Arka Planı
Göster/Gizle

DEĞİRMENÇAYIRI YAĞCILAR DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Etkinlik : Doğa Yürüyüşü
Tarih : 14 Nisan 2014 , Pazartesi
Süre :
Kontenjan : 1 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede :

degirmencayırı-site (6)

15 km, kolay parkur, yaklaşık süre 6 saat.

Bu hafta Gebze bölgesinde çok güzel bir rotada yürüyeceğiz. Çiçekler içinde geniş meralar, orman patikaları, şelaleler göreceğiz. Çayırlara yayılmış binbir çeşit çiçeğin güzelliği keyfinize keyif katacak.

[caption id="attachment_3504" align="aligncenter" width="640"]degirmencayırı-site (1) Değirmençayırı Köyü çayırları[/caption]

Parkurumuza başladığımız Değirmençayırı köyünden alçalarak şirin bir dere boyuna uzanan geniş çayırlarda yürüyeceğiz. Çayırların kenarında bulunan orman patikalarından ulaşacağımız Kargalı Şelalesi ve Şarlak şelalelerini göreceğiz. Orman yolları ve patikalar boyunca ilerleyerek çok güzel bir vadi yatağından Eğri dere boyunca Yağcılar köyüne ulaşacağız.

[caption id="attachment_3506" align="aligncenter" width="640"]degirmencayırı-site (3) Kargalı Şelalesi[/caption]

Sabah alışveriş ve kahvaltı için mola verilecektir. Program dönüşünde akşam yemeği molası verilecektir.

Kayıt için: bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu bilgilerini içeren bir mail atmanız gerekmektedir. İrtibat için Faik Kayhan 0530 153 54 83 ve Nurcan Taşpınar 0506 787 52 05.

Fiyata Neler Dahil: Rehberlik Zorunlu Seyahat Sigortası Ulaşım

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Cuma günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

[caption id="attachment_3507" align="aligncenter" width="640"]degirmencayırı-site (4) Eğridere[/caption]

Gerekli Malzemeler: Kış şartlarına uygun kıyafet( ceket yada yağmurluk, polar, içlik, yürüyüşe uygun pantolon, bileği saran bot ve mutlaka tozluk, isteğe bağlı su geçirmez pantolon, bere, boyunluk, kar eldiveni) en az 1 litre su, termos içinde sıcak su şiddetle tavsiye edilir, isteğe bağlı atıştırmalık çerez, meyve vs, en az 1 öğün yetecek kadar yiyecek (2 öğün taşımanız tavsiye edilir), mutlaka kafa feneri ve yedek pil, varsa kullandığımız ilaçlar, geceye kalma ihtimaline karşılık yedek içlik.

Uygun donanımı olmayanları ekip lideri faaliyete almayacaktır.

Yürüyüşten sonra ıslanan kıyafetleri değiştirmek için yedek kıyafet taşımanız şiddetle tavsiye edilir. Yedek kıyafetler arabada bırakılacaktır. Kot ve kadife gibi pamuklu kumaştan pantolonlar, pamuklu t-shirt ve kısa bilekli spor ayakkabılar yürüyüş için uygun değildir.

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir.

Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Araç Durakları:                                                   06:30 İncirli 06:40 Mecidiyeköy 06:45 Yıldız Sait Çiftçi 07:05 Kadıköy Evlendirme 07:10 Göztepe 07:15 Kozyatağı 07:15 Bostancı 07:20 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir.

1618 sayılı yasa kapsamına giren  bu faaliyetimiz, Türsab A Gurubu 5910 numaralı Seyahat Acentası Extway Turizm ile yapılmaktadır

[caption id="attachment_3508" align="aligncenter" width="480"]Şarlak Şelalesi Şarlak Şelalesi[/caption]

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0