Arka Planı
Göster/Gizle

Edirne Fotoğraf ve Kültür Gezisi

Etkinlik : Yurtdışı Gezileri
Tarih : 2 Ekim 2014 , Perşembe
Süre :
Kontenjan : 1 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede :

 

Edirne, Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yapmış tarihi ve doğa dokusu ile pek çok kültür mirasını barındırmaktadır. Tatilden de yararlanarak bu güzide şehrimizi gezmeye ve zenginliklerini keşfetmeye gidiyoruz.

 Selimiye Camii[/caption]

Faaliyet Koordinatörü Faik Kayhan 0532 792 49 39, Esin Kayhan 0530 153 54 83

Kayıt için bilgi@dagtrek.com mail adresine Ad-Soyad, telefon numarası, kan grubu ve acil durumda aranacak kişi ve telefon bilgilerini içeren bir mail atmanız gerekmektedir.

 Darüşşifa[/caption]

Program: 06:00 Kartal’dan hareketle yola çıkıyoruz. Tem’de kahvaltı molası veriyoruz ve 10:30 gibi Edirne’ye ulaşıyoruz. İlk durağımız Beyazıt Külliyesi Tıp Müzesi eski adıyla Darüşşifa. Tıp tarihimiz ve o döneme ait uygulamaları göreceğimiz bu müzeden sonra 2. Beyazıd Camii ve Külliyesini de gezerek Saray içine geliyoruz. Fatih Sultan Mehmet’in doğduğu bu eski Osmanlı sarayından geriye kalanları göreceğiz. Ayrıca Balkan Savaşları Anıtı, restore edilen Fatih Köprüsü, Adalet Kasrı ve Kırkpınar Güreşlerinin yapıldığı alan, Kanuni Köprüsü, Şehabettin Paşa Köprüsü göreceğimiz diğer yerler.

Buradan aracımızla doğrudan büyük usta Mimar Sinan’ın eseri Selimiye Camii’ne geliyoruz. Bu muhteşem eseri ve muazzam mimariyi hayranlıkla dolaştıktan sonra Üç Şerefeli Camii’yi görüyoruz.

Artık acıkan midelerimize Edirne’nin muhteşem ciğer tavası ile bir ödül verme zamanı geldi. Edirne’nin meşhur ciğercisi Kazım Usta’ya gidiyoruz. Ciğer yemeyenler için çarşı içinde pek çok alternatifde mevcut, Edirne’nin meşhur köftesi de dileyenler için bir alternatif olacaktır.

Yemek sonrası alışveriş zamanı. tarihi Alipaşa Çarşısı, çarşı içi ve tarihi Bedesten’de Edirne’nin zenginliklerini keşfediyoruz. Edirne’de neler bulabiliriz; Kavala Kurabiyesi, Badem ezmesi ve badem lokumu, meyve şeklinde yapılmış türlü kokulu ve renkli sabunlar, aynalı süpürge, meşhur Trakya peynirleri, peynir helvası ve daha neler neler.

Yemekten sonra aracımızla Karaağaç İstasyonuna gidiyoruz. Eski İstasyon binası ve Karaağaç sokaklarında turladıktan sonra Meriç Nehrinin kenarına geliyoruz. Tarihi Meriç Köprüsü manzarasında Meriç Nehri kenarında çay bahçelerinde çay-kahve içerek yorgunluk atıyoruz.

Zamana göre Balkan Savaşları Müzesi, Hıdırlık Tabyaları ve Şükrüpaşa Anıtı’da uğrayabileceğimiz yerler arasında.

Yoğun geçen günün sonunda akşam 6 gibi yola çıkarak İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz.

Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir.

Fiyata Neler Dahil; Ulaşım Zorunlu Seyahat Sigortası Rehberlik

Fiyat: Katılım sayımıza ve tutacağımız araca bağlı olarak 80-90 TL civarında

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Cumartesi günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

Araç Durakları: 06:00 Kartal 06:05 Maltepe-Bostancı 06:10 Kozyatağı-Yenisahra-Göztepe 06:30 Kadıköy Evlendirme 06:40 Yıldız Sait Çiftçi 06:45 Mecidiyeköy Murat Muhallebicisi 07:00 İncirli 07:15 Avcılar-Beylikdüzü

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir.

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz, Türsab A Gurubu 5910 numaralı Seyahat Acentası Extway Turizm ile yapılmaktadır.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0