Arka Planı
Göster/Gizle
DEMİRKAZIK DAĞI ve ALADAĞLARDA 3 ZİRVE TIRMANIŞI

DEMİRKAZIK DAĞI ve ALADAĞLARDA 3 ZİRVE TIRMANIŞI

Etkinlik : Dağcılık
Tarih : 13 Haziran 2018 , Çarşamba Saat: 21:00 | 00:00 Arası
Süre : 3 Gece 4 Gün
Kontenjan : 22 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 2
Nerede : Niğde Aladağlar
Not :

Büyük ve Küçük Demirkazık, Yıldız Başı ve Davlumbaz Tırmanışları

Ramazan Bayramı tatilinde Aladağlar’da 4 tırmanış gerçekleştireceğiz. Bu tırmanışlar farkli eğitim seviyelerine göre planlanmıştır. Lütfen eğitimlerinizin uygunluğunu kontrol ediniz.

Aladağların hayal edilen en güzel rotalarından birisi olan Demirkazık dağı ve Küçük Demirkazık dağı ve ayrıca Davlumbaz ve Yıldızbaşı zirvelerine tırmanacağız.

 

Program

13 Haziran Çarşamba saat 21:00 İstanbul’dan çıkış.

14 Haziran Perşembe Arpalık yaylasında Mevsimlik göl’e kampa gidiş.( Kamp eşyaları katırlar ile taşınacaktır. Katılımcılar bu bölümde küçük çanta içinde yiyecek ve su taşıyacaklar) Kamp kurulması sonrası dinlenme.

15 Haziran Cuma Doğu çarşağı rotasından BDK Büyük Demirkazık ( 3756 mt ) Tırmanışı. (Tırmanışa ip inişi eğitimi almış olanlar katılabilir. Bu tırmanışa katılmak istemeyenler kamp alanı Çağalın gölü ve mevsimlik göl kenarında vakit geçirebilir)

16 Haziran Cumartesi

1. Seçenek KDK Küçük Demirkazık Dağı ( 3425 mt ) Tırmanışı ( Teknik seviyesi yeterli olanlar katılabilir. Antrenör belirleyecek)
2. Seçenek Yıldızbaşı (3480 mt) ve Batı Yıldız Başı ( 3390 mt ) yada Davlumbaz (3479 mt) ve Maltepe (3420 mt) Zirve Tırmanışı ( Klasik yürüyüş rotası tırmanışı. Yaz temel eğitimi almış olan katılımcılar katılabilir )

Akşam Arpalık yaylasına dönüş ve gece İstanbul’a dönüş için hareket.

17 Haziran Pazar sabahı İstanbul’a gelmiş olacağız.

 

TIRMANIŞLARIMIZA KİMLER KATILABİLİR

 

1.GÜN BDK tırmanışına ip inişi eğitimi ve yaz temel dağcılık eğitimi almış olan katılımcılar katılabilirler.

2. gün KDK tırmanışına teknik seviysi yeterli bulunanlar katılabilir. 1. Gün tırmanışında Antrenör tarafından belirlenecek. 2. Gün yapılacak diğer tırmanışlara Yaz Temel Dağcılık eğitimi almış olan herkes katılabilir.

Önemli Not: eğitimlerinizi DağTrek bünyesinde almadıysanız lütfen eğitim aldığını yer, hocanızın adı ve telefonu ve katıldığınız tırmanışları içeren kısa bir bilgi yazsısnı bilgi@dagtrek.com adresine göndererek 0532 792 49 39 dan Faik Kayhan ile iletişime geçiniz.

 

NASIL KAYIT OLACAĞIM 

Kayıt için: bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, tc no, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu, bineceğiniz durak bilgilerini içeren bir mail gönderebilir, 0532792 49 39 Faik Kayhan ile Whtasapp yada telefon ile iletşime geçebilir yada internet sitemize üye olarak sitemizden etkinliğe kendinizi ve misafirlerinizi ekleyebilirsiniz .www.dagtrek.com

 

Başvurunuzu yaptıktan sonra aşağıda yazan hesap numarasına 250 TL ön ödeme göndermeniz gerekmektedir. 

