Arka Planı
Göster/Gizle
DAĞTREK TİYATRO

DAĞTREK TİYATRO "SEVGİLER ALIYORUM ESKİCİ"

Etkinlik : Tiyatro
Tarih : 1 Şubat 2017 , Çarşamba Saat: 20:30 | 21:50 Arası
Süre : 1 Saat 30 Dakika
Kontenjan : 80 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 0
Nerede : Kadıköy Halk Eğitim Merkezi
Not :

Bu oyunu birlikte izleyelim

Yer: Kadıköy Haik Eğitim Merkezi
Tarih:1 Şubat Çarşamba
Saat: 20:30
Gişe Fiyatı:30 TL
Dag Trek Tiyatro Özel Fiyatı:20 TL
Kontenjan :40 Kişi
Süre:80 Dakika

Faaliyet Koordinatörü: Nurcan Taşpınar 0506 787 52 05

Etkinlik Bilet alabilmek için mutlaka bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, istenilen bilet sayısı ve telefon numarası bilgileri içeren bir mail atabilir yada internet sitemiz üzerinden kendiniz kayıt olabilirsiniz. 


Ödeme İçin Finans Bank Nurcan Taşpınar TR 26 0011 1000 0000 0046 0137 36


KONUSU


Oyunda“Sevgi bir tutkal, bir bakışla kalbimize, bir sözle ruhumuza, bir dokunuşla bütün benliğimize yapışır.” der eskici.

Hayatı boyunca sevgisizliği bir yük gibi taşımış eskiciyle, her türlü lüksü ve şöhreti yaşamış şarkıcının sohbetiyle başlar oyun. Sır gibi sakladıkları gerçeklerini ortaya dökerler.

Eskicinin oyun boyunca anlattığı traji komik hikâyeler hepimizin sevinçleri, hüzünleri kayıpları, pişmanlıklarıdır aslında.

Hayatımızı sorgulamamıza, yeni pencereler açmamıza neden olur. Çünkü sahnede anlatılan hayat bizim hayatımız.

Ali Erdoğan'ın yazıp yönettiği, Polat Karayel' in müziğini yaptığı oyunda Ali Erdoğan ve Cihan Bektaş rol alıyor.

OYNAYAN

Kabare Dev Aynası
 

OYUN İLE İLGİLİ YAYNLANAN ELEŞTİRİ YAZILARI

Oyunun yazarı Ali Erdoğan “nasıl sevilir bilmiyorum ki” diyen günümüz insanına bir ders niteliğinde çok önemli, görülmeye değer bir oyun sahneliyor. 


İnsan yaşamında –giderek hoyratça yok ettiğimiz- sevginin hiçbir şeyle doldurulamaz yerini, anlamını ve gerekliliğini bizlere anımsatan bu güzel oyunun iki başarılı ve usta oyuncusu (başarılı şarkıcı kompozisyonu) Cihan Bektaş’la (eşsiz bir eskici portresi) Ali Erdoğan’ı yürekten kutluyorum. Ayrıca şiirler, şarkılar da çok etkileyici: Sevgi kavramına yakışır bir liriklik taşıyor. Dahası bu oyunu anlatmak için sayfalar yetmiyor; kesinlikle sahnede izlenmesi gerek.Bu tek perdelik oyuna doymayıp, bitiminde “keşke daha uzun olsaydı” diyerek Kabare Dev Aynasına daha nice başarılar diliyorum.

Tansu Bele-Evet Benim Sanat Sitesi- 7 Kasım 2016


Eskici bize çocukluğunu anlatırken içimizde iyiye yönelik tüm duyguları alevlendiriyor. Bunu ajitasyona başvurmadan, herhangi bir duygu sömürüsü yapmadan başarıyor üstelik. İçten içe şunu soruyor oyun bize; Kaçımız eskiciyiz bu hayatta?

Kimlere yüz çeviriyoruz, neleri görmezden geliyoruz? Ve asıl sözü tüm bunların üzerine söylüyor Ali Erdoğan “Değiyor mu?”

Gerçekten de değdiğini düşünüyor musunuz? Birilerini kırmaya, üzmeye, arkada bırakmaya, hayatı es geçmeye, korkudan bencilliğimizden, çıkarlarımızdan kaynaklı bazı şeyleri yarım bırakmaya veya hiç yaşamamış olmaya.

Kaçımız geriye dönüp bakacak kadar cesur şu anda?

Ayçe Özyiğit/ Tiyatro Tiyatro Dergisi

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0