşısında parkurlarımızda değişiklikler yapabiliriz. Verilen mesafeler yaklaşık değerlerdir.

Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir.

Faaliyet öncesinde mail ile araç durakları ve saatleri, araç iletişim bilgileri mail ile bildirilecektir. Lütfen faaliyet öncesinde maillerinizi kontrol ediniz. Faaliyete eklediğiniz yada mail ile kaydını yaptırdığınız misafrilerinizin etkinliğe gelmesi ve araç bilgilerine ulaşması misafiri ekleyenlerin sorumluluğundadır. Lütfen misafrlerinizin isimlerini, mail adreslerini ve telefon numaralarını kayıt sırasında doğru olarak veriniz.

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir.
Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0