Arka Planı
Göster/Gizle
EDİRNE KÜLTÜR TARİH ve LEZZETLER GEZİSİ

EDİRNE KÜLTÜR TARİH ve LEZZETLER GEZİSİ

Etkinlik : Günübirlik Gezi
Tarih : 19 Mart 2016 , Cumartesi Saat: 06:00 | 17:00 Arası
Süre : 1 GÜN
Kontenjan : 27 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede : Edirne
Not :

Edirne'nin yerel lezzetleri, tarihi ve doğal zenginliklerinin keşfi

Bu programımız turizm kokartlı profesyonel rehber eşliğinde yapılacaktır. Edirne’nin tarihsel zenginliklerini profesyonel rehberler eşliğinde görebileceğimiz bu programımızda Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yapmış tarihi ve doğa dokusu ile pek çok kültür mirasını barındıran bu güzide şehrimizi gezmeye, zenginliklerini ve lezzetlerini keşfetmeye doyamayacaksınız. Darüşşifa, 2. Beyazıd Camii ve Külliyesini, Saray içi, Balkan Savaşları Anıtı, Fatih Köprüsü, Adalet Kasrı ve Kırkpınar Güreşlerinin yapıldığı alan, Kanuni Köprüsü, Şehabettin Paşa Köprüsü, Selimiye Camii, Kapalıçarşı ve daha neler neler saymakla bitmez. Acıkanlar için meşhur Edirne ciğeri yada Kırkpınar köftesi, yerel ürünler, tarihi ve doğal güzellikler, yerel tatlar ve bölgeye özel ürünlerle dolu dolu bir program bizleri bekliyor.

 

Kayıt için: bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu, bineceğiniz durak bilgilerini içeren bir mail gönderebilir yada internet sitemize üye olarak sitemizden etkinliğe kendinizi ve misafirlerinizi ekleyebilirsiniz .www.dagtrek.com  

 

Bilgi almak için Faik Kayhan 0532 792 49 39 yada bilgi@dagtrek.com

 

1618 sayılı yasa kapsamına giren  bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 8657 numaralı Seyahat Acentası Vitray Travel organizasyonudur

  • Program
  • Fiyat Bilgisi ve Uyarılar
  • Araç Durakları
  • Parkur Fotoğrafları

Saat 06:00'da Kartal’dan hareketle yola çıkıyoruz ve belirtilen duraklardan katılımcılarımızı alıyoruz. Tem’de kahvaltı molası veriyoruz ve 10:30 gibi Edirne’ye ulaşıyoruz. İlk durağımız Beyazıt Külliyesi Tıp Müzesi eski adıyla Darüşşifa. Tıp tarihimiz ve o döneme ait uygulamaları göreceğimiz bu müzeden sonra 2. Beyazıd Camii ve Külliyesini de gezerek Saray içine geliyoruz. Fatih Sultan Mehmet’in doğduğu bu eski Osmanlı sarayından geriye kalanları göreceğiz. Ayrıca Balkan Savaşları Anıtı, restore edilen Fatih Köprüsü, Adalet Kasrı ve Kırkpınar Güreşlerinin yapıldığı alan, Kanuni Köprüsü, Şehabettin Paşa Köprüsü göreceğimiz diğer yerler.

Buradan aracımızla doğrudan büyük usta Mimar Sinan’ın eseri Selimiye Camii’ne geliyoruz. Bu muhteşem eseri ve muazzam mimariyi hayranlıkla dolaştıktan sonra Üç Şerefeli Camii’yi görüyoruz.

Artık acıkan midelerimize Edirne’nin muhteşem ciğer tavası ile bir ödül verme zamanı geldi. Edirne’nin meşhur ciğercisi Kazım Usta’ya gidiyoruz. Ciğer yemeyenler için çarşı içinde pek çok alternatifde mevcut, Edirne’nin meşhur köftesi de dileyenler için bir alternatif olacaktır.

Yemek sonrası alışveriş zamanı. Tarihi Alipaşa Çarşısı, çarşı içi ve tarihi Bedesten’de Edirne’nin zenginliklerini keşfediyoruz. Edirne’de neler bulabiliriz; Kavala Kurabiyesi, Badem ezmesi ve badem lokumu, meyve şeklinde yapılmış türlü kokulu ve renkli sabunlar, aynalı süpürge, meşhur Trakya peynirleri, peynir helvası ve daha neler neler.

Yemekten sonra aracımızla Karaağaç İstasyonuna gidiyoruz. Eski İstasyon binası ve Karaağaç sokaklarında turladıktan sonra Meriç Nehrinin kenarına geliyoruz. Tarihi Meriç Köprüsü manzarasında Meriç Nehri kenarında çay bahçelerinde çay-kahve içerek yorgunluk atıyoruz.

Zamana göre Balkan Savaşları Müzesi, Hıdırlık Tabyaları ve Şükrüpaşa Anıtı’da uğrayabileceğimiz yerler arasında.

Yoğun geçen günün sonunda akşam 6 gibi yola çıkarak İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz.

Fiyata Neler Dahil:

  • Ulaşım
  • Acente maliyetleri 
  • Turizm Kokartlı Profesyonel Rehberlik

Belirtilen Fiyat İnternet sitemiz üyeleri ve onların misafirleri için geçerlidir. Sitemize üye olmayanlar ve  üye olsalar bile kayıtlarını internet sitesinden yapmayanlar için 10 TL ilave edilir. Sitemiz üyelerinin etkinlik kayıtlarını internet sitesi üzerinden kendilerinin yapıyor olması gerekmektedir.

Yukarıdaki fiyatlar 23 kişi ve üzeri katılımlarda geçerlidir, daha az katılım halinde 10 TL ilave olunur.

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Perşembe günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

Rehber programda değişiklik yapabilir.

06:00 Kartal
06:10 Maltepe
06:15 Bostancı-Kozyatağı
06:20 Göztepe
06:30 Kadıköy Evlendirme
06:45 Mecidiyeköy
07:00 İncirli
07:15 Avcılar-Beylikdüzü-Büyükçekmece

Durduğumuz ara durakları etkinlik kaydını oluştururken seçebilirsiniz. Faaliyetten 1 gün önce kesin hareket saatleri ve araç bilgileri mail olarak paylaşılacaktır.

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0