Arka Planı
Göster/Gizle
DAĞCILIK EĞİTİMİ ve AFYON SULTAN DAĞI TIRMANIŞI

DAĞCILIK EĞİTİMİ ve AFYON SULTAN DAĞI TIRMANIŞI

Etkinlik : Dağcılık
Tarih : 13 Eylül 2019 , Cuma Saat: 23:00 | 00:00 Arası
Süre : 1 GECE 2 GÜN
Kontenjan : 39 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede : Afyon Sultandağı
Not :

Yeni başlayanlar ve tecrübeliler için eğitim kampı ve Gelincikana Zirve Tırmanışı

2019 yılı dağcılık eğitim kampımız Afyon Sultandağı’nda yapılacaktır. Zirve çıkışını yapacağımız Gelincikana Zirvesi 2675 metre yüksekliktedir ve kamp alanımız yaklaşık olarak 1750 metrede.  Hemen belirtelim bu tırmanışta tecrübeli olanlar ve yeni başlayanlar olarak iki farklı grup olacağız. Yeni başlayanlar için 1. gün temel dağcılık bilgileri, kamp kurma ve kampçılık bilgisi, ekipman bilgisi, dağda yürüyüş ve baton kullanma teknikleri konularını içeren teorik ve uygulamalı bir eğitim verilecektir. 2. gün ise Sultan Dağı Gelincikana zirvesine çıkacağız. Tırmanış antrenörlüğümüzü Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık Antrenörü ve Milli Dağcımız Adem Gül hocamız yapacaktır.

 

NE TİP MALZEMELERE İHTİYACIM VAR

Katılımcılara kiralık olarak Çadır, Kask, Ocak ve Tencere Seti verilmektedir. Yeni başlayacaksanız Tulum, mat, baton ve kıyafetlerinizi tamamlayarak eğitimlerimize katılabilrsiniz. (lütfen gerekli malzemeler bölümüne bakınız)

 

EĞİTİM KAMPIMIZA KİMLER KATILABİLİR

Sağlık problemi olmayan herkes kampımıza katılabilir. Eğer daha önce kamp yada dağcılık deneyiminiz varsa doğrudan kampa katılabilirsiniz. Hiç deneyiminiz yoksa önce seminerimize sonrasında bu kampa katılabilirsiniz. Ancak kamp deneyiminiz olsa bile ücretsiz teorik eğitimimize katılmanızı tavsiye ederiz.

 

ROTADA TEKNİK TIRMANIŞ VAR MI

Sultan dağı Gelincikana 2675 metrelik zirvesi ile sadece yürüyerek ulaşılan bir tırmanış içerir. Kamp alanı 1700 metrededir ve yaklaşık 1000 metre irtifa almayı gerektirir. Kamp alanına traktör ile ulaşacağız ve kamp alanında su bulunmaktadır. Kısa bir etapta büyük dağlarda görebileceğiniz nitelikte yan geçiş ve ip tekniği ya da tırmanış deneyimi gerektirmeyen basit kaya geçişleri bulunur. Bu yönü ile dağcılığa başlangıç için çok iyi bir parkurdur. Aynı zamanda deneyimli dağcılar için keyifli ve doyurucu bir tırmanış içerir. Sağlıklı ve doğa yürüyüşü yapan herkes tırmanışa katılabilir.

 

NASIL KAYIT OLACAĞIM 

Kayıt için: bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, tc no, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu, bineceğiniz durak bilgilerini içeren bir mail gönderebilir, 0532792 49 39 Faik Kayhan ile Whtasapp yada telefon ile iletşime geçebilir yada internet sitemize üye olarak sitemizden etkinliğe kendinizi ve misafirlerinizi ekleyebilirsiniz .www.dagtrek.com

 

Başvurunuzu yaptıktan sonra ön ödeme alınacaktır.

Bilgi için Faik Kayhan 0532 792 49 39 yada bilgi@dagtrek.com

 

Fiyatlarımız katılım sayısına göre farklılk göstermektedir. Lütfen Fiyat Bilgisi bölümünü inceleyiniz.

  • Araç Durakları
  • Gerekli Malzemeler
  • Fiyat Bilgisi ve Uyarılar
  • Uyarılar
  • Parkur Fotoğrafları

Durduğumuz ara durakları etkinlik kaydını oluştururken seçebilirsiniz.

Araç Durakları: 
23:00 İncirli
23:15 Mecidiyeköy
23:20 Yıldız Sait Çiftçi
23:45 Kadıköy Evlendirme
23:50 Göztepe
23:55 Kozyatağı
24:00 Bostancı
24:10 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

 

Kesin hareket saatleri faaliyetten önceki gün mail ile bildirilecektir. Belirtilen saatler yaklaşık saatlerdir.

 

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir. Araçlarımız trafik vs. nedenlerle gecikebilir.

 

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 10240 numaralı Seyahat Acentası organizasyonudur.

GEREKLİ MALZEMELER


Kamp için: Çadır, tulum, mat, ocak ve tencere seti

Tırmanış için: Kask, kafa feneri, baton


Kıyafet: İçlik, polar, ceket, pantolon, isteğe bağlı su geçirmez pantolon, dağcı botu veya trekking botu ve tozluk, termos, balaklava, bere, eldiven, güneş gözlüğü, güneş kremi.

Yiyecek: 1 kahvaltı, 1 akşam yemeği, 2 öğle yemeği, atıştırmalıklar.

 

Sınırlı sayıda malzeme kiralık olarak verilmektedir. Kask 25 TL, Çadır 50 TL (2 kişiye bir çadır kişi başı), Tencere seti 25 TL, Ocak 25 TL. Lütfen faaliyetten en az 5 gün önce iletişime geçiniz

FİYAT BİLGİSİ
Belirtilen fiyat 22 kişi ve üzeri katılımda geçerlidir. 18-21 kişi arasında katılımlarda 20 TL, 10-18 kişi arasında katılımlarda  50TL. fiyata ilave edilir. Rehberler sayıya dahil değildir)


Fiyata Neler Dahil;
Ulaşım
Rehberlik
Zorunlu Seyahat Sigortası 
Acente Hizmetleri

 

Dahil Olmayanlar

Traktör Ücreti (katılımcılar arasında bölüştürülecektir)

Belirtilmeyen diğer kalemler.


Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. İptal süresi öncesinde etkinlik dolarsa, etkinlik dolduğu tarihten sonra iptal kabul edilmez (etkinliğin dolduğu katılımcılara bildirilir) ve yerinize birisi bulunamazsa ödeme iadesi yapılmaz. Faaliyet iptal süresi (etkinlik tam olarak dolmadığı durumlarda) 5 Eylül Cuma saat 10:00'a kadardır. Sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.
 

Kamp Kuralları:

Faaliyet süresince (İstanbul’dan hareket edip tekrar İstanbul’a dönene kadar geçen süre) tek yetkili faaliyet lideridir. Bütün katılımcılar faaliyet lideri tarafından konulan kuralları uygulamakla yükümlüdür. Bütün faaliyet süresince, tırmanışa katılacak sporcuların alkollü ürünleri tüketmesi yasaktır.

 

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Hava durumu, kar ve diğer koşullar nedeni ile tırmanış planlarında değişiklik yapılabilir.

 

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir. Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

 

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0