Arka Planı
Göster/Gizle

DFF "HAYATIMIN ZİRVELERİ" ve "MÜCADELECİ BİR YAŞAM"

Etkinlik : Yelken
Tarih : 21 Şubat 2014 , Cuma
Süre :
Kontenjan : 1 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede :

Dağcılık Filmleri Festivali Başlıyor. Festival kapsamında pek çok film gösterilecek, türlü söyleşi ve etkinlikler yapılacak. 28 Şubat Cuma günü 19:00 itibari ile arka arkaya gösterilecek iki yapımı birlikte izleyelim; “Hayatımın Zirveleri: Sınırlarda Yaşamak” ve “ Mücadeleci Bir Yaşam”

Tarih:  28 Şubat Cuma Saat:19:00 Buluşma Yeri: 18:30 Fransız Kültür Merkezi (Salon Yerleşiminin Gerçekleşmesi İçin Oyundan En Az 15 Dakika Önce Gelmeniz Gerekmektedir) Gişe Fiyatı: 6 TL DagTrek Fiyatı:  4 TL (İsim yazdırıp gelmeyenlerden bilet bedeli alınacaktır) Kontenjan: 30 kişi Etkinlik Koordinatörü: Nurgül YEZİZ – 0533 322 59 09

Bilet alabilmek için mutlaka tiyatro@dagtrek.com mail adresine ad-soyad, istenilen bilet sayısı ve telefon numarası bilgileri içeren bir mail atmanız gerekmektedir.

Dağcılık Filmleri Festivali’nin programını incelemek için tıklayınız.

HAYATIMIN ZİRVELERİ : SINIRLARDA YAŞAMAK

Killian Jornet istisnai bir dağcı, kayak sporcusu ve dağ maratoncusu. Henüz 25 yaşında olmasına karşın bir çok rekora imza atmayı başardı.

hayatımın2

Orjinal Ad: A Fine Line Yönetmen: Sebastien Montaz Rosset Yıl: 2012 Ülke: Fransa,İspanya Dakika: 52 dk. Dil: İspanyolca, Katalanca, Fransızca Alt Yazı: Türkçe

hayatımın1

“Bize, yalnızca hayallerimiz kadar var olduğumuz ve onlarsız yaşayamayacağımız söylendi.” Killian’ın bir dağ sporcusu olarak sıradışı yeteneklerini perdeye aktaran belgesel, Killian’ın Mont Blanc dağının kuzeyinden güneye doğru uzanan bir rotada gerçekleştirdiği tırmanışı anlatan serinin ilk filmi. Nefes kesen görüntülere ve Kilian’ın sıradışı gücüne tanık olacağınız filmde ailesinin ve yakın arkadaşlarının desteğiyle büyük başarılara imza atan Killian’in deneyimleri hakkında da fikir edineceksiniz.

MÜCADELECİ BİR YAŞAM Dağ koşucusu Sebastian 120-200 km.ye yaklaşan mesafeleri 20 saati aşan performansla koşabiliyor. Peki nasıl?

mücadele2

Orjinal Ad: An Endurance Life Yönetmen: Etienne Valentin Yıl: 2013 Ülke: Fransa Dakika: 25 dk. Dil: İngilizce, Fransızca Alt Yazı: Türkçe

mücadele1

Sebastien Chaneau sınırları zorlamayı seven bir dağ koşucusu. 20 saati aşan koşu performanslarına imza atabilen Sebastien 120 ila 200 Km arasında değişen mesafeleri kat edebilecek güce ve dayanıklılığa sahip. Filmde Sebastian’ın tüm bir yıl boyunca bu zorlu koşulara nasıl hazırlandığını, doğa ve dağ manzaralarında koşmanın ruhuna verdiği özgürlük hissine tanıklık edeceğiz.

hayatımınzirveleri (2)

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0