Arka Planı
Göster/Gizle
DAĞTREK TİYATRO

DAĞTREK TİYATRO "REİS BEY"

Etkinlik : Tiyatro
Tarih : 5 Ocak 2018 , Cuma Saat: 20:30 | Arası
Süre : 2 Perde/180dakika
Kontenjan : 50 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 21
Nerede : Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi
Not :

Bu oyunu birlikte izleyelim

Reis Bey Şehir Tiyatroları

Yer: Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi

Tarih:5 Ocak Cuma

Saat: 20:30

Kontenjan :50 Kişi

Süre:180 dk./ İki Perde

Not:( Katılım sağladağı halde gelmeyenler bilet ücretini vermek zorundadır)

 

Bu oyunu izlemek isterseniz yaptığımız organizasyona katılmak için bilgi@dagtrek.comadresine ad-soyad, istenilen bilet sayısı ve telefon numarası bilgileri içeren bir mail atabilir yada internet sitemiz üzerinden kendiniz kayıt olabilirsiniz.

 

Bilgi için Nurcan Taşpınar 0506 787 52 05

 

 

KONUSU

Yasalara bağlılığı kadar, kararlarında da acımasız, keskin ve ''Gözyaşı suçun rengini soldurmaz'' diyen bir yargıcın, genç bir adam için verdiği idam kararının uygulaması sonrası, kararının yanlış olduğunu öğrenmesi, onun yaşama ve toplumsal değerlere bakışını değiştirir. Adalet, insanın en güçlü duygularından biridir ve herkesin içinde aynı anda bir avukat, bir savcı ve bir yargıç, bir arada bulunur. Hayatın gösterdikleri karşısında, duruma göre, bunlardan biri oluverir kendiliğinden; suçlar, savunur ya da yargılar... Sonra döner bakar, belki de verdiği karar yanlıştır, hayat akıp gider, yine savunur, suçlar, yeni ahkâmlar keser... Ya bu kişi verdiği kararla hayatın doğal akışını değiştiriyorsa? Görevinden istifa eden yargıç, kendini yeni bir yaklaşımın ve yaşamın içine bırakır. Artık herkes için acımayı, merhameti, iyiliği ve bağışlayıcı olmayı önerirken; acımasız, değer tanımaz, merhamet yoksunu bir yaşantının içinde kendini en ağır eleştirilerin hedefine yerleştirir. Reis Bey, adalet olgusunun ve kurumunun insani duyguları, yönelişleri göz ardı etmeden karar vermesini isteyen yanıyla yargı-birey ilişkisine eleştirel bir bakış getiriyor.

 

YAZAN: Necip FAZIL KISAKÜREK

YÖNETEN: ŞÜKRÜ TÜREN

DRAMATURG: HİLMİ Zafer ŞAHİN

SAHNE TASARIMI: Emrah KÜREKÇİ

KOSTÜM TASARIMI: Sebahat ÇOLAKOĞLU

MÜZİK: Deniz NOYAN

GÖRSEL TASARIMI: Genco DEMİRER

IŞIK TASARIMI: Şükrü TÜREN

EFEKT TASARIMI: KADİR ARLI

YARDIMCI YÖNETMEN:  Ümran İNCEOĞLU

YÖNETMEN YARDIMCILARI:Melisa DEMİRHAN, Hasip TUZ, Lale KABUL

SÜRE: 180 dk. / İki Perde

                                                     

OYUNCULAR: AYDIN YILDIZ, BERRİN KOPER, CANER BİLGİNER, CEYSU AYGEN, ÇAĞATAY PALABIYIK, DOĞAN ALTINEL, FATMA İNAN, GÖKHAN EĞİLMEZBAŞ, HAKAN YAVAŞ, HASİP TUZ, İBRAHİM CAN, İBRAHİM ULUTAŞ, İSKENDER BAĞCILAR, LALE KABUL,MAZLUM KİPER, MEHMET BULDUK, MELISA DEMIRHAN, MURAT DERYA KILIÇ, OKAN KARACA, OZAN AKİF SERMAN,ÖZGÜR DERELİ, RIDVAN ÇELEBİ, SEFA TURAN, SELÇUK SOĞUKÇAY, ŞEHNAZ BÖLEN TAFTALİ, YELİZ ŞATIROĞLU

 

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0