Arka Planı
Göster/Gizle
DAGTREK TİYATRO GÜNEŞİN SOFRASINDA

DAGTREK TİYATRO GÜNEŞİN SOFRASINDA

Etkinlik : Tiyatro
Tarih : 25 Nisan 2017 , Salı Saat: 20:30 | 22:00 Arası
Süre : 2 PERDE
Kontenjan : 55 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 0
Nerede : KADIKÖY HALK EĞİTİM MERKEZİ
Not :

Bu Oyunu Birlikte İzleyelim

Yer: Kadıköy Halk Eğitim Merkezi
Tarih: 25 Nisan Salı
Saat: 20:30
Süre: 2 Perde
Gişe Fiyatı:50 TL
DagTrek Tiyatro İçin özel indirimli fiyatı :40TL

Bu oyunu izlemek isteyenler için yaptığımız organizasyona katılmak için bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, istenilen bilet sayısı ve telefon numarası bilgileri içeren bir mail atabilir yada internet sitemiz üzerinden kendiniz kayıt olabilirsiniz. Bilgi için Nurcan Taşpınar 0506 787 52 05


KONUSU
Tülay Günal ve Genco Erkal’ın birlikte rol aldığı, yaz aylarının olay yaratan oyunu, 20. yüzyıl edebiyatının iki doruk noktasını, Nâzım Hikmet ile Bertolt Brecht’i güneşin sofrasında bir araya getiriyor. İki ozan “Güneşin Sofrasında - Nâzım ile Brecht”te; keyifli bir müzikal söyleşiye koyuluyorlar. Kurt Weill, Hanns Eisler, Zülfü Livaneli, Fazıl Say, Timur Selçuk, Cem Karaca, Edip Akbayram gibi ustaların eserleriyle, izleyiciyi de bu sözlü-müzikli ziyafete davet ediyorlar.

İnsan zekasını doyuran bu mizah dolu ve kışkırtıcı sahne şöleninde Tülay Günal ve Genco Erkal; dünyanın hâl-i pürmelalini, baskıyı, zorbalığı, adaleti, savaşı, barışı, hapisliği, vatan hasretini, kısaca yaşamaya dair her şeyi tartışıp, daha adil ve paylaşımcı bir dünyaya duyulan özlemi dile getiriyorlar.

Genco Erkal’ın uyarlayıp yönettiği oyuna; piyanoda Yiğit Özatalay, viyolonselde Deniz Doğangün, klarnet ve saksafonda Çağdaş Engin eşlik ediyor.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0