Arka Planı
Göster/Gizle

CUMALIKIZIK TİRİLYE ve GÖLYAZI FOTOĞRAF GEZİSİ 3

Etkinlik : Fotoğraf Gezisi
Tarih : 19 Eylül 2015 , Cumartesi
Süre : 7 Saat
Kontenjan : 1 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede : Bursa
Not :

Yakın Çevremizde Özel Yerler

fotogezi (6)

Gölyazı'da gün batımı

Bayram tatili öncesinde küçük bir kaçamak yapmaya ne dersiniz. Tatili birleştirip uzaklara kaçamayanlar için alternatif bir programımız var.

fotogezi (4)

Cumalıkızık Sokakları

İstanbul’a yakın uzaklıkta tam bir tarih ve kültür yolculuğu yapacağız. Önce Bursa ilimizin ünlü Osmanlı Köyü Cumalıkızık köyünü ziyaret edeceğiz. Tarihi sokakları ve evleri görebileceğiz. Tirilye’de (Zeytinbağı) çok güzel fotoğraflar çekebileceksiniz. Günü batırmak için akşama doğru Gölyazı’da olacağız. Antik Apollont gölünde güneşin kızıl ışıklarının gölün sularıyla buluşmasına şahitlik edeceğiz. Gezeceğimiz yerlerde serbest zaman verilecektir ve dilediğiniz gibi çevreyi gezebilir, çay-kahve içebilir yada fotoğraf çekebilirsiniz.

Tirilye

Tirilye

Faaliyet Koordinatörü Faik Kayhan 0532 792 49 39 Kayıt için bilgi@dagtrek.com mail adresine Ad-Soyad, telefon numarası, TC No, bineceğiniz durak, kan grubu ve acil durumda aranacak kişi ve telefon bilgilerini içeren bir mail atmanız gerekmektedir. Fiyat: 80 TL (23 kişi ve üzeri katılımlarda geçerlidir, 22 ve daha az katılım halinde 90 TL) Fiyata Neler Dahil: Ulaşım Acente Maliyetleri Güler yüzümüz ve ilgimiz ücretsizdir. Program; 06:30 İncirli Hareket, kahvaltı molası feribotta. İster yanınızda getirdiklerinizle isterseniz feribotta bulunan tost, poğaça vs. ile kahvaltı edebilirsiniz.

Gölyazı

Gölyazı

Saat 11:00 gibi Cumalıkızık köyüne ulaşacağız. Osmanlılar zamanından kalan ve günümüzde UNESCO Dünya Tarihi Listesine adaydır. Tarihi evleri ve sokaklarını fotoğraflıyoruz. Tarihi Çınaraltı meydanında ve etrafındaki güzel evlerin önünde domatesten, böğürtlene, köy ekmeğinden, tarhanaya ve sezonluk bahçe ürünlerine kadar pek çok şey bulabilirsiniz. Saat 13:00 gibi Mudanya üzerinden Tirilye’ye varacağız. Günümüzde adı Zeytinbağı olan Tirilye, Bizans İmparatorluğu zamanında kurulan bir Rum köyü. Asırlardır değişmeyen sokakları, Taş Mektep, imarethane, evler gibi çok karakteristik yapıları görebileceğiz. Köyün en yüksek tepesinde kurulu olan Çamlık kahvesinden Gemlik körfezi, Armutlu Yarımadası, İmralı Adası ve Marmara Denizini güney kıyılarından izleyeceğiz. Öğle yemeğimizi limanda bulunan balık lokantalarında yiyebiliriz.

Tirilye Sokaklarından

Tirilye Sokaklarından

Tirilye’den ayrılarak aracımızla Antik adı Apollania olan Gölyazı köyüne gidiyoruz. Romalılardan bu yana yerleşimin olduğu bilinen bu tarihi kentte günü sonlandıracağız. Ağlayançınar, Taşkapı, göle bir su damlası gibi uzanmış yarımadaya kurulan köyün muhteşem ambiyansı, akşamın ışıkları ile yıkanan göl suları. Dönüş yolculuğu sırasında gurup kararı (oy çokluğu) ile akşam yemeği molası verebiliriz. Mesela Yalova Yusuf Köfte ... Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Salı günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

Araç Durakları: 06:30 İncirli 06:40 Mecidiyeköy 06:45 Yıldız Sait Çiftçi 07:05 Kadıköy Evlendirme 07:10 Göztepe 07:15 Kozyatağı 07:15 Bostancı 07:20 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir.

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 8657 numaralı Seyahat Acentası Vitray Travel organizasyonudur.

Cumalıkızık

Cumalıkızık

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0