Arka Planı
Göster/Gizle
CEHENNEM ŞELALELERİ YÜZME ve DERE YÜRÜYÜŞÜ

CEHENNEM ŞELALELERİ YÜZME ve DERE YÜRÜYÜŞÜ

Etkinlik : Doğa Yürüyüşü
Tarih : 19 Temmuz 2020 , Pazar Saat: 06:00 | 16:30 Arası
Süre : 5 Saat ( Yürüyüş Süresi )
Kontenjan : 14 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 0
Nerede : KIRKLARELİ VİZE KIRKAĞAÇ KÖYÜ
Not :

Şelalelerde Yüzme ve Dere Yürüyüşü

Bu hafta efsane parkur Cehennem Şelalelerinde yürüyeceğiz ve bol bol yüzeceğiz. Istranca Dağlarının gizli güzelliklerini barındıran Kereviz Deresi boyunca yapacağımız yürüyüşümüzün parkuruna bayılacaksınız.  Bu parkur Vize Kızılağaç köyü sınırlarındadır. İlk önce 15 dk yürüyüşle şelalelere giderek 45 dakika kadar sakin olduğu anlarda şelalelerde yüzeceğiz. Sonra dere boyunca ve orman içinde zaman zaman dere içinde ilerleyerek nefis kazanlar ve küçük göletlerin olduğu bir bölüme geleceğiz. Hem suya girme hemde yemek molası vereceğimiz bu bölümden sonra Kızılağaç köyüne kadar yürüyerek günü sonlandıracağız. Toplam parkur uzunluğu yaklaşık 10 km.

 

Program: Sabah 06:00 de Pendik'ten hareket ederek aşağıda belirtilen duraklarda katılımcılarımızı alıyoruz ve uygun bir yerde alışveriş ve kahvaltı molası veriyoruz. Yürüyüşlerin bitiminde akşam yemeği molası verilecektir.

 

Yürüyüşler sırasında terlikle yürümek mümkün değildir. Yüzme etapları arasında orman içinde yürümemiz gerekiyor. Ancak terlik sandalet vs yüzme molalarında kullanabilirsiniz. Ancak giyeceğiniz ayakkabılarla dere içinde yürümek zorunda kalabilirsiniz. Küçük bir havlu çok işinize yarar.

 

Kayıt için:

1) 0532 792 49 39 Faik Kayhan’a whatsapp ile ad-soyad, TC NO, bineceğiniz durak, kan gurubunuz, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu bilgilerini içeren bir mesaj gönderebilir

veya

2) www.dagtrek.com internet sitemize üye olabilir ve etkinliğe sitemizden katılabilirsiniz.

 

ETKİNLİK KURALLARI  

1- Araca binerken ateş ölçümü yapılacak ve 37.8 derece üzerinde ateşi olanlar araca alınmayacaktır.
2- Öksürük vb soğuk algınlığı belirtisi gösterenler araca alınmayacaktır.
3- Araçlarda yolculuk süresince maske takılması zorunludur ve yolculuk süresince araçta yiyecek ve içecek tüketilmeyecektir.

4- Araçlarda en fazla koltuk kapasitesinin %50’si kadar yolcu olacak ve herkes tek oturacaktır.

5- Yolculuk esnasında sadece araç içindeki havayı soğutarak çalışan araç klimaları çalıştırılmayacak ve aracımız sürekli olarak dışarıdan içeriye temiz hava veren havalandırma sistemleri veya sunroof ve açılabilen camlar ile havalandırılacaktır.
6- Yürüyüş sırasında verdiğimiz molalarda Buff, eşarp veya maske ile ağız kapatmak zorunludur.
7- Yürüyüş sırasında yiyecek, içecek veya ekipman paylaşımı (kıyafet ve el ile temas edilen her şey) olmayacak.
8- Etkinliğe katılan herkes bu kuralları kabul etmiş sayılır ve kuralları ihlal edenler sonraki etkinliklere alınmazlar.

 

Bilgi almak için Faik Kayhan 0532 792 49 39

Fiyatlarımız katılım sayısına göre değişiklik göstermektedir. Lütfen aşağıda bulunan fiyat bilgisi bölümünü okuyunuz.

  • Araç Durakları
  • Gerekli Malzemeler
  • Fiyat Bilgisi ve Uyarılar
  • Uyarılar
  • Parkur Fotoğrafları

Durduğumuz ara durakları etkinlik kaydını oluştururken seçebilirsiniz.

 

Araç Durakları:
06:00 Pendik/Kartal
06:10 Maltepe
06:20 Bostancı-Kozyatağı
06:25 Göztepe
06:30 Kadıköy Evlendirme
06:45 Mecidiyeköy
07:00 İncirli
07:20 Avcılar-Beylikdüzü

Kesin hareket saatleri faaliyetten önceki gün mail ile bildirilecektir. Belirtilen saatler yaklaşık saatlerdir.

 

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir. Araçlarımız trafik vs. nedenlerle gecikebilir.

 

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 10240 numaralı Seyahat Acentası organizasyonudur.

Yürüyüşe uygun bot veya rahat ayakkabı,

Küçük sırt çantası, şapka, güneş gözlüğü, küçük bir havlu, yüzme için gerekli şort, mayo, tayt vs

1-2 litre su, en az 2 öğün yiyecek ve isteğe bağlı atıştırmalık çerez, çikolata, kuruyemiş vs,

Varsa kullandığımız ilaçlar.

 

Yürüyüş sonunda değiştirmek için yedek kıyafet ve ayakkabı (araçta bırakılacak)

 

Belirtilen fiyat rehber hariç 11 kişi ve üzeri katılımlarda geçerlidir. Daha az katılım halinde 10TL fiyata ilave olunur. etkinlik minumum 9 kişi ile yapılır.

 

Fiyata Neler Dahil:
Ulaşım
Acente maliyetleri ve rehberlik

 

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Perşembe günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

Parkurlarımız kısmi keşif etapları içerir. Orman içi geçişler, patikalar, dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir. Doğa karşılaşacağımız beklenmedik durumlar karşısında parkurlarımızda değişiklikler yapabiliriz. Verilen mesafeler yaklaşık değerlerdir.

 

Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir.

 

Faaliyet öncesinde mail ile araç durakları ve saatleri, araç iletişim bilgileri mesaj ile bildirilecektir. Lütfen faaliyet öncesinde maillerinizi kontrol ediniz. Faaliyete eklediğiniz yada mail ile kaydını yaptırdığınız misafirlerinizin etkinliğe gelmesi ve araç bilgilerine ulaşması misafiri ekleyenin sorumluluğundadır. Lütfen misafirlerinizin isimlerini, mail adreslerini ve telefon numaralarını kayıt sırasında doğru olarak veriniz.

 

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

 

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir.
Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

 

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0