Arka Planı
Göster/Gizle
DAĞTREK TİYATRO

DAĞTREK TİYATRO "AŞK ÖLSÜN"

Etkinlik : Tiyatro
Tarih : 28 Ekim 2017 , Cumartesi Saat: 20:30 | Arası
Süre : 2 Perde
Kontenjan : 50 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 0
Nerede : Baba Sahne - Kadıköy
Not :

Bu oyunu birlikte izleyelim

Aşk Ölsün

Yer:Baba Sahne - Caferağa mah. Bahariye Cad. Sakızgülü Sok. No 31 / 37 
Kadiköy İstanbul
Tarih:28 Ekim Cumartesi
Saat: 20:30
Kontenjan :50 Kişi
Süre:2 Perde
Gişe Fiyatı:50TL
DagTrek Tiyatro için özel indirimli fiyatı :40 TL
Not:( Katılım sağladağı halde gelmeyenler bilet ücretini vermek zorundadır)


Bu oyunu izlemek isterseniz yaptığımız organizasyona katılmak için bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, istenilen bilet sayısı ve telefon numarası bilgileri içeren bir mail atabilir yada internet sitemiz üzerinden kendiniz kayıt olabilirsiniz.


Bilgi için Nurcan Taşpınar 0506 787 52 05

Konusu
Sevmek ve sevilmek üzerine kurgulanan “AşkÖlsün” oyunu, trajikomik bir hayat hikayesini, Karacaoğlu’nun muhteşem performansıyla sahneye taşıyor.

Günay Karacaoğlu’nun hayat verdiği karakter Songül, oyun içerisinde başından geçenleri ilk oyunu izlemiş olan izleyicileri de sıkmadan yeni hikayelerinin içerisinde peyderpey paylaşıyor.

Yine yalnız ve tüm çabalarına rağmen istediği mütevazı mutluluğa erişememiş bir kadın olarak çıktı karşımıza Songül, Esenler otogarının -2. katında köhne bir kadınlar tuvaletinde. Günlük yazmaya devam ediyor Songül. Başından geçenleri, mutlu olma hayallerini, erkeklerle olan ilişkilerinde neden hep en çok kendisinin sevdiğini, neden sevdiği kadar sevilmediğini bir türlü anlayamadığını, sevgililerini elinden alan diğer kadınlara karşı hissettiklerini yazıyor da yazıyor. Ama bu sefer yazdıklarını yayınlatmak da istiyor. Günlüklerini bir roman haline getirmek ve kısmetse onunla Nobel Ödülleri’ne katılmak, edebiyat dünyasında Murathan Mungan’a rakip olmak istiyor.

Acıklı denmekte herhangi bir beis olmayan hikayesini tezat olarak çok keyifli bir dille anlatıyor Songül. Zaman zaman da büyük bir kahkahanın ardından sorduğu tek bir soruyla oyunun başından o ana kadar olan zamanı unutturup, o kahkahayı da boğazınıza bir yumru gibi geri gönderiyor.

Allahım, kaşık kadar yarattığın kızına neden kepçe büyüklüğünde yürek koydun?
Başından geçen talihsiz olaylara, girdiği işlerde tutunamamasına, kandırılmalarına, aldatılmalarına aldırmadan mutlu olmak için arayışlarını sürdürüyor. Hayatına kaderin tesadüf kisvesi altında çıkardığı Hayri’lerden hayır görmeyen Songül bu sefer karşısına çıkan farklı bir yoldan gidiyor. Kendisine benzemeyen, hayallerindeki gibi bir adam hiç mi hiç olmayan bu yeni aday kendisini sevme konusunda diğer bütün erkeklerden daha cömert davranıyor. Adeta kendisine bir yaşam halatı olarak gördüğü bu adamın peşinden adım adım evliliğe giden Songül içindeki huzursuzluğun nedenini ise çok geç fark ediyor.


Kepçe kadar yüreğiyle, kaşık kadar haline bakmadan hayat denen bu kazanın altını üstüne getiren bir kadının hikayesi..
Yaptığımız seçimler bize mi aittir yoksa dayatılanlar mıdır?
Yağan yağmurun sevmekle,sahile vuran dalgaların aşkla,rüzğarda dalgalanan başak tarlalarının sevilmekle alakası var mıdır?
Durp hatırlamak ya da hatırlayamamak nasıl nasıl karşılık bulur?
BARIŞ DİNÇEL


Peki Allah'ım tamam! Ben şimdi bu kadar mıyım yani?
Bir dakika ya! Hayır itiraz ediyorum ! Büyüklüğünden asla sual olmaz,ama ben bu kadar değilim; içimdeki Songül anlattı ben sadece yazdım.
MURAT İPEK


Yazan :Murat İpek
Yönetmen:Barış Dinçel
Oynayan: Günay Karacaoğlu
Müzik: Çiğdem Erken
Işık Tasarım:Yakup Çartık
Sahne ve Kostüm Tasarımı :Barış Dinçel

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0