Arka Planı
Göster/Gizle
ÇİLEK TOPLAMA YÜRÜYÜŞÜ 1

ÇİLEK TOPLAMA YÜRÜYÜŞÜ 1

Etkinlik : Doğa Yürüyüşü
Tarih : 25 Eylül 2016 , Pazar Saat: 06:30 | 18:00 Arası
Süre : 5 Saat
Kontenjan : 58 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 0
Nerede : Pamukova Çilekli Köyü
Not :

Bahçesinden çilek toplama ve nefis yaylalarda yürüyüş 14 km ve 19 km

Bu mevsimde çilek mi olurmuş demeyin. Gerçekten oluyor, görmek isterseniz bu programa katılın. Bahçeden doğrudan toplayın. Sadece çilekte yok üstelik. Domates, biber, fasulye ve şansımıza daha ne bulursak. Sadece sebze toplamaya gitmeyeceğiz. Gurubu üçe böleceğiz. Yürümek istemeyenler araçlarla ulaştığımız Ercuva yaylasında gönüllerince keyif yapacaklar. Sonra araçlarımızla sebze bahçelerimize gidecekler. Kısa parkurda yürümek isteyenlerle Ercuva yaylasından başlayıp sebze bahçalerinde biten bir yürüyüş yapacağız, yaklaşık mesafe 12-14 km. Artık sezona ısınan uzun yürüyüşüler içinde 18-20 km başka bir parkurumuz var. Bu parkurda sebze bahçelerinde bitecek. Yürüyüşlerimizde nefis bir orman örtüsü ve masalsı yaylalar göreceksiniz.

Peki nerede olacağız Pamukova’nın dağ köylerinde olacağız. Çilekli ve Hüseyinli köylerinin olduğu bu bölge çileği ve sebzeleriyle ünlü. Bu mevsimde 2. hasat yapılıyor ve bizde bu hasada katılacağız. Bahçelerdeki neşemize sucuk mangal ve çay keyfi de ekleyeceğiz.

Pazar sabahı 06:30 da İncirli'den başlayarak aşağıda belirtilen duraklardan katılımcılarımızı alıyoruz ve uygun bir yerde kahvaltı ve alışveriş için mola veriyoruz.

Kayıt için www.dagtrek.com internet sitemize üye olabilir ve etkinliğe sitemizden katılabilirsiniz ya da  bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu bilgilerini içeren bir mail atabilirsiniz.

Bilgi almak için Faik Kayhan 0532 792 49 39 veya bilgi@dagtrek.com (Devam eden turlarımız nedeni ile Facebook Messenger yada Whats-up vb. mesajlarınıza cevap veremeyebiliriz. Lütfen mail yada doğrudan telefon ediniz)

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 8657 numaralı Seyahat Acentası organizasyonudur.

  • Araç Durakları
  • Gerekli Malzemeler
  • Fiyat Bilgisi ve Uyarılar
  • Uyarılar
  • Parkur Fotoğrafları

Durduğumuz ara durakları etkinlik kaydını oluştururken seçebilirsiniz.

Araç Durakları:
06:30 İncirli
06:40 Mecidiyeköy
06:45 Yıldız Sait Çiftçi
07:05 Kadıköy Evlendirme
07:10 Göztepe
07:15 Kozyatağı
07:15 Bostancı
07:20 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

Kesin hareket saatleri faaliyetten önceki gün mail ile bildirilecektir. Belirtilen saatler yaklaşık saatlerdir.

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir.

Herhangi bir yürüyüşe uygun ayakkabı, herhangi bir sırt çantası, herhangi bir yağmurluk ya da ince mont, polar ve sentetik t-shirt, mutlaka kafa feneri ve pilleri, 1-2 litre su, kumanya ve isteğe bağlı atıştırmalık çerez, çikolata, kuruyemiş vs, varsa kullandığımız ilaçlar.

Yürüyüş sonunda üstümüzü değiştirmek için yedek kıyafet ve ayakkabı ( lütfen yanınızda bulundurun, araçta bırakacağız çantamızda taşımayacağız)

Kot ve kadife gibi pamuklu kumaştan pantolonlar, pamuklu t-shirtler yürüyüş için uygun değildir.

Belirtilen Fiyat İnternet sitemiz üyeleri ve onların misafirleri için geçerlidir.

Sitemize üye olmayanlar ve  üye olsalar bile kayıtlarını internet sitesinden yapmayanlar için 10 TL ilave edilir.

Sitemiz üyelerinin etkinlik kayıtlarını internet sitesi üzerinden kendilerinin yapıyor olması gerekmektedir.

Yukarıdaki fiyatlar 23 kişi ve üzeri katılımlarda geçerlidir, daha az katılım halinde 10 TL ilave olunur.

Fiyata Neler Dahil:
Ulaşım ve sucuk mangal,
Acente maliyetleri ve rehberlik

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Perşembe günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

Parkurlarımız kısmi keşif etapları içerir. Orman içi geçişler, patikalar, dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir. Doğa karşılaşacağımız beklenmedik durumlar karşısında parkurlarımızda değişiklikler yapabiliriz. Verilen mesafeler yaklaşık değerlerdir.

Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir.

Faaliyet öncesinde mail ile araç durakları ve saatleri, araç iletişim bilgileri mail ile bildirilecektir. Lütfen faaliyet öncesinde maillerinizi kontrol ediniz. Faaliyete eklediğiniz yada mail ile kaydını yaptırdığınız misafirlerinizin etkinliğe gelmesi ve araç bilgilerine ulaşması misafiri ekleyenin sorumluluğundadır. Lütfen misafirlerinizin isimlerini, mail adreslerini ve telefon numaralarını kayıt sırasında doğru olarak veriniz.

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir.
Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0