Arka Planı
Göster/Gizle
DAGTREK TİYATRO KİBARLIK BUDALASI

DAGTREK TİYATRO KİBARLIK BUDALASI

Etkinlik : Tiyatro
Tarih : 28 Eylül 2016 , Çarşamba Saat: 20:30 | 22:30 Arası
Süre : 90 Dakika
Kontenjan : 86 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 0
Nerede : Mecidiyeköy Trump Kültür ve Gösteri Merkezi
Not :

Haldun Dormen yeniden sahnelerde

KİBARLIK BUDALASI

Komedi

Yer: Trump Towers Kültür ve Gösteri Merkezi Mecidiyeköy

Saat: 20:30

Gişe Fiyatı:56 TL

Dagtrek Fiyatı 45 TL

 

Tiyatromuzun duayeni HALDUN DORMEN, bir başyapıt olan MOLİERE’nin ölümsüz eseri KİBARLIK BUDALASI adlı oyunuyla ve DAĞTREK üyelerine özel indirim ile karşımızda.


Tiyatromuzun büyük ustası Haldun Dormen'in yıllar sonra yeniden sahnelere döndüğü Kibarlık Budalası Oyunu Dönemin izlerini taşıyan muhteşem  dekor ve kostümleri ile gözünüze, oyunculuğu ile ruhunuza hitap edecek eşsiz bir eser.

 

Etkinlik Koordinatörü: Nurcan Taşpınar 0506 787 52 05


Bilet alabilmek için mutlaka bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, istenilen bilet sayısı ve telefon numarası bilgileri içeren bir mail atabilir yada internet sitemiz üzerinden kendiniz kayıt olabilirsiniz. 

Belirtilen fiyat www.dagtrek.com internet sitemiz üyeleri için geçerlidir. İnternet sitemiz üyesi olmayanlar için 5 TL ilave edilir. Kayıt olduğu halde gelmeyenlerin bilet bedelini ödemesi gerekmektedir
 

Ödeme İçin Finans Bank Nurcan Taşpınar TR 26 0011 1000 0000 0046 0137 36

 

Konusu;
17. yüzyıl Fransa'sında, cahil, saf ama çok zengin bir adam olan Mösyö Jourdain'in bir tek amacı vardır: Asilzade olmak... Bunu gerçekleştirebilmek için her şeyi göze alır, anlamlı-anlamsız, yararlı-yararsız ama mutlaka masraflı her çabayı gösterir. Gülünç duruma düşer, alay konusu olur ama hiç yılmaz. Hedefi bellidir: Soylu sınıfa girebilmek, soylu bir Markiz'i baştan çıkarabilmek için her şeyi yapmak ve biricik kızını da mutlaka bir "soylu" ile evlendirmek. Oysa kızı bir başka gence aşıktır. Moilere, yarattığı bu olağanüstü tiplemenin etrafını, onu sömürmeye çalışan Kont, ayakları yere basan karısı, sağduyunun ve samimiyetin temsilcileri hizmetçi ve uşak ile bir dantel gibi örer. Neredeyse her sözcük komik ve her durum gülünçtür oyunda.

 

Uyarlama: İpek Kadılar

Sahne:  Hakan Altıner

Koreografi:   Mikel N. Vidhi

Kostüm Tasarım: Türkan Kafadar

DekorTasarım: Gizem Gürsel ile Sedef Kermen

Işık Tasarım:  Cengiz Özdemir

 

Oyuncular: 

Haldun Dormen, Göksel Kortay, Hakan Altıner, Damla Cercisoğlu, Hilmi Özçelik, Bahadır Vatanoğlu, Efe Deprem, Aslı Şahin ve Işık Selin Kuyumcu rol alıyorlar.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0