Arka Planı
Göster/Gizle
ESKİYAYLA SOĞUCAK DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

ESKİYAYLA SOĞUCAK DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Etkinlik : Doğa Yürüyüşü
Tarih : 24 Ekim 2020 , Cumartesi Saat: 06:30 | 16:30 Arası
Süre : 5 SAAT (YÜRÜYÜŞ SÜRESİ)
Kontenjan : 14 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 4
Nerede : Sakarya Pamukova ve Sapanca
Not :

Sakarya Pamukova'dan Sapanca gölüne dağlarda yolculuk

Bu etkinlik Türsab A Gurubu 10240 numaralı Hayat Travel Seyahat Acentası organizasyonudur.

 

LÜTFEN DİKKAT; Kayıt sırasında HES kodu istenmektedir. Lütfen bu etkinliği tek araçta 20-25 kişi ile gidilen etkinlikler ile karşılaştırmayınız. Araca binerken ateş kontrolü yapılır ve araçta olduğunuz süre boyunca maske takmak zorunludur, yürüyüşte maske takılmaz. Araçlarımızda herkes tek kişi oturmaktadır. Araçta ve yürüyüş sırasında sosyal mesafe kurallarına harfiyen uyulmaktadır.

 

Bu hafta 4 yıldır gitmediğimiz uzun ve bir o kadarda keyifli bir parkurda olacağız. Alışık olduğumuz kayın gürgen ormanlarından farklı olarak çam, ladin, göknar ağaçlarının bolca olduğu bir ormanda yürüyeceğiz. Sakarya Pamukova Eskiyayla köyünden başlayacağımız yürüyüşümüzde önce Öküzyatağı yaylasını göreceğiz. nefis orman içi geçişlerden sonra meşhur domuzderesine ulaşacağız. 20 dakikalık bir çıkışla Soğucak yaylasına ulaşacağız. Marmara bölgesinin en büyük yaylası olan Soğucak Yaylasının güzelliğine doyamayacaksınız. Soğucak yaylasından orman içi patikalar ve orman yollarını kullanarak Sapanca İstanbuldere’ye ulaşacağız. Harika patikalar ve nefis bir orman örtüsü altında sonbaharın renklerinin peşinde olacağız. Parkurumuz yaklaşık 18 km ve tek bir çıkış bulunmaktadır.

 

Program: Sabah İncirliden hareket ederek aşağıda belirtilen duraklarda katılımcılarımızı alıyoruz. Suadiye’de kahvaltı ve alışveriş molası veriyoruz. Yürüyüş bitiminde akşam yemeği molası vereceğiz.

 

Kayıt için:

1) 0532 792 49 39 Faik Kayhan’a whatsapp ile HES KODU, ad-soyad, telefon numaranız, bineceğiniz durak, kan gurubunuz, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu bilgilerinizi gönderebilirsiniz.

Veya

2) www.dagtrek.com internet sitemize üye olabilir ve etkinliğe sitemizden katılabilirsiniz         

 

Bilgi almak için Faik Kayhan 0532 792 49 39 veya bilgi@dagtrek.com

 

Fiyatlarımız katılım sayısına göre değişiklik göstermektedir. Lütfen aşağıda bulunan fiyat bilgisi bölümünü okuyunuz.

  • Araç Durakları
  • Gerekli Malzemeler
  • Fiyat Bilgisi ve Uyarılar
  • Uyarılar
  • Parkur Fotoğrafları

Durduğumuz ara durakları etkinlik kaydını oluştururken seçebilirsiniz.

Araç Durakları:
06:30 İncirli
06:40 Mecidiyeköy
06:45 Yıldız Sait Çiftçi
07:00 Kadıköy Evlendirme
07:05 Göztepe
07:10 Kozyatağı
07:15 Bostancı
07:20 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

 

Kesin hareket saatleri faaliyetten önceki gün mail ile bildirilecektir. Belirtilen saatler yaklaşık saatlerdir.

 

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir. Araçlarımız trafik vs. nedenlerle gecikebilir.

 

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 10240 numaralı Seyahat Acentası organizasyonudur.

Yürüyüşe uygun bot ve tercihen tozluk,

Küçük sırt çantası,

Su geçirmez yağmurluk panço yada mont,

Polar ceket ve yedekli sentetik t-shirt,

Kafa feneri ve yedek piller,

1-2 litre su, en az 2 öğün yiyecek ve isteğe bağlı atıştırmalık çerez, çikolata, kuruyemiş vs,

Varsa kullandığımız ilaçlar.

 

Yürüyüş sonunda değiştirmek için yedek kıyafet ve spor ayakkabı (araçta bırakılacak)

 

Kot ve kadife gibi pamuklu kumaştan pantolonlar, pamuklu t-shirt ve kısa bilekli spor ayakkabılar yürüyüş için uygun değildir.

Belirtilen fiyat rehberler hariç 11 kişi ve üzeri katılımlarda geçerlidir. Daha az katılım halinde 20 TL fiyata ilave olunur. 

 

Fiyata Neler Dahil:
Ulaşım
Acente maliyetleri ve rehberlik

 

Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. Perşembe günü saat 15:00’dan sonra yapılan iptaller geçerli değildir, bu tarihten sonra sağlıkta dahil herhangi bir nedenle katılım iptali, faaliyete gelmeme yada sabah geç kalarak araca yetişememe durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır. 

ETKİNLİK KURALLARI  

1- Araca binerken ateş ölçümü yapılacak ve 37.8 derece üzerinde ateşi olanlar araca alınmayacaktır.
2- Öksürük vb soğuk algınlığı belirtisi gösterenler araca alınmayacaktır.
3- Araçlarda yolculuk süresince maske takılması zorunludur ve yolculuk süresince araçta yiyecek ve içecek tüketilmeyecektir.

4- Araçlarda en fazla koltuk kapasitesinin %50’si kadar yolcu olacak ve herkes tek oturacaktır. (Soyadı tutanlar beraber oturabilir)

5- Yolculuk esnasında sadece araç içindeki havayı soğutarak çalışan araç klimaları çalıştırılmayacak ve aracımız sürekli olarak dışarıdan içeriye temiz hava veren havalandırma sistemleri veya sunroof ve açılabilen camlar ile havalandırılacaktır.
6- Yürüyüş sırasında verdiğimiz molalarda Buff, eşarp veya maske ile ağız kapatmak zorunludur.
7- Yürüyüş sırasında yiyecek, içecek veya ekipman paylaşımı (kıyafet ve el ile temas edilen her şey) olmayacak.
8- Etkinliğe katılan herkes bu kuralları kabul etmiş sayılır ve kuralları ihlal edenler sonraki etkinliklere alınmazlar.

UYARILAR

Verilen mesafeler yaklaşık değerlerdir. Faaliyet öncesinde mesaj ile araç durakları ve saatleri, araç iletişim bilgileri bildirilecektir. Faaliyete eklediğiniz yada kaydını yaptırdığınız misafirlerinizin etkinliğe gelmesi ve araç bilgilerine ulaşması misafiri ekleyenin sorumluluğundadır. Lütfen misafirlerinizin isimlerini, tc numaralarını ve telefon numaralarını kayıt sırasında doğru olarak veriniz.

 

Bu faaliyet bir doğa sporu faaliyetidir. Gezi yada kültür turu etkinliği gibi dakika dakika planlanmış programlarımız yoktur. Değişen koşullara göre genel programda değişiklikler yapılabilir. Program bitiş saati tahminen yazılmıştır. Bitiş saati farklılık gösterebilir.

 

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir.

 

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir.
Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

 

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Etkinlik Bilgileri
170 TL
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0