Arka Planı
Göster/Gizle

CUMARTESİ ZOR YÜRÜYÜŞ MESRURİYE ERDEMLİ 25 KM +

Etkinlik : Fotoğraf Gezisi
Tarih : 19 Nisan 2015 , Pazar
Süre :
Kontenjan : 1 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede :

bıçakcılar (6)

Bu hafta Cumartesi zor yürüyüş programlarımızdan bir tanesini daha gerçekleştireceğiz. 25 km + mesafe yürüyüş ve 2 ayrı tırmanışın bulunduğu bu parkur zor ve uzun yürüyüşleri sevenler için.

Parkurumuz Pamukova ve İzmit arasında sınır oluşturan Mesruriye köyünden başlayarak Sapanca Gölü sırtlarında İstanbuldere mevkisine yakın bir noktada sona erecek. Parkurumuz yarı keşif olarak gerçekleştirilecektir. Mesruriye köyünden domuz deresine kadar 1. tırmanış etabı, domuz deresi inişi sonrasında Soğucak yaylasına 2. tırmanış etabı bulunmaktadır.

DİKKAT: Zor parkurlarımız yeni başlayan, kondüsyonu iyi olmayan yada malzemesi eksik yürüyüşçülere uygun değildir. Malzemesi eksik olanlar yürüyüşlerimize alınmazlar. Katılım 16 kişi ile sınırlıdır.

Keşif parkurlarımız planlanmış rotalar içermez. GPS lerimizde yüklü olan topografik haritalar kullanılarak daha önceden belirlediğimiz referans noktalarını doğada doğaçlama yaparak birleştirmeye çalışırız. Bu yüzden parkur niteliği, yapılacak km vs bilgileri önceden bilemeyiz. Patika ve orman yolundan yürünmediği için keşif olarak nitelendirilen yürüyüşlerle bu yürüyüşleri karıştırmayınız.

Kayıt için: bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu bilgilerini içeren bir mail atmanız gerekmektedir. İrtibat için Faik Kayhan 0532 792 49 39

Fiyata Neler Dahil: Rehberlik Acente Maliyetleri Ulaşım Fiyat: 55-60 TL (Katılım sayımız ve yapacağımız km. ye göre değişiklik gösterebilir)

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Perşembe günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

Gerekli Malzemeler: Kış şartlarına uygun kıyafet( ceket yada yağmurluk, polar, içlik, yürüyüşe uygun pantolon, bileği saran bot ve mutlaka tozluk, isteğe bağlı su geçirmez pantolon, bere, boyunluk, kar eldiveni) en az 1 litre su, termos içinde sıcak su şiddetle tavsiye edilir, isteğe bağlı atıştırmalık çerez, meyve vs, en az 1 öğün yetecek kadar yiyecek (2 öğün taşımanız tavsiye edilir), mutlaka kafa feneri ve yedek pil, varsa kullandığımız ilaçlar, geceye kalma ihtimaline karşılık yedek içlik.

Uygun donanımı olmayanları ekip lideri faaliyete almayacaktır.

Yürüyüşten sonra ıslanan kıyafetleri değiştirmek için yedek kıyafet taşımanız şiddetle tavsiye edilir. Yedek kıyafetler arabada bırakılacaktır. Kot ve kadife gibi pamuklu kumaştan pantolonlar, pamuklu t-shirt ve kısa bilekli spor ayakkabılar yürüyüş için uygun değildir.

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir. Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Araç Durakları: 06:30 İncirli 06:40 Mecidiyeköy 06:45 Yıldız Sait Çiftçi 07:05 Kadıköy Evlendirme 07:10 Göztepe 07:15 Kozyatağı 07:15 Bostancı 07:20 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir.

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 8657 numaralı Seyahat Acentası Vitray Travel organizasyonudur

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0