Arka Planı
Göster/Gizle
DEĞİRMENÇAYIRI GÖKTEPE AHMEDİYE

DEĞİRMENÇAYIRI GÖKTEPE AHMEDİYE

Etkinlik : Doğa Yürüyüşü
Tarih : 12 Aralık 2015 , Cumartesi Saat: 06:30 | 22:00 Arası
Süre : 7 Saat
Kontenjan : 18 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 0
Nerede : Adapazarı Akyazı
Not :

25 km üstü Keşif Zor Parkur

Bu hafta Cumartesi 2 yıl önce keşfini yaptığımız ve yürürken büyük keyif aldığımız hiç yürümediğimiz başka bir hat ile birleştireceğiz. Özellikle Kirpiyani yaylası sırtlarına kadar geleceğimiz hatlar uzun tırmanışlar ve hiç bilmediğimiz bir ormanda sürprizler barındırıyor. Kirpiyani yaylası ve sonrasında ki sırt hattı ise masallardan çıkmış nefis yaylalar ve harika bir sırt geçişi barındırıyor. 1500 metreden daha yüksek zirvesi ile Göktepe zirvesinden geçen rotamız Ahmediye köyünde sona erecek.

Dikkat: Bu zor bir doğa yürüyüşüdür. Kondisyonu iyi olmayan katılımcılara uygun değildir. Bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bu tip yürüyüşlerde rota belirli bir hat izlemez. Her şeyle karşılaşabiliriz. Ekipmanı yeterli olmayan katılımcılar faaliyete alınmazlar.

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 8657 numaralı Seyahat Acentası Vitray Travel organizasyonudur.

 

  • Program
  • Gerekli Malzemeler
  • Araç Durakları
  • Uyarılar
  • Fiyat Bilgisi
  • Parkur Fotoğrafları

Program: Sabah İncirli’den hareket ederek aşağıda belirtilen duraklarda katılımcılarımızı alıyoruz ve uygun bir yerde kahvaltı ve alışveriş molası veriyoruz. Yürüyüşlerin bitiminde akşam yemeği molası ve dinlenme molası vereceğiz.

Yürüyüşe uygun bot ve tozluk,

Küçük sırt çantası,

Su geçirmez yağmurluk panço yada mont,

Polar ceket ve yedekli sentetik t-shirt,

Bere ve eldiven,

Kafa feneri ve yedek piller,

1-2 litre su, en az 2 öğün yiyecek ve isteğe bağlı atıştırmalık çerez, çikolata, kuruyemiş vs,

Varsa kullandığımız ilaçlar.

Yürüyüş sonunda değiştirmek için yedek kıyafet ve spor ayakkabı (araçta bırakılacak)

Kot ve kadife gibi pamuklu kumaştan pantolonlar, pamuklu t-shirt ve kısa bilekli spor ayakkabılar yürüyüş için uygun değildir.

Durduğumuz ara durakları etkinlik kaydını oluştururken seçebilirsiniz.

Araç Durakları:
06:30 İncirli
06:40 Mecidiyeköy
06:45 Yıldız Sait Çiftçi
07:05 Kadıköy Evlendirme
07:10 Göztepe
07:15 Kozyatağı
07:15 Bostancı
07:20 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir.

Parkurlarımız kısmi keşif etapları içerir. Orman içi geçişler, patikalar, dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir. Doğa karşılaşacağımız beklenmedik durumlar karşısında parkurlarımızda değişiklikler yapabiliriz. Verilen mesafeler yaklaşık değerlerdir.

Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir.

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir.
Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Fiyata Neler Dahil:
Rehberlik
Zorunlu Seyahat Sigortası
Ulaşım

Fiyat:  12 kişi üzeri katılımcı için geçerlidir. 12 kişi ve daha az katılımlarda 10 TL ilave edilir.

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Perşembe günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0