Arka Planı
Göster/Gizle

DOĞAYA SAYGI YÜRÜYÜŞÜ 2 KIZDERBENT KERAMET

Etkinlik : Fotoğraf Gezisi
Tarih : 15 Aralık 2014 , Pazartesi
Süre :
Kontenjan : 1 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede :

dogay_saygı2_site

2 Parkur birlikte; 13 ve 20 km

Doğaya Saygı Yürüyüşü; Önümüzdeki dönemde ayda en az 1 kere “Doğaya Saygı” teması altında içimizdeki doğa sevgisini çevremizle paylaşma ve doğal güzelliklerimizi tanımak ve onlara sahip çıkmak amacıyla “Doğaya Saygı Yürüyüşü” adı ile yürüyüşler yapacağız. Bu yürüyüşlerimizde rehberlik ücreti alınmayacaktır.

2 parkurun bir arada yürüneceği bu yürüyüşümüz 13-14 km civarı kısa parkur ve 20 km üzeri uzun parkurdan oluşmaktadır. Kısa parkur kolay ve temposu daha yavaş yürüyüşlerden hoşlananlar için uzun parkurlar ise hızlı ve uzun yürüyüşleri tercih eden kondisyonu iyi yürüyüşçüler içindir. Bütün parkurlarımız kısmi keşif etapları da içermektedir.

Bu ay Kızderbent Keramet rotasında yürüyeceğiz. Yaklaşık 14 ve 20 km uzunluğunda olan rotalarımız Samanlı dağlarını güney yönünde aşarak Keramet köyüne ulaşmaktadır. Köyde bulunan Ilıca havuzunda dileyenler sıcak su havuzunda kaplıca keyfi yapabilirler. Dönüşte Yalova'da meşhur "Köfteci Yusuf" yemek molası verilecektir.

doagaya_saygı2_site2

Uzun parkur yürüyecek arkadaşların kondisyon durumları sorgulanacaktır. Uygun olmayan ve yeni başlayan katılımcılar bu parkurda yürüyemezler. Lütfen notlar bölümünü okuyunuz.

“bir ormanda yol ikiye ayrıldı, ve ben–ben gittim daha az geçilmişinden, ve bütün farkı yaratan bu oldu işte”

Faaliyet Koordinatörleri; Faik Kayhan, Nurcan Taşpınar ve Olcay Bul, her türlü bilgi için Faik Kayhan 0532 792 49 39, bilgi@dagtrek.com

Program; Sabah 06:30 İncirli çıkış ile yolda kahvaltı ve alışveriş molası veriyoruz. Yürüyüş sonunda yemek molası vererek İstanbul’a dönüyoruz.

Kayıt için: bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu bilgilerini içeren bir mail atmanız gerekmektedir. Bilgi ve irtibat için Faik Kayhan 0532 792 49 39

Fiyata Neler Dahil: Ulaşım Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyat: 40 TL (24 kişi ve üzeri katılımlarda geçerlidir, 24 kişi altı sayılarda 5 TL kadar fark alınır)

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Perşembe günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

Gerekli Malzemeler:

Doğa yürüyüşüne uygun bot ve isteğe bağlı tozluk, küçük sırt çantası, yağmurluk ya da su geçirmez mont, isteğe bağlı panço, polar mont ve sentetik t-shirt, 1-2 litre su, isteğe bağlı termos ve sıcak su, öğle için kumanya ve isteğe bağlı atıştırmalık çerez, çikolata, kuruyemiş vs, fener ve pilleri, varsa kullandığımız ilaçlar.

Kot ve kadife gibi pamuklu kumaştan pantolonlar, pamuklu t-shirt ve kısa bilekli spor ayakkabılar yürüyüş için uygun değildir.

Notlar:

Parkur üzerinde uygun bir noktada iki ekip birleşecektir. Uzun parkura katılan yürüyüşçülerden dileyenler diğer ekibe dahil olabilirler. Uzun parkur rehberi bu parkurda yürüyen ekip üyelerini diğer ekibe aktarabilir.

Parkurlarımız kısmi keşif etapları içerir. Orman içi geçişler, patikalar, dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir. Doğada karşılaşacağımız beklenmedik durumlar karşısında parkurlarımızda değişiklikler yapabiliriz. Verilen mesafeler yaklaşık değerlerdir.

Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir.

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir. Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Araç Durakları: 06:30 İncirli 06:40 Mecidiyeköy 06:45 Yıldız Sait Çiftçi 07:05 Kadıköy Evlendirme 07:10 Göztepe 07:15 Kozyatağı 07:15 Bostancı 07:20 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir.

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz, Türsab A Gurubu 5910 numaralı Seyahat Acentası Extway Turizm ile yapılmaktadır.

 

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0