Arka Planı
Göster/Gizle
DEDEGÖL DAĞI TIRMANIŞI VE EĞİTİM KAMPI

DEDEGÖL DAĞI TIRMANIŞI VE EĞİTİM KAMPI

Etkinlik : Dağcılık
Tarih : 26 Mayıs 2018 , Cumartesi Saat: 21:00 | 00:00 Arası
Süre : 2 GECE 2 GÜN
Kontenjan : 24 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 0
Nerede : Isparta Aksu
Not :

2018 Yılı dağcılık eğitimlerimiz başlıyor

2018 yılı dağcılık eğitimlerimiz başlıyor. Bu eğitim 1 günlük teorik eğitim ve 1 hafta sonrasında Isparta Dedegöl dağında yapılacak kamp ve tırmanışta uygulama eğitimini kapsamaktadır. 19 Mayıs Cumartesi günü 1 gün süre ile İstanbul’da teorik eğitimimiz yapılacaktır. Uygulama kampımız ise 25 Mayıs Cuma akşam çıkışlı 26-27 Mayıs tarihlerinde Isparta Dedegöl dağında yapılacaktır.

Eğitim Seminerimiz hakkında bilgi almak için tıklayınız.

 

NE TİP MALZEMELERE İHTİYACIM VAR

Katılımcılara kiralık olarak Çadır, Kask, Ocak ve Tencere Seti verilmektedir. Yeni başlayacaksanız Tulum, mat, baton ve kıyafetlerinizi tamamlayarak eğitimlerimize katılabilrsiniz. (lütfen gerekli malzemeler bölümüne bakınız)

 

EĞİTİM KAMPIMIZA KİMLER KATILABİLİR

Sağlık problemi olmayan herkes kampımıza katılabilir. Eğer daha önce kamp yada dağcılık deneyiminiz varsa doğrudan kampa katılabilirsiniz. Hiç deneyiminiz yoksa önce seminerimize sonrasında bu kampa katılabilirsiniz. Ancak kamp deneyiminiz olsa bile ücretsiz teorik eğitimimize katılmanızı tavsiye ederiz.

 

ROTADA TEKNİK TIRMANIŞ VAR MI

Dedegöl dağı 3.000 metrelik zirvesi ile sadece yürüyerek ulaşılan bir tırmnaış içerir. Kamp alanı 1900 metrededir ve yaklaşık 1000 metre irtifa almayı gerektirir. Herhangi bir şekilde kaya tırmanışı, ip teknikleri veya ipli iniş içermez. Sağlıklı ve doğa yürüyüşü yapan herkes tırmanışa katılabilir.

 

DAHA ÖNCE EĞİTİM ALDIM YADA DENEYİMLİYİM

Tırmanışımızda grubu ikiye böleceğiz. Deneyimli olanlar ve ilk defa tırmananlar olarak iki farklı ekiple tırmanacağız.

 

NASIL KAYIT OLACAĞIM 

Kayıt için: bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, tc no, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu, bineceğiniz durak bilgilerini içeren bir mail gönderebilir, 0532792 49 39 Faik Kayhan ile Whtasapp yada telefon ile iletşime geçebilir yada internet sitemize üye olarak sitemizden etkinliğe kendinizi ve misafirlerinizi ekleyebilirsiniz .www.dagtrek.com

 

Başvurunuzu yaptıktan sonra aşağıda yazan hesap numarasına 100 TL ön ödeme göndermeniz gerekmektedir. 

Faik Kayhan Is Bankasi Siracevizler Subesi TR 350006400000111730376171

 

Bilgi için Faik Kayhan  0532 792 49 39 yada bilgi@dagtrek.com

 

Fiyatlarımız katılım sayısına gre farklılk göstermektedir. Lütfen Fiyat Bilgisi bölümünü inceleyiniz.

  • Program
  • Gerekli Malzemeler
  • Fiyat Bilgisi ve Uyarılar
  • Araç Durakları
  • Parkur Fotoğrafları

25 Mayıs Cuma akşamı saat 21:00 de İncirli’den hareket.

 

Cumartesi sabah erken saatlerde Eğirdir gölünün kenarında kahvaltı ve son alışveriş molası ardından Aksu kasabasına hareket. 1680 metrede bulunan Melikler yaylasında kamp atacağız. Kamp yükü taşınmayacaktır.

Cumartesi yeni başlayanlar için yürüyüş teknikleri, kask ve baton kullanma teknikleri, temel kampçılık eğitimi yapılacaktır.

 

Pazar Gece 02:00 da hareket ve zirve denemesi, duruma göre dönüş ve İstanbul’a hareket. İstanbul dönüşü Pazar gecesi 24:00 ve sonrasında olabilir.

 

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 9361 numaralı Seyahat Acentası organizasyonudur.

Kamp için: Çadır, tulum, mat, ocak ve tencere seti

Tırmanış için: Kask, kafa feneri, baton


Kıyafet: İçlik, polar, ceket, pantolon, isteğe bağlı su geçirmez pantolon, dağcı botu veya trekking botu ve tozluk, termos, balaklava, bere, eldiven, güneş gözlüğü, güneş kremi.Yiyecek: 1 kahvaltı, 1 akşam yemeği, 2 öğle yemeği, atıştırmalıklar.

 

Sınırlı sayıda malzeme kiralık olarak verilmektedir. Kask 25 TL, Çadır 50 TL( 2 kişiye bir çadır kişi başı), Tencere seti 25 TL, Ocak 25 TL. Lütfen faaliyetten en az 5 gün önce iletişime geçiniz

FİYAT BİLGİSİ
Fiyat 350 TL (21 kişi ve üzeri katılımda geçerlidir. 17-21 arasında 400 TL, 10-16 kişi 450TL, rehberler sayıya dahil değildir)

Fiyat 350 TL (21 kişi ve üzeri katılımda geçerlidir. 17-21 arasında 400 TL, 10-16 kişi 450TL, rehberler sayıya dahil değildir)


Fiyata Neler Dahil;
Ulaşım
Rehberlik
Zorunlu Seyahat Sigortası 
Acente Hizmetleri

Dahil Olmayanlar

Belirtilmeyen diğer kalemler.Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. 20 Mayıs Pazar saat 12:00 den sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.
 

Kamp Kuralları:

Faaliyet süresince (İstanbul’dan hareket edip tekrar İstanbul’a dönene kadar geçen süre) tek yetkili faaliyet lideridir. Bütün katılımcılar faaliyet lideri tarafından konulan kuralları uygulamakla yükümlüdür. Bütün faaliyet süresince, tırmanışa katılacak sporcuların alkollü ürünleri tüketmesi yasaktır.

 

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Hava durumu, kar ve diğer koşullar nedeni ile tırmanış planlarında değişiklik yapılabilir.

 

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir. Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

 

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Araç Durakları: 
21:00 İncirli
21:15 Mecidiyeköy
21:20 Yıldız Sait Çiftçi
21:45 Kadıköy Evlendirme
21:50 Göztepe
21:55 Kozyatağı
22:00 Bostancı
22:10 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

Kesin hareket saatleri faaliyetten önceki gün mail ile bildirilecektir. Belirtilen saatler yaklaşık saatlerdir.

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir. Cuma akşamı trafik vb. nedenlerle araç belirtilen saatlerde duraklara gelemeyebilir.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0