Arka Planı
Göster/Gizle
ÇİLİNGOZ CENNET ŞELALESİ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ VE YÜZME

ÇİLİNGOZ CENNET ŞELALESİ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ VE YÜZME

Etkinlik : Doğa Yürüyüşü
Tarih : 25 Ağustos 2019 , Pazar Saat: 06:30 | 17:00 Arası
Süre : 5-6 Saat ( Yüzme ve yürüyüş süresi )
Kontenjan : 38 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 0
Nerede : Çatalca Çilingoz Milli Parkı
Not :

Muhteşem bir orman içinde yürüyüş ve kocaman bir şelale gölünde yüzme

Bu hafta Pazar günü Karadeniz kıyılarında bulunan Yalıköy’de Çilingoz ormanları içinde kısa bir etapta Cennet deresinde yürüyeceğiz. Orman içinde kısaltılmış bir etapla yaklaşık 4 km yürüdükten sonra Çilingoz Cennet dersine ulaşacağız. Yaklaşık 500 metre dere yatağından küçük göletler ve şelaleller arasından ilerleyerek kocaman ve derin bir doğa havuza ulaşacağız ve bu kocaman havuzda bol bol yüzeceğiz. Sonrasında başka bir etaptan direk ormana gireceğiz ve yaklaşık 5 km’lik bir yürüyüşle  Karadeniz kıyısında ünlü Podima’ya ulaşacağız ve yürüyüşümüz sona erecek. Toplam parkur uzunluğu yaklaşık 11-12 km.

 

Program: Sabah 06:30 de Pendik'ten hareket ederek aşağıda belirtilen duraklarda katılımcılarımızı alıyoruz ve uygun bir yerde alışveriş ve kahvaltı molası veriyoruz. Yürüyüşlerin bitiminde grup kararına göre akşam yemeği molası verebiliriz.

 

Yürüyüşler sırasında terlikle yürümek mümkün değildir. Yüzme etabı öncesinde yürüyeceğimiz bölgede rahat yumuşak tabanlı spor ayakkabılar yeterlidir. Ancak terlik sandalet vs yüzme molasında kullanabilirsiniz. Küçük bir havlu çok işinize yarar.

 

Kayıt için:

1) www.dagtrek.com internet sitemize üye olabilir ve etkinliğe sitemizden katılabilirsiniz         

2) bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, telefon numaranız, bineceğiniz durak, kan gurubunuz, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu bilgilerini içeren bir mail atabilirsiniz yada

3) 0532 792 49 39 Faik Kayhan’a whatsapp bilgilerinizi gönderebilirsiniz.

 

Bilgi almak için Faik Kayhan 0532 792 49 39 veya bilgi@dagtrek.com

Fiyatlarımız katılım sayısına göre değişiklik göstermektedir. Lütfen aşağıda bulunan fiyat bilgisi bölümünü okuyunuz.

  • Araç Durakları
  • Gerekli Malzemeler
  • Fiyat Bilgisi ve Uyarılar
  • Uyarılar
  • Parkur Fotoğrafları

Durduğumuz ara durakları etkinlik kaydını oluştururken seçebilirsiniz.

Araç Durakları:

06:30 Pendik/Kartal
06:40 Maltepe
06:45 Bostancı-Kozyatağı
06:50 Göztepe
06:55 Kadıköy Evlendirme
07:10 Mecidiyeköy
07:25 İncirli
07:45 Avcılar-Beylikdüzü

 

Kesin hareket saatleri faaliyetten önceki gün mail ile bildirilecektir. Belirtilen saatler yaklaşık saatlerdir.

 

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir. Araçlarımız trafik vs. nedenlerle gecikebilir.

 

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 10240 numaralı Seyahat Acentası organizasyonudur.

Gerekli Malzemeler:

Yürüyüşe uygun ayakkabı, rahat kıyafetler

Küçük sırt çantası, yüzme için mayo, şort, havlu vs.

Su geçirmez yağmurluk panço yada üst kıyafet,

1,5 -2 litre su, 1 öğün yiyecek ve isteğe bağlı atıştırmalık çerez, çikolata, kuruyemiş vs,

Varsa kullandığımız ilaçlar.

 

Yürüyüş sonunda değiştirmek için yedek kıyafet ve spor ayakkabı (araçta bırakılacak)

Belirtilen fiyat rehberler hariç 23 kişi ve üzeri katılımlarda geçerlidir. Daha az katılım halinde 10 TL fiyata ilave olunur. 

 

Fiyata Neler Dahil:
Ulaşım
Acente maliyetleri ve rehberlik

 

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Perşembe günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

Parkurlarımız kısmi keşif etapları içerir. Orman içi geçişler, patikalar, dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir. Doğa karşılaşacağımız beklenmedik durumlar karşısında parkurlarımızda değişiklikler yapabiliriz. Verilen mesafeler yaklaşık değerlerdir.

 

Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir.

 

Faaliyet öncesinde mail ile araç durakları ve saatleri, araç iletişim bilgileri mail ile bildirilecektir. Lütfen faaliyet öncesinde maillerinizi kontrol ediniz. Faaliyete eklediğiniz yada mail ile kaydını yaptırdığınız misafirlerinizin etkinliğe gelmesi ve araç bilgilerine ulaşması misafiri ekleyenin sorumluluğundadır. Lütfen misafirlerinizin isimlerini, mail adreslerini ve telefon numaralarını kayıt sırasında doğru olarak veriniz.

 

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

 

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir.
Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

 

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0