Arka Planı
Göster/Gizle
EĞRELTİDÜZÜ ALTIOLUK SULTANİYE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

EĞRELTİDÜZÜ ALTIOLUK SULTANİYE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Etkinlik : Doğa Yürüyüşü
Tarih : 6 Aralık 2015 , Pazar Saat: 06:30 | 20:00 Arası
Süre : 5 Saat
Kontenjan : 26 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 0
Nerede : İzmit Sultaniye
Not :

2 Parkur 14 km Kolay ve 20 km Orta Zor Parkur

2 Parkur Birlikte 14 km Kolay Parkur ve 20 km Orta Zor Parkur Birlikte Bu hafta Pazar günü uzun zamandır gitmediğimiz Altıoluk Yaylasından geçen bir parkurumuz var. Kartepe’nin hep alışık olduğumuz kayak yapılan Kuzey yamaçları yerine güney yüzünde bulunan Altıoluk yaylasına çok az kullanılan patikalar ve orman yollarını kullanarak ulaşacağız. Yürüyüşümüz muhteşem manzarası ile Sultaniye köyünde son bulacaktır.

Yürüyüşümüz 2 rehberle 2 farklı gurup halinde yapılacaktır. 2 parkurdan tercih ettiğiniz herhangi bir parkurda yürüyebilirsiniz. Kolay parkur rahat bir tempo ile yürünmektedir. Orta zor parkur hızlı tempo ve çok az mola ile yürünmektedir. Orta zor parkur kondisyonu yüksek katılımcılara uygundur.

Faaliyet Koordinatörü: Faik Kayhan 0532 792 49 39, Yürüyüş Liderleri Faik Kayhan, Uğur Sarısoy.

  • Program
  • Gerekli Malzemeler
  • Araç Durakları
  • Uyarılar
  • Fiyat Bilgisi
  • Parkur Fotoğrafları

Program: Sabah İncirli’den hareket ederek aşağıda belirtilen duraklarda katılımcılarımızı alıyoruz ve uygun bir yerde kahvaltı ve alışveriş molası veriyoruz. Yürüyüşlerin bitiminde akşam yemeği molası ve dinlenme molası vereceğiz.

 

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 8657 numaralı Seyahat Acentası Vitray Travel organizasyonudur.

Yürüyüşe uygun bot

Herhangi bir sırt çantası

Herhangi bir yağmurluk yada su geçirmez mont

Polar mont ve sentetik t-shirt

1-2 litre su, öğle yemeği için kumanya ve isteğe bağlı atıştırmalık çerez, çikolata, kuruyemiş vs

Kafa feneri ve pilleri

Varsa kullandığımız ilaçlar

Yürüyüş sonunda değiştirmek için yedek kıyafet ve spor ayakkabı ( araçta bırakılacak)

 

Önemli Not: Kot ve kadife gibi pamuklu kumaştan pantolonlar, pamuklu t-shirt ve kısa bilekli spor ayakkabılar yürüyüş için uygun değildir.

Durduğumuz ara durakları etkinlik kaydını oluştururken seçebilirsiniz. Kesin hareket saatleri faaliyetten 1 gün önce mail olarak size iletilecektir.

Araç Durakları:
06:30 İncirli
06:40 Mecidiyeköy
06:45 Yıldız Sait Çiftçi
07:05 Kadıköy Evlendirme
07:10 Göztepe
07:15 Kozyatağı
07:15 Bostancı
07:20 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir.

Parkurlarımız kısmi keşif etapları içerir. Orman içi geçişler, patikalar, dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir. Doğa karşılaşacağımız beklenmedik durumlar karşısında parkurlarımızda değişiklikler yapabiliriz. Verilen mesafeler yaklaşık değerlerdir.

 

Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir.

 

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

 

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir. Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

 

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Neler Dahil:
Rehberlik
Zorunlu Seyahat Sigortası
Ulaşım

Fiyat: 23 kişi üzeri katılımlarda geçerlidir, 23 ve altı katılımlarda 5 TL ilave edilir.

 

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Cuma günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0