Arka Planı
Göster/Gizle
CUMALIKIZIK TİRİLYE ve GÖLYAZI FOTOĞRAF GEZİSİ 6

CUMALIKIZIK TİRİLYE ve GÖLYAZI FOTOĞRAF GEZİSİ 6

Etkinlik : Fotoğraf Gezisi
Tarih : 30 Nisan 2017 , Pazar Saat: 06:30 | 17:00 Arası
Süre : 1 gün
Kontenjan : 28 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 0
Nerede : Bursa
Not :

Gönlünüzce gezebilir veya fotoğraf çekebilirsiniz.

İstanbul’a yakın uzaklıkta tam bir tarih ve kültür yolculuğu yapacağız. Önce Bursa ilimizin ünlü Osmanlı Köyü Cumalıkızık köyünü ziyaret edeceğiz. Tarihi sokakları ve evleri görebileceğiz. Tirilye’de (Zeytinbağı) çok güzel fotoğraflar çekebileceksiniz. Günü batırmak için akşama doğru Gölyazı’da olacağız. Antik Apollont gölünde güneşin kızıl ışıklarının gölün sularıyla buluşmasına şahitlik edeceğiz. Gezeceğimiz yerlerde serbest zaman verilecektir ve dilediğiniz gibi çevreyi gezebilir, çay-kahve içebilir yada fotoğraf çekebilirsiniz.

 

Kayıt için: www.dagtrek.com internet sitemize üye olabilir ve etkinliğe sitemizden katılabilirsiniz yada  bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, telefon numaranız, bineceğiniz durak, kan gurubunuz, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu bilgilerini içeren bir mail atabilirsiniz.

 

Bilgi almak için Faik Kayhan 0532 792 49 39 veya bilgi@dagtrek.com ( Facebook Messenger yada Whatsup vb mesajlarınıza cevap veremeyebiliriz. Lüfen mail yada doğrudan telefon ediniz )

 

* Fiyat katılım sayısına göre değişmektedir. Lütfen altta bulunan Fiyat Bilgisi bölümünü okuyunuz.

  • Program
  • Araç Durakları
  • Fiyat Bilgisi ve Uyarılar
  • Parkur Fotoğrafları

06:30 İncirli hareket ve duraklardan katılımcıların alınması.

Saat 10:00 gibi Cumalıkızık köyüne ulaşacağız. Kahvaltı için serbest zaman vereceğiz. Pek çok alternatif var. Nefis kahvaltılar edebilirsiniz. Sonrasında Osmanlılar zamanından kalan ve günümüzde UNESCO Dünya Tarihi Listesine aday bu köyün tarihi evleri ve sokaklarını fotoğraflıyoruz. Cin aralığından geçiyoruz. Tarihi Çınaraltı meydanında ve etrafındaki güzel evlerin önünde domatesten, böğürtlene, köy ekmeğinden, tarhanaya ve sezonluk bahçe ürünlerine kadar pek çok şey bulabilirsiniz.

Saat 13:00 gibi Mudanya üzerinden Tirilye’ye varacağız. Günümüzde adı Zeytinbağı olan Tirilye, Bizans İmparatorluğu zamanında kurulan bir Rum köyü. Asırlardır değişmeyen sokakları, Taş Mektep, İmarethane, kiliseler ve evler gibi çok karakteristik yapıları görebileceğiz. Köyün en yüksek tepesinde kurulu olan Çamlık kahvesinden Gemlik körfezi, Armutlu Yarımadası, İmralı Adası ve Marmara Denizini güney kıyılarından izleyeceğiz. Öğle yemeğimizi limanda bulunan balık lokantalarında yiyebiliriz. 

Tirilye’den ayrılarak aracımızla Antik adı Apollania olan Gölyazı köyüne gidiyoruz. Romalılardan bu yana yerleşimin olduğu bilinen bu tarihi kentte günü sonlandıracağız. Ağlayançınar, Taşkapı, göle bir su damlası gibi uzanmış yarımadaya kurulan köyün muhteşem ambiyansı, akşamın ışıkları ile yıkanan göl suları. Köyün lezzetli ekmeklerinden almanızı öneririz.

Dönüş yolculuğu sırasında gurup kararı (oy çokluğu) ile akşam yemeği molası verebiliriz. Mesela Gemlik, Orhangazi yada Yalova Yusuf Köfte ...

 

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 9361 numaralı Seyahat Acentası organizasyonudur.

Durduğumuz ara durakları etkinlik kaydını oluştururken seçebilirsiniz.

Araç Durakları:
06:30 İncirli
06:40 Mecidiyeköy
06:45 Yıldız Sait Çiftçi
07:05 Kadıköy Evlendirme
07:10 Göztepe
07:15 Kozyatağı
07:15 Bostancı
07:20 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir.

Yukarıdaki fiyatlar 23 kişi ve üzeri katılımlarda geçerlidir, daha az katılım halinde 10 TL ilave olunur.

Fiyata Neler Dahil:
Ulaşım
Acente maliyetleri ve rehberlik

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Perşembe günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0