Faik Kayhan Is Bankasi Siracevizler Subesi TR 350006400000111730376171

Bilgi için Faik Kayhan  0532 792 49 39 yada bilgi@dagtrek.com

 

Not: Fiyatlarımız katılım sayısına göre farklılk göstermektedir. Lütfen Fiyat Bilgisi bölümünü inceleyiniz.

  • Araç Durakları
  • Gerekli Malzemeler
  • Fiyat Bilgisi ve Uyarılar
  • Uyarılar
  • Parkur Fotoğrafları

Durduğumuz ara durakları etkinlik kaydını oluştururken seçebilirsiniz.

Araç Durakları: 
21:00 İncirli
21:15 Mecidiyeköy
21:20 Yıldız Sait Çiftçi
21:45 Kadıköy Evlendirme
21:50 Göztepe
21:55 Kozyatağı
22:00 Bostancı
22:10 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

Kesin hareket saatleri faaliyetten önceki gün mail ile bildirilecektir. Belirtilen saatler yaklaşık saatlerdir.

 

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir. Araçlarımız trafik vs. nedenlerle gecikebilir.

 

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 9361 numaralı Seyahat Acentası organizasyonudur.

Kamp için Çadır, ocak ve tencere seti, termos, matara, tulum ve mat. Kişi başı 1 adet 500 grlık tüp

 

Tırmanış için Kask, baton, dağ botu. Büyük Demirkazık ve Küçük Demirkazık tırmanışına katılacaklar için emniyet kemeri, yardımcı ip, 1 HMS karabina, 2 kilitli karabina, 1 mt açık tüp perlon yada 30 cm dikişli perlon ve 1 ATC.

 

Kıyafet; Teknik ceket, alt-üst içlik, pantolon tayt vs, polar, güneş gözlüğü ve kremi, dudak koruyucu, şapka, tshirt, bere, eldiven ve kar maskesi ( balkalava) (mümkünse uzun kollu tshirt tercih edilmelidir, ayrıca şort ile yapılacak yürüyüşlerde ciddi yanıklar yaşayabilirsiniz uzun alt kıyafetler giyiniz. Bu mevsimde gündüz sıcak geceleri ise soğuk olacaktır. Dağa gittiğimizi unutmayın )

 

Yiyecek: 2 kahvaltı, 2 akşam yemeği, 3 öğle yemeği, ve bolca atıştırmalıklar.

 

Kiralık Malzeme

Çadır 2 kişiye 1 çadır kişi başı 50 TL

Kask 25 TL

Ocak ve Tencere parça başı 25 TL ( gaz dahil değildir)

Emniyet Kemeri 35 TL ( Karabina ve ATC aletleri katlımcıların kendi malzemeleri olmalıdır )

 

Önemli Not: Kiralık Malzeme taleplerinizi en geç 10 Haziran Pazar günü akşamına kadar iletmeniz gerekmektedir. Malzeme sayımız sınırlıdır.

 

Fiyat 575 TL ( 20 katılımcı için geçerli fiyattır ) 15 – 19 Katılımcı 625 TL 10-14 katılımcı 650 TL

Fiyata Neler Dahil;
İstanbul Aladağlar gidiş dönüş ulaşım

Arpalık kamp alanı katır ile kamp eşyaları transferi

Demirkazık köyü Arpalık traktör transferi
Rehberlik, tırmanışlar için gerekli olan emniyet ve istasyon malzemeleri ve ipler
Zorunlu Seyahat Sigortası 
Acente Hizmetleri

 

Dahil Olmayanlar

Belirtilmeyen diğer kalemler.


Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. 10 Haziran Pazar saat 12:00 den sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücretinin tamamı katılımcıdan alınır.
 

 

Kamp Kuralları:

Faaliyet süresince (İstanbul’dan hareket edip tekrar İstanbul’a dönene kadar geçen süre) tek yetkili faaliyet lideridir. Bütün katılımcılar faaliyet lideri tarafından konulan kuralları uygulamakla yükümlüdür. Bütün faaliyet süresince, tırmanışa katılacak sporcuların alkollü ürünleri tüketmesi yasaktır.

 

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Hava durumu, kar ve diğer koşullar nedeni ile tırmanış planlarında değişiklik yapılabilir.

 

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir. Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

 

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0