Arka Planı
Göster/Gizle

DOĞAYA SAYGI YÜRÜYÜŞÜ 3 KURŞUNLUGERME

Etkinlik : Rafting
Tarih : 21 Ocak 2015 , Çarşamba
Süre :
Kontenjan : 1 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede :

2 Parkur Birlikte, 14 ve 20 km…

91CUC1248196.pdf

Kar olmayan bir parkurda yürümeyi özledik diyenler, bu hafta yanıbaşımızda saklı, doğanın koynunda neredeyse 2000 yıldır gizli bulunan bir hazineyi keşfetmeye gidiyoruz. Çatalca bölgesinin muhteşem güzellikteki ormanlarında 2 parkurda aynı anda yürüyeceğiz ve gizli kalmış tarihi güzellikleri keşfedeceğiz. Trakya Bölgesinde Istranca Dağlarının su kaynaklarını İstanbul’a getirmek için yapılmış olan suyollarından geriye kalanları keşfedeceğiz. Kurşunlugerme diye anılan ve ormanın derinliklerinde gizli kalarak günümüze ulaşabilen büyük su kemerini göreceğiz. Yürüyüş sonunda Avrupa’nın en büyük surları olan tarihi Anastasius surlarını da göreceğiz.

Gümüşpınar köyünden başlayacak olan yürüyüş rotalarımız Kurşunlugerme’de kesişecek ve uzun parkurumuz Belgrat köyünde, kısa parkurumuz ise Karamandere köyünde sona erecektir.

Doğaya Saygı Yürüyüşü; Önümüzdeki dönemde ayda en az 1 kere “Doğaya Saygı” teması altında içimizdeki doğa sevgisini çevremizle paylaşma ve doğal güzelliklerimizi tanımak ve onlara sahip çıkmak amacıyla “Doğaya Saygı Yürüyüşü” adı ile yürüyüşler yapacağız. Bu yürüyüşlerimizde rehberlik ücreti alınmayacaktır.

2 parkurun bir arada yürüneceği bu yürüyüşümüz 13-14 km civarı kısa parkur ve 20 km üzeri uzun parkurdan oluşmaktadır. Kısa parkur kolay ve temposu daha yavaş yürüyüşlerden hoşlananlar için uzun parkurlar ise hızlı ve uzun yürüyüşleri tercih eden kondisyonu iyi yürüyüşçüler içindir. Bütün parkurlarımız kısmi keşif etapları da içermektedir.

Program; Sabah İstanbul’dan hareket ederek Çatalca Kasabasında kahvaltı ve alışveriş molası vereceğiz. Dönüş sırasında gurup kararına göre akşam yemeği molası verebiliriz.

Faaliyet Koordinatörleri; Faik Kayhan, Nurcan Taşpınar, Uğur Sarısoy ve Olcay Bul, her türlü bilgi için Faik Kayhan 0532 792 49 39, bilgi@dagtrek.com

Kayıt için: bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu bilgilerini içeren bir mail atmanız gerekmektedir. Bilgi ve irtibat için Faik Kayhan 0532 792 49 39

Fiyata Neler Dahil: Ulaşım Rehberlik Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyat: 45 TL (katılımcı sayısı 25 ve üzeri olursa geçerlidir,23 ve altı katılımlarda 50 TL)

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Perşembe günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

kursunlugerme_site (1)

Gerekli Malzemeler:

Su geçirmez yürüyüş botu ve tozluk ( zorunlu malzeme), su geçirmez mont yada yağmurluk, polar mont ve sentetik t-shirt, uzun kollu içlik, bere ve eldiven, 1 litre normal su ve 1 litre kadar termos içinde sıcak su, öğle için kumanya ve isteğe bağlı atıştırmalık çerez, çikolata, kuruyemiş vs, fener ve pilleri, varsa kullandığımız ilaçlar. Yürüyüş sonunda ıslanan kıyafet ve ayakkabıları değiştirmek için araçta bırakmak üzere yedek kıyafet ve yedek ayakkabı.

Kot ve kadife gibi pamuklu kumaştan pantolonlar, pamuklu t-shirt ve kısa bilekli spor ayakkabılar yürüyüş için uygun değildir.

Parkurlarımız kısmi keşif etapları içerir. Orman içi geçişler, patikalar, dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir. Doğa karşılaşacağımız beklenmedik durumlar karşısında parkurlarımızda değişiklikler yapabiliriz. Verilen mesafeler yaklaşık değerlerdir.

Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir.

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir. Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Araç Durakları: 06:30 Pendik/Kartal 06:40 Maltepe 06:45 Bostancı-Kozyatağı 06:50 Göztepe 07:00 Kadıköy Evlendirme 07:15 Mecidiyeköy 07:30 İncirli 07:45 Avcılar-Beylikdüzü-Büyükçekmece

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir.

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz, Türsab A Gurubu 5910 numaralı Seyahat Acentası Extway Turizm ile yapılmaktadır.

kursunlugerme_site (3)

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0