Arka Planı
Göster/Gizle
ESKİGONCA BALABAN KEŞİF YÜRÜYÜŞÜ

ESKİGONCA BALABAN KEŞİF YÜRÜYÜŞÜ

Etkinlik : Doğa Yürüyüşü
Tarih : 13 Şubat 2016 , Cumartesi Saat: 06:30 | 21:00 Arası
Süre : 8 Saat 25 km
Kontenjan : 16 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 0
Nerede : İzmit Gölcük
Not :

13 ŞUBAT CUMARTESİ ZOR KEŞİF YÜRÜYÜŞÜ

25 km ve üstü Zor Parkur, Keşif, Katılım 16 kişi ile sınırlıdır

Bu hafta Cumartesi uzun yürüyüşlerimizden birisini yapacağız. Gölcük ve Karamürsel dağlarında yapacağımız rotanın uzunluğu tahminen 25 km. Şartlar ve doğa karşımıza ne çıkarır bilinmez tabi. Yürüyüşümüze yaklaşık 500 metrelerden başlayacağız ve 800 metrelerde sırtları göreceğiz. Arazide özellikle yüksek yerlerde karla karşılaşabiliriz.

Dikkat: Bu zor bir doğa yürüyüşüdür. Kondisyonu iyi olmayan katılımcılara uygun değildir. Bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bu tip yürüyüşlerde rota belirli bir hat izlemez. Her şeyle karşılaşabiliriz. Ekipmanı yeterli olmayan katılımcılar faaliyete alınmazlar.

Program: Sabah İncirli’den hareket ederek aşağıda belirtilen duraklarda katılımcılarımızı alıyoruz ve uygun bir yerde kahvaltı ve alışveriş molası veriyoruz. Yürüyüşlerin bitiminde akşam yemeği molası ve dinlenme molası vereceğiz.

Kayıt için: bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, kan gurubu, bineceğiniz durak ve acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu bilgilerini içeren bir mail atmanız yada internet sitemize üye olarak sitemizden etkinliğe kayıt olmanız gerekmektedir.

Faaliyet Koordinatörü: Faik Kayhan 0532 792 49 39

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 8657 numaralı Seyahat Acentası Vitray Travel organizasyonudur.

  • Araç Durakları
  • Gerekli Malzemeler
  • Fiyat Bilgisi ve Uyarılar
  • Uyarılar

Durduğumuz ara durakları etkinlik kaydını oluştururken seçebilirsiniz.

Araç Durakları:
06:30 İncirli
06:40 Mecidiyeköy
06:45 Yıldız Sait Çiftçi
07:05 Kadıköy Evlendirme
07:10 Göztepe
07:15 Kozyatağı
07:15 Bostancı
07:20 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir.

Gerekli Malzemeler:

Yürüyüşe uygun bot, tozluk, sırt çantası, su geçirmez yağmurluk panço yada mont, polar ve yedekli sentetik t-shirt, bere ve eldiven, kafa feneri ve yedek piller, 1-2 litre su, en az 2 öğün yiyecek ve isteğe bağlı atıştırmalık çerez, çikolata, kuruyemiş vs, varsa kullandığımız ilaçlar. Yürüyüş sonunda değiştirmek için yedek kıyafet ve spor ayakkabı (araçta bırakılacak)

Kot ve kadife gibi pamuklu kumaştan pantolonlar, pamuklu t-shirt ve kısa bilekli spor ayakkabılar yürüyüş için uygun değildir.

Belirtilen Fiyat İnternet sitemiz üyeleri ve onların misafirleri için geçerlidir.

Sitemize üye olmayanlar ve  üye olsalar bile kayıtlarını internet sitesinden yapmayanlar için 80 TL

Sitemiz üyelerinin etkinlik kayıtlarını internet sitesi üzerinden kendilerinin yapıyor olması gerekmektedir.

Yukarıdaki fiyatlar 23 kişi ve üzeri katılımlarda geçerlidir, daha az katılım halinde 5 TL ilave olunur.

Fiyata Neler Dahil:
Ulaşım
Acente maliyetleri ve rehberlik

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Perşembe günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

Parkurlarımız kısmi keşif etapları içerir. Orman içi geçişler, patikalar, dik iniş ve çıkışlar gibi pek çok farklı etap karşımıza çıkabilir. Doğa karşılaşacağımız beklenmedik durumlar karşısında parkurlarımızda değişiklikler yapabiliriz. Verilen mesafeler yaklaşık değerlerdir.

Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir.

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir.
Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0