Arka Planı
Göster/Gizle
CUMALIKIZIK TİRİLYE ve GÖLYAZI FOTOĞRAF GEZİSİ 4

CUMALIKIZIK TİRİLYE ve GÖLYAZI FOTOĞRAF GEZİSİ 4

Etkinlik : Günübirlik Gezi
Tarih : 23 Nisan 2016 , Cumartesi Saat: 06:30 | 20:00 Arası
Süre : 1 GÜN
Kontenjan : 56 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 0
Nerede : Bursa
Not :

Cumalıkızık Tirilye ve Gölyazı Fotoğraf Gezisi

23 Nisan tatilinde küçük bir kaçamak yapmaya ne dersiniz.

İstanbul’a yakın uzaklıkta tam bir tarih ve kültür yolculuğu yapacağız. Önce Bursa ilimizin ünlü Osmanlı Köyü Cumalıkızık köyünü ziyaret edeceğiz. Tarihi sokakları ve evleri görebileceğiz. Tirilye’de (Zeytinbağı) çok güzel fotoğraflar çekebileceksiniz. Günü batırmak için akşama doğru Gölyazı’da olacağız. Antik Apollont gölünde güneşin kızıl ışıklarının gölün sularıyla buluşmasına şahitlik edeceğiz. Gezeceğimiz yerlerde serbest zaman verilecektir ve dilediğiniz gibi çevreyi gezebilir, çay-kahve içebilir yada fotoğraf çekebilirsiniz.

Faaliyet Koordinatörü Faik Kayhan 0532 792 49 39

Kayıt için: bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu, bineceğiniz durak bilgilerini içeren bir mail gönderebilir yada internet sitemize üye olarak sitemizden etkinliğe kendinizi ve misafirlerinizi ekleyebilirsiniz. www.dagtrek.com

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 8657 numaralı Seyahat Acentası Vitray Travel organizasyonudur.

  • Program
  • Araç Durakları
  • Fiyat Bilgisi ve Uyarılar
  • Parkur Fotoğrafları

Program;
06:30 İncirli Hareket, kahvaltı molası feribotta. İster yanınızda getirdiklerinizle isterseniz feribotta bulunan tost, poğaça vs. ile kahvaltı edebilirsiniz.

Saat 11:00 gibi Cumalıkızık köyüne ulaşacağız. Osmanlılar zamanından kalan ve günümüzde UNESCO Dünya Tarihi Listesine aday bu köyün tarihi evleri ve sokaklarını fotoğraflıyoruz. Tarihi Çınaraltı meydanında ve etrafındaki güzel evlerin önünde domatesten, böğürtlene, köy ekmeğinden, tarhanaya ve sezonluk bahçe ürünlerine kadar pek çok şey bulabilirsiniz.

Saat 13:00 gibi Mudanya üzerinden Tirilye’ye varacağız. Günümüzde adı Zeytinbağı olan Tirilye, Bizans İmparatorluğu zamanında kurulan bir Rum köyü. Asırlardır değişmeyen sokakları, Taş Mektep, imarethane, evler gibi çok karakteristik yapıları görebileceğiz. Köyün en yüksek tepesinde kurulu olan Çamlık kahvesinden Gemlik körfezi, Armutlu Yarımadası, İmralı Adası ve Marmara Denizini güney kıyılarından izleyeceğiz. Öğle yemeğimizi limanda bulunan balık lokantalarında yiyebiliriz.

Tirilye’den ayrılarak aracımızla Antik adı Apollania olan Gölyazı köyüne gidiyoruz. Romalılardan bu yana yerleşimin olduğu bilinen bu tarihi kentte günü sonlandıracağız. Ağlayançınar, Taşkapı, göle bir su damlası gibi uzanmış yarımadaya kurulan köyün muhteşem ambiyansı, akşamın ışıkları ile yıkanan göl suları. Köyün lezzetli ekmeklerinden almanızı öneririz.

Dönüş yolculuğu sırasında gurup kararı (oy çokluğu) ile akşam yemeği molası verebiliriz. Mesela Yalova Yusuf Köfte ...

 

Durduğumuz ara durakları etkinlik kaydını oluştururken seçebilirsiniz.

Araç Durakları:
06:30 İncirli
06:40 Mecidiyeköy
06:45 Yıldız Sait Çiftçi
07:05 Kadıköy Evlendirme
07:10 Göztepe
07:15 Kozyatağı
07:15 Bostancı
07:20 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir.

Belirtilen Fiyat İnternet sitemiz üyeleri ve onların misafirleri için geçerlidir.

Sitemize üye olmayanlar ve  üye olsalar bile kayıtlarını internet sitesinden yapmayanlar için 10 TL ilave edilir.

Sitemiz üyelerinin etkinlik kayıtlarını internet sitesi üzerinden kendilerinin yapıyor olması gerekmektedir.

Yukarıdaki fiyatlar 23 kişi ve üzeri katılımlarda geçerlidir, daha az katılım halinde 10 TL ilave olunur.

Fiyata Neler Dahil:
Ulaşım
Acente maliyetleri ve rehberlik

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Perşembe günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0