Arka Planı
Göster/Gizle
FETHİYE AKDAĞ ZİRVE TIRMANIŞI

FETHİYE AKDAĞ ZİRVE TIRMANIŞI

Etkinlik : Dağcılık
Tarih : 27 Nisan 2018 , Cuma Saat: 21:00 | 02:00 Arası
Süre : 2 gece 2 gün
Kontenjan : 22 Kişi ile sınırlıdır. Kalan : 10
Nerede : Fethiye
Not :

Akdağ (3051 mt) Zirvesi Tırmanışı

Fethiye’de bulunan ve daha önce hiç tırmanış gerçekleştirmediğimiz bir dağda zirve deneyeceğiz. 3051 metreik yüksekliği ile Batı Torosların yaylaları üzerinde yükselen Akdağ tırmanışına katılmak isteyenleri bekleriz.

 

Tırmanış Liderleri ( En az 1 reberimiz faaliyette olacaktır)


Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık Antrenörü, Dağ Mihmandarı ve Rehberi Adem Gül, 
 

Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık Eğitimlerini tamamlamış olan Dağ ve Doğa Yürüyüşü Rehberi Faik Kayhan

 

Faaliyetimiz 22 katılımcı ile sınırlıdır. Katılımcıların yaz dağcılık eğitimi almış olmaları gerekmektedir. Eğitimi olmayanların en az 3 tane 3000 metre üzeri kış dağ tırmanışına katılmış olmaları gerekmektedir (bu durumda olanlar lütfen irtibata geçiniz Faik Kayhan 0532 792 49 39)

 

Kayıt için: bilgi@dagtrek.com adresine ad-soyad, kan gurubu, acil durumda aranacak kişi adı ve telefonu, bineceğiniz durak bilgilerini içeren bir mail gönderebilir yada internet sitemize üye olarak sitemizden etkinliğe kendinizi ve misafirlerinizi ekleyebilirsiniz .www.dagtrek.com

 

Başvurunuzu yaptıktan sonra aşağıda yazan hesap numarasına 100 TL ön ödeme göndermeniz gerekmektedir. 

Esin Kuşluoğlu Kayhan
Enpara.com IBAN:TR670011100000000074819767

 

Program: 

27 Nisan Cuma akşamı 21:00 de İstanbul’dan hareket edeceğiz. Antalya Elmalı’da kısa bir kahvaltı ve alışveriş molası sonrasında kamp alanına ulaşacağız.

 

Cumartesi gecesi/pazar sabahı 02:00 da hareket ve zirve denemesi, duruma göre dönüş ve İstanbul’a hareket.

 

Pazar gece/Pazartesi sabah 02:00 gibi İstanbul’a gelmiş olmayı umuyoruz.

  • Araç Durakları
  • Gerekli Malzemeler
  • Fiyat Bilgisi ve Uyarılar
  • Uyarılar
  • Parkur Fotoğrafları

Araç Durakları: 
21:00 İncirli
21:15 Mecidiyeköy
21:20 Yıldız Sait Çiftçi
21:45 Kadıköy Evlendirme
21:50 Göztepe
21:55 Kozyatağı
22:00 Bostancı
22:10 E-5 Maltepe, Kartal, Pendik

Kesin hareket saatleri faaliyetten önceki gün mail ile bildirilecektir. Belirtilen saatler yaklaşık saatlerdir.

Lütfen hareket saatinden 5 dakika önce durakta olunuz. Geç kalan katılımcılar beklenmeyecektir. Cuma akşamı trafik vb. nedenlerle araç belirtilen saatlerde duraklara gelemeyebilir.

1618 sayılı yasa kapsamına giren bu faaliyetimiz Türsab A Gurubu 9361 numaralı Seyahat Acentası organizasyonudur.

Kamp için: Çadır, tulum, mat, ocak ve tencere seti

Tırmanış için: Kask, kafa feneri, baton, (kazma, krampon önlem amaçlı yanımızda bulundurulacaktır. Kış eğitimi olmayanların ve malzemesi eksik olanların iletişime geçmesi rica olunur)


Kıyafet: İçlik, polar, ceket, pantolon, su geçirmez pantolon, tozluk, dağcı botu ve tozluk, termos, balaklava, bere, eldiven, güneş gözlüğü, güneş kremi.

Yiyecek: 1 kahvaltı, 1 akşam yemeği, 2 öğle yemeği, atıştırmalıklar.

 

Sınırlı sayıda malzeme kiralık olarak verilmektedir. Kask 25 TL, Çadır 50 TL( 2 kişiye bir çadır kişi başı), kazma 25 TL, krampon 25 TL, tencere seti 25 Tl, Ocak 25 TL. Lütfen faaliyetten en az 5 gün önce ieltişime geçiniz

Fiyat 400 TL (18 kişi ve üzerinde geçerlidir. 14-18 arasında 425 TL, 10-13 kişi 450TL, rehberler sayıya dahil değildir)


Fiyata Neler Dahil;
Ulaşım
Rehberlik
Zorunlu Seyahat Sigortası 
Acente Hizmetleri

Dahil Olmayanlar

Belirtilmeyen diğer kalemler.Önemli Not: Araç organizasyonu katılımcı sayısına göre yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak bizi zor durumda bırakmaktadır. 21 Nisan tarihinden sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.
 

Kamp Kuralları:

Faaliyet süresince (İstanbul’dan hareket edip tekrar İstanbul’a dönene kadar geçen süre) tek yetkili faaliyet lideridir. Bütün katılımcılar faaliyet lideri tarafından konulan kuralları uygulamakla yükümlüdür. Bütün faaliyet süresince, tırmanışa katılacak sporcuların alkollü ürünleri tüketmesi yasaktır.

 

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Hava durumu, kar ve diğer koşullar nedeni ile tırmanış planlarında değişiklik yapılabilir.

 

Doğada yapılan etkinlikler ÇEŞİTLİ RİSKLER içermektedir. Hava şartları, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi, tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme eksikliği sorun teşkil edebilir.

 

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Etkinlik Bilgileri
ETKİNLİK TAMAMLANDI
Dağ Trek Dağcılık ve Doğa Sporları Topluluğu ©     Versiyon 3.0