Arka Planı
Göster/Gizle
CEHENNEM ŞELALELERİ YÜZME ve YÜRÜYÜŞ

CEHENNEM ŞELALELERİ YÜZME ve YÜRÜYÜŞ

Etkinlik : Doğa Yürüyüşü
Tarih : 14 Temmuz 2019 , Pazar Saat: 06:00 | 16:30 Arası
Süre : 5 Saat ( Yürüyüş Süresi )
Kontenjan : 19 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 0
Nerede : VİZE KIZILAĞAÇ KÖYÜ
Not :

Şelale ve cadı kazanlarında yüzme ve 10 km yürüyüş

Bu hafta efsane parkur Cehennem Şelalelerinde yürüyeceğiz ve bol bol yüzeceğiz. Istranca Dağlarının gizli güzelliklerini barındıran Kereviz Deresi boyunca yapacağımız yürüyüşümüzün parkuruna bayılacaksınız.  Bu parkur Vize Kızılağaç köyü sınırlarındadır. İlk önce şelalelere giderek başlayacak programımızda 45 dakika kadar sakin zamanlarında şelalelerde yüzdükten sonra dere boyunca orman içine ilerleyerek nefis kazanlar ve küçük göletlerin olduğu bir bölüme geleceğiz. Hem yüzme hemde yemek molası vereceğimiz bu bölümden sonra Kızılağaç köyüne kadar yürüyerek günü sonlandıracağız. Toplam parkur uzunluğu yaklaşık 10 km.

Program: Sabah 06:00 de Pendik'ten hareket ederek aşağıda belirtilen duraklarda katılımcılarımızı alıyoruz ve uygun bir yerde alışveriş ve kahvaltı molası veriyoruz. Yürüyüşlerin bitiminde akşam yemeği molası verilecektir.

Yürüyüşler sırasında terlikle yürümek mümkün değildir. Yüzme etapları arasında orman içinde yürümemiz gerekiyor. Ancak terlik sandalet vs yüzme molalarında kullanabilirsiniz. Ancak giyeceğiniz ayakkabılarla dere içinde yürümek zorunda kalabilirsiniz. Küçük bir havlu çok işinize yarar.

Kayıt için:

1) www.dagtrek.com internet sitemize üye olabilir ve etkinliğe sitemizden katılabilirsiniz         

2) bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, telefon numaranız, bineceğiniz durak, kan gurubunuz, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu bilgilerini içeren bir mail atabilirsiniz yada

3) 0532 792 49 39 Faik Kayhan’a whatsapp bilgilerinizi gönderebilirsiniz.

Bilgi almak için Faik Kayhan 0532 792 49 39 veya bilgi@dagtrek.com

Fiyatlarımız katılım sayısına göre değişiklik göstermektedir. Lütfen aşğıda bulunan fiyat bilgisi bölümünü okuyunuz.

  • Araç Durakları
  • Gerekli Malzemeler
  • Fiyat Bilgisi ve Uyarılar
  • Uyarılar
  • Parkur Fotoğrafları

Durduğumuz ara durakları etkinlik kaydını oluştururken seçebilirsiniz.

Araç Durakları:
06:00 Pendik/Kartal
06:10 Maltepe
06:20 Bostancı-Kozyatağı
06:25 Göztepe
06:30 Kadıköy Evlendirme
06:45 Mecidiyeköy
07:00 İncirli
07:20 Avcılar-Beylikdüzü

Kesin hareket saatleri faaliyetten önceki gün mesaj ile bildirilecektir. Belirtilen saatler yaklaşık saatlerdir.

 

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir. Araçlarımız trafik vs. nedenlerle gecikebilir.

 

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 10240 numaralı Seyahat Acentası organizasyonudur.

Gerekli Malzemeler:

Yürüyüşe uygun ayakkabı ( terlik veya sandalet değil ), rahat kıyafetler

Küçük sırt çantası, yüzme için şort, havlu, mayo, bikini, vs.

Üst kıyafet

1,5 -2 litre su, 1 öğün yiyecek ve isteğe bağlı atıştırmalık çerez, çikolata, kuruyemiş vs,

Varsa kullandığımız ilaçlar.

 

Yürüyüş sonunda değiştirmek için yedek kıyafet ve spor ayakkabı (araçta bırakılacak)

Belirtilen fiyat 22 kişiye kadar olan katılımlarda geçerlidir. Daha fazla katılım halinde 5 TL eksik alınır.

 

Fiyata Neler Dahil:
Ulaşım
Acente maliyetleri ve rehberlik

 

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Perşembe günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

Parkurlarımız kısmi keşif etapları içerir. Orman içi geçişler, patikalar, dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir. Doğa karşılaşacağımız beklenmedik durumlar karşısında parkurlarımızda değişiklikler yapabiliriz. Verilen mesafeler yaklaşık değerlerdir.

 

Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir.

 

Faaliyet öncesinde mail ile araç durakları ve saatleri, araç iletişim bilgileri mail ile bildirilecektir. Lütfen faaliyet öncesinde maillerinizi kontrol ediniz. Faaliyete eklediğiniz yada mail ile kaydını yaptırdığınız misafirlerinizin etkinliğe gelmesi ve araç bilgilerine ulaşması misafiri ekleyenin sorumluluğundadır. Lütfen misafirlerinizin isimlerini, mail adreslerini ve telefon numaralarını kayıt sırasında doğru olarak veriniz.

 

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

 

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir.
Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

 

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0