Arka Planı
Göster/Gizle

ERCUVA-İNÖNÜ-SAKLI YAYLA VE ÇİLEKLİ KÖYÜ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Etkinlik : Doğa Yürüyüşü
Tarih : 24 Mayıs 2015 , Pazar
Süre : 5 saat
Kontenjan : 1 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 1
Nerede : Adapazarı Çilekli
Not :

2 Parkur 14 km Kolay ve 18 km Orta Zor Parkur

Ercuva Yaylası

Ercuva Yaylası

2 parkur birlikte 14 km kolay parkur ve 19 km orta zor parkur.

Bu hafta yoğun kar nedeni ile bahar başında yapamadığımız parkurlarda yürümeye devam ediyoruz. Muhteşem doğası ile Ladin ve Çam ağaçları arasında geniş çayırlardan oluşan ve görünümü ile size Alp dağlarında olduğunuz hissi veren bir bölgede yürüyeceğiz. İzmit ile Pamukova arasında dağ yollarından oluşan bir geçidi kullanarak ulaşacağımız Pamukova Hüseyinli köyünden başlayacak olan yürüyüşümüz yine bu bölgede bulunan Çilekli köyünde sona erecek. Belki köyde satın almak için Çilekte buluruz. Ercuva Yaylası, İnönü Yaylası ve Saklı yayla yürüyüşümüzde göreceğimiz güzellikler. Yürüyüşümüz 14 km kolay parkur ve 19 km orta zor parkur olarak 2 ekip halinde gerçekleştirilecektir.

İnönü Yaylası

İnönü Yaylası

Program; Sabah 06:30 hareketle İncirli’den yola çıkıyoruz. Duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra sabah Suadiye kasabasında kahvaltı ve alışveriş molası vereceğiz. Akşam yemeği molası gurup kararına göre verilecektir

Faaliyet Koordinatörü Faik Kayhan 0532 792 49 39

Kayıt için: bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu bilgilerini içeren bir mail atmanız gerekmektedir. Bilgi ve irtibat için Faik Kayhan 0532 792 49 39

Saklı Yayla

Saklı Yayla

Fiyata Neler Dahil: Ulaşım Acente Maliyetleri Rehberlik

Fiyat: 55 TL ( 24 kişi ve üzeri katılımlarda geçerlidir, 24 kişi altı katılımlarda 60 TL)

Fiyata Dahil olmayanlar; Kahvaltı ve akşam yemeği

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Cuma günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

Gerekli Malzemeler: Yürüyüşler için bilekli bot, isteğe bağlı tozluk, bir polar ve yağmurluk, güneş için şapka- buff vs, güneş gözlüğü , rahat pantolon, 1 öğün yetecek kumanya ve aralarda atıştırmak için kuru meyve çerez, çikolata vs, 1,5 litre su, yürüyüş sonunda ıslanabilecek kıyafet ve ayakkabıları değiştirmek için araçta bırakmak üzere yedek kıyafet ve yedek ayakkabı. Varsa düzenli kullandığınız ilaçlar.

Kot ve kadife gibi pamuklu kumaştan pantolonlar, pamuklu t-shirt ve kısa bilekli spor ayakkabılar yürüyüş için uygun değildir.

İnönü Yaylası

İnönü Yaylası

Parkurlarımız kısmi keşif etapları içerir. Orman içi geçişler, patikalar, dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir. Doğa karşılaşacağımız beklenmedik durumlar karşısında parkurlarımızda değişiklikler yapabiliriz. Verilen mesafeler yaklaşık değerlerdir.

Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir.

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir. Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Saklı Yayla

Saklı Yayla

Araç Durakları:06:30 İncirli 06:40 Mecidiyeköy 06:45 Yıldız Sait Çiftçi 07:05 Kadıköy Evlendirme 07:10 Göztepe 07:15 Kozyatağı 07:15 Bostancı 07:20 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir.

1618 sayılı yasa kapsamına giren  bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 8657 numaralı Seyahat Acentası Vitray Travel organizasyonudur

Çilekli Hüseyinli Köyü Kemaliye Platosu

Çilekli Hüseyinli Köyü Kemaliye Platosu

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0