Arka Planı
Göster/Gizle

ÇOBANGEÇİDİ KANYONU DOĞA ve DERE YÜRÜYÜŞÜ

Etkinlik : Doğa Yürüyüşü
Tarih : 2 Ağustos 2015 , Pazar
Süre : 5 saat 10 km
Kontenjan : 1 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede : İzmit Sevindikli
Not :

Keyifli bir dere yürüyüşü

çobangecidi_site (2)

Bu hafta İzmit ilimizin Körfez ilçesi sınırlarında bulunan Çobangeçidi Kanyonunda yürüyeceğiz. Sıcakların bunalttığı günlerde serin ve berrak dere sularında sulara bulaşarak zaman dere kenarında zaman dere içinde yürüyeceğiz ve yürüyüş boyunca yüzme molaları vereceğiz. Dönüş güzergahımız akşam dönüş trafiği ihtimalinin çok az olduğu bir güzergahtır. Yürüyüş mesafesi yaklaşık 10 km dir.

Deniz ayakkabısı ve sandalet ile gelen katılımcılar yürüyüşe alınmazlar. Yürüyüşe uygun bir ayakkabı giymeniz gerekmektedir.

Program; Sabah İstanbul’dan hareket ederek Balçık kasabasında kahvaltı ve alışveriş molası vereceğiz. Yürüyüşümüz sonrasında gurup kararına göre (Oylama yapılarak karar verilmektedir) yemek molası verebiliriz.

Faaliyet Koordinatörü; Nurcan Taşpınar 0532 792 49 39. Yürüyüş liderliğimizi sevgili dostumuz Bilal Dönmez yapacak.   

Kayıt için: bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu bilgilerini içeren bir mail atmanız gerekmektedir. Bilgi ve irtibat için Nurcan Taşpınar 0506 787 52 05

Fiyata Neler Dahil: Ulaşım Rehberlik Zorunlu Seyahat Sigortası Fiyat: 55 TL (23 kişi üzeri katılımlarda geçerlidir, 23 ve altı katılımlarda 60 TL)

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Cuma günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

çobangecidi_site (1)

Gerekli Malzemeler: Herhangi bir bot, herhangi bir sırt çantası, herhangi bir yağmurluk yada mont, polar ve sentetik t-shirt, 1-2 litre su, öğle için kumanya ve isteğe bağlı atıştırmalık çerez, çikolata, kuruyemiş vs, fener ve pilleri, varsa kullandığımız ilaçlar. Yüzecekler için küçük bir havlu taşınabilir. Yürüyüş sonunda değiştirmek için yedek kıyafet ve spor ayakkabı ( araçta bırakılacak) Kot ve kadife gibi pamuklu kumaştan pantolonlar, pamuklu t-shirt ve kısa bilekli spor ayakkabılar yürüyüş için uygun değildir.

Parkurlarımız kısmi keşif etapları içerir. Orman içi geçişler, patikalar, dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir.

Doğa karşılaşacağımız beklenmedik durumlar karşısında parkurlarımızda değişiklikler yapabiliriz. Verilen mesafeler yaklaşık değerlerdir. Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir.

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir. Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Araç Durakları: Araç Durakları: 06:30 İncirli 06:40 Mecidiyeköy 06:45 Yıldız Sait Çiftçi 07:05 Kadıköy Evlendirme 07:10 Göztepe 07:15 Kozyatağı 07:15 Bostancı 07:20 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir.

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 8657 numaralı Seyahat Acentası Vitray Travel organizasyonudur.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